Kastamonu///Abana///Bozkurt

Konusu 'Adım adım Türkiye' forumundadır ve EU1 tarafından 15 Ocak 2007 başlatılmıştır.

15 Ocak 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

2. 15 Ocak 2007
  3. renkahenk

renkahenk Guest

4. 15 Ocak 2007
  5. renkahenk

renkahenk Guest

6. 17 Ocak 2007
  7. renkahenk

renkahenk Guest

8. 19 Ocak 2007
  9. EU1

EU1 Guest

10. 21 Nisan 2007
  11. AskBocugu

AskBocugu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
  12. 31 Mayıs 2007
  13. busra_tuna

busra_tuna Guest

Ayy inanmıyorum ya bu resimlerdeki herryeri karış karış bilirim :) Benim memleketim işte güzelliğe bak..içim açıldı..bu senede yine bol bol resim çekerim inş..

Hele bu resim bizim ordaki evin önü..bu çaydaki kurbağa sesleriyle uyumak varya :) Off off..

14. 31 Mayıs 2007
  15. EU1

EU1 Guest

inebolu :)

bu da annanem ve ordaki evimiz :)

16. 1 Haziran 2007
  17. EU1

EU1 Guest

hikayesi : Kastamonu Valiliği önündeki Şehit Şerife Bacı Anıtı, hem heykel fakiri Türkiye’nin yüz aklarından biri olması, hem de anıta adını veren Şerife Bacı öyküsü nedeniyle mutlaka ziyaret edilmeli. Öykü şöyle: "1921,22 kışı çok sert geçti. İnsanın içini bile donduran soğuğa rağmen İnebolu’dan Ankara’ya cephane taşıyan kafilede bulunanlardan Şerife Bacı, tipi altında şehrin kapısı sayılan Kışlaönü’ne kadar gelebildi. Cephaneleri askerlerimize teslim etmesine çok az mesafe kalmasına karşın, kağnısının üzerinde donarak şehit oldu. Onu bulduklarında, üzerindeki buz kesmiş yorganı kaldıranlar bir ağlama sesi duydular. Top gülleleri arasında, çulların arasında gizlenmiş kundakta bir bebeğin sesiydi bu. Annesi ölmüş, o yaşıyordu."

18. 1 Şubat 2008
  19. EU1

EU1 Guest

UYARI!!!!begendikleriniz icin rep ve tesekkur butonlarini kullanalim bölümümüze resim ve bilgi harici paylasimlar yapmayalim lutfen