katı kaka

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve nergiz tunalxix tarafından 7 Eylül 2008 başlatılmıştır.

7 Eylül 2008
    Konu Sahibi : nergiz tunalxix
  1. nergiz tunalxix

nergiz tunalxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar

1 haftadır bizimkine azar azar da olsa ek gıdalar başladım. meyve püresi sebze çorbası muhallebi ve yoğurt. son 2 gündür kakasını yapmıyordu. az önce ağlayınca bezine bir baktım taş gibi bayağı büyükçe koyu yeşil renk bir kaka yapmış. yani büyük insan gibi hatta daha da sert.
    ek gıdalara başlayan tecrübeli anneler, sizde böyle kakalarla karşılaştınız mı? bundan sonra hep böyle mi olacak yoksa yumuşatmanın bir yolu var mı?

2. 7 Eylül 2008
  3. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benimde kizim ayni durumda arkadasim verdigin tadimliklar ek gidalar yuzunden bagirsaklar bu yiyecekleri tanidikca alistikca tuvalet sekli degisip normale donecek bugun kizimda ayni sekilde yapti ek hicbirsey vermedim anne sutunu artirdim su verdim simdi kizim rahatladi sanirim ek gidalara baslandimi su verimide artmali buda iyi bir cozum oluyor meraklanma duzelicek

4. 7 Eylül 2008
  5. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    kabız olmuş canım gecmış olsun

6. 7 Eylül 2008
  7. ckozkan

ckozkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Sebze çorbası hazırlarken çok az zeytinyağı ilave ediyorum ve mama sonrası su veriyorum ama genelde ek gıdaya başlayınca aynı sorun oluyor..

8. 7 Eylül 2008
  9. nergiz tunalxix

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    bende dediğiniz gibi yaptım. 1 çay kaşığı zeytinyağı ilave ettim. biraz da su verdim ardından. herhalde alışkın olmdığı için böyle oldu. düzene girer inşallah. sadece annesütü verdiğim için eski kakası mis gibi çok güzeldi özleyeceğim resmen:)

10. 7 Eylül 2008
  11. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    ek gıdaya geçerken oluyor sabah akşam 1er çay kaşığı zaytinyağı bağırsaklarını baya yumuşatıyor doktor bize bunu vermişti 1 hafta içinde düzene girdi

12. 7 Eylül 2008
  13. adabasar

adabasar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim meyvelerden muz sebzelerden haslanmis havuc birde yogurt kabizlik yapar bunlara dikkat et yogur verirsende kendin evde yap hazir meyveli yogurtlar cok zararli bagirsaklara bol su ver mercimekten corba yap arada yemegine katmasan bile agzindan cay kasigi kadar zeytin yagi ver benim oglum 5 ayliktan beri sürekli kabiz oluyor bende bu yöntemleri kullaniyorum ise yariyor insallah en kisa zamanda normale döner bebisin.

14. 7 Eylül 2008
  15. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım benım kızımında aynı problemı vardı dr umuz sebze corbası yap ve zeytınyagı kat dedıve her gun ver dedı ama kakası sıvılasmaya baslarsa ona gore yagı azalt dedı tabıı bırde su ıcebıldıgı kadar ıcmelı

16. 8 Eylül 2008
  17. nergiz tunalxix

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    zeytinyağı veriyorum da su vermeye şimdilik korkuyorum. biraz veriyorum ama tabi. doktorum çok su verirsen emmek istemeyecek böylelikle de sütün azalacak. zaten meyveydi çorbaydı erken az emmeye başladı suyu da arttırırsam hepten bırakacak. emmeyi de çok seviyor şimdi midesinde birşeyler olduğu için çok ememeyince şaşkın şaşkın bakıyor yüzüme resmen:)

18. 9 Eylül 2008
  19. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Kabız seyrek yapması değil mi arkadaşlar.katı kaka kabız mı ki?
    Benm kzımda epey katı yapıyor,birkaç gündür ve de kokusu baya değişik,yani ayıptır söylemesi,büyük insan kakası gibi kokuyor.