Katkı ve öğrenim kredisi geri ödeme :((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dertlisezen tarafından 20 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : dertlisezen
  1. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Selam canlarım;
    Yenı bı dertle karsısınızdayım ve bılgınız varsa yardımınızı ıstıyorum.bilmiyorumkismile
    Unıversıteye ılk basladıgım sene aılem ev ve arabayı yenıledıklerı ıcın bana harclık yollayacak durumda degıllerdı ve ogrenım kredısı cekebılecegımı gerı odemesının bı sekılde odenecegını soyledıler,cektım kullandım.
    Şimdi ekım-aralık ayında ılk taksıdın odemesı baslıyor.867 tl toplamda 6645 tl.Ama şu an bunu odeyecek durumda degılız.Bu sene çalıştım ve öğrenim kredisi gerı odeme basladıgında da calısıyor olacaktım ve benım maasımı kredıye verecektık onun ıcın sorun etmıyordum ama hamıleyım ve kasım sonu dogum yapıcam.o yuzden bu sene calısamıcam.Eşimin maaşı ile geçinicez.
    Öğrenmek istediğim bil bilginiz varsa ben bu kredıyi bir sene geciktirebiliyor muyum yani onumuzdekı ekımde baslatabılıyormuyum?Bunun ıcın dılekce mı vermem gerekıyor? Dılekce verırsem olumlu yanıt gelebılıyor mu?
    Ben kredı cekıp bu parayı eylul ayında toplu olarak odemek ıstersem ındırım oluyormu?

Kredi yurtlar kurumunu aramadan once sıze de bır danısayım dedım sımdıden tesekkurler

2. 20 Ağustos 2010
  3. yaz gecesi

yaz gecesi 3bes Üye

Beğenildi:
    2.172
    Ödül Puanları:
    238
    bence kyk ara. bende aradım daha önce. çok güzel bilgilendiriyolar.
    ilk ağızdan öğren

4. 20 Ağustos 2010
  5. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bende ikisi ağır geelceğinden korktuğum için öğrenim kredisini almamıştım. sadece katkı kredisi bile zorlamıştı o zamn beni. ama senelerdir ödemeyenlerin olduğunu biliyorum. zamanında ödemezsen onun biraz daha fazlasını ödüyorsun sanırım. bir sene felan erteleme yapsalar bile faiz veya ceza uygulayacaklardır. allah yardımcın olsun.

6. 20 Ağustos 2010
  7. kaira

kaira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    walla ben de aynı dertten muzdaribim sanırım fazi uyguluyolar yaniiii eninde sonunda senden o parayı alıyolar seninki yine iimiş ben 3ayda bir 910TLyi yemiyor içmiyor götürüp yatırıyorum nasıl koyuyor anlatamam mafoldumben

8. 20 Ağustos 2010
  9. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende 3 ayda bir 995 yatırıyorum. evlat acısı gibi koyuyor insana.. geçri en son 2 taksidi düzenli ödemedim. öyle çok korkunç bir faiz binmemiş. ama bu ay kapatıcam.

bildiğim kadarıyla erteleme, taksik çoğaltma falan yapmıyorlar. ama bir görüş tabii, hiçbir şey imkansız değil.

10. 20 Ağustos 2010
  11. kelebeklikuzu

kelebeklikuzu SANA EMANETİZ RABBİM... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    benim okul değiştrince 2. sınıfta kredimi kesmişlerdi yine başvurmuştum falan ama almadım. bu salaklar okuduğum halde kredi geri ödememi başlatmışlar ve bana hbr vermemişler. okul bitti işe başladım dedim ödemelerimi yapayım. bi baktım ki deli gibi faiz bindirmişler taa ozamandan. çok kavga ettim malesef en yetkili kişi bile çıkamadı işin işinden. paşa paşa kredi çekip bi kerede ödedim çok indirim oldu birden ödeyince.
    mümkünse kredi durumlarına bir bakın borcunuz 5 se 3 e düşüyor. belki daha kolay ödersiniz.

12. 20 Ağustos 2010
  13. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kardeşim uğraşıyor aynı durumda...onun da 750 lira...bir heves işte aldı krediyi, şimdi pişman...
    bildiğim kadarıyla ötelenmiyor...taksit artmıyor, malesef ödemek zorundasınız...
    yine de isterseniz sorun...

14. 20 Ağustos 2010
  15. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    şimdi kyk aradım.Sigortam basladıgı ıcın öteleme yapılmıyormus. Off bilmiyorumkismile

16. 20 Ağustos 2010
  17. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çalışmaya geri dönmeyi düşünmüyor musun? eğer doğum sonrası sadece 6 ay çalışmayacaksan o kadar önemli değil o 2 taksit eder, çok fazla faiz binmiyor. ama 1-2 yıl dersen bilemem...

18. 20 Ağustos 2010
  19. MuzipRakkase

MuzipRakkase Üyelkiptali istiyrm olmuo Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Eğer 1-2 yıl ertelerseniz faiz bayğ fark yapar,bende bu ekimde ödemeye başlıyorum sadece 500,00 tl ama onu aldığıma bile pişmanım şu an:ecrin_bebek: