kaşıntıma acilll yardım

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve senemcik tarafından 25 Aralık 2008 başlatılmıştır.

25 Aralık 2008
    Konu Sahibi : senemcik
  1. senemcik

senemcik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canlarım ben 33+6 haftalığım ve sorunsuz bu zamana kadar geldik çok şükür ama bu son 2 haftadır bacaklarımda kaşıntı vardı hafif kırmızı kabarıklar oldu geçen hafta kontrode dr.uma gösterdim normal dedi varis olduğunu tahmin ettiğimi söyledim doğru dedi normal olduğunu söyledi fakat bu 2 gündür dahada arttı kaşınıyorum çok 3-5 yerde yine kabarıklar var.pst kontrole gidicez yine.o zaman yine dr.uma danışıcam.peki canlarım sizlerde böyle olan varmıı.yardım edin cvp bekliyoruma.s.a.s.a.s.

2. 25 Aralık 2008
  3. Kite_Runner

Kite_Runner Pretty Woman Üye

Beğenildi:
    58
    Ödül Puanları:
    113
    Canım bende öyle bir durum yok ama hamilelik kaşıntısı diye birşey duymuştum. Bazılarında oluyor. Gerçi senin öyle olsa şimdiye kadar çoktan başlardı. Mesela benim ablam 9 ay boyunca kaşındı. Hiç uyuyamazdı sabahlara kadar. Onunkini çözemediler, doğuma kadar bu şekilde devam etti.
    Çatlak desem, bacaklarında neden olsun. Doktorun bir merhem falan verir umarım.
    Geçmiş olsun...

4. 25 Aralık 2008
  5. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148

ayy canım hıc sorma benımde basım dertte o bacak kaşıntılarıyla..artık kaşımaktan kanıyorlar...mahvoluyorum..sureklı nemlendırıcı sürüyorum..cildiye doktoru yapacak bır sey yok dıyor..karnımda kalcamda yok sadece bacaklarımda..mahvoluyorum..

6. 25 Aralık 2008
  7. senemcik

senemcik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür edrim canım

8. 25 Aralık 2008
  9. senemcik

senemcik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ewet canım aynen senin anlattığın gibi kaşımaktan yara gibi oldu valla..bende sürekli ılık duş alıyorum.ufak kırmızı benek halinde 3-5 tane ama mahvediyor beni.senağlamasenağlama

10. 25 Aralık 2008
  11. demircool

demircool kişisel rütbeymiş hıh Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım sanırım kızarık kabarıklar çatlamanın belirtisi.benimde baştan kaşındı ve şimdi harita gibi çatlak.bi arkadasımda çok kaşınmıştı doğumdan önce geçmiyor sanırsam :KK43:

12. 25 Aralık 2008
  13. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    kaşıntı demeyin bana nolurrrrr... 1*5 haftadır heryerim ama heryerim full kaşınıyor dr ilaç verdi ama geçmiyor sadece azaltıyor ama o azalmış hali bile beni uyutmuyor tahmin edin artık. dr okey dese bebeği hemen doğurucam ama daha 33 haftadayız ölüyorum ben kaşıntıdan uyku falan yok geceleri heryerim kaşınıyo çatlakta yok ama anlamadım sanırım doğumdan sonra geçecekmiş

14. 26 Aralık 2008
  15. dodo06

dodo06 Guest

benimde ayaklarım çok kötü kaşınıyor... 3 aydır çekiyorum kızlar ayaklarımda kırmızı kabarcıklar oluştu bacaklarımdada oluşmaya başladı... cilt doktoruna gittim oda bi şey anlamadı... ilaçta veremedi hamile olduğum için....

16. 26 Aralık 2008
  17. denizcb

denizcb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevocan al benden de o kadar...
    aynen benim de 1-1,5 haftadır kaşıntım var doktor öbür kontrolde kan tahlili yaptıralım dedi.
    Ama yok böyle bir kaşıntı.Her yerim kollarım,bacaklarım,sırtım inanılmaz kaşınıyor.Eşime de fenalık geliyor artık.kafamçokkarıştıSenin tırnaklarını kesicem diyor.Nemlendirici sürmekten gına geldi.Terlediğim zaman ve sıcakta daha çok arttığını farkettim.Gecenim bir yarısı uykum bile bölünüyor,kaşınıp duruyorum.Birisi kaşınırsan çatlarsın demişti ama ne mümkün kaşınmamak.Umarım doğuma kadar azalır ama ya azalmazsa nasıl dayanırım bilmiyorum.:sm_confused:

18. 26 Aralık 2008
  19. sece

sece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benimde kaşıntı problemim var zaten hamile kalmadan öncede vardı ve bu aralar yine başladı

dr.um karaciğer enzim testlerime baktı karaciğer enzim testleri alt-ast diye geçiyo eğer fazlaysa bebeği erken dönemde sezaryanla alıcaz dedi ki allahtan bi problem yok isterseniz birinde olmuş karaciğerden kaynaklanmış falan deyin dr.larınıza çünkü enzim testleri yüksekse bebeğe zarar veriyormuş allah korusun

hepimize geçmiş olsun dişimizi sıkıcazda biliyorum çok zor ama oldukça az kaldı hepimizin allah yardımcısı olsun kızlar