kavanoz mamalar hakkında

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve emirhan26 tarafından 17 Haziran 2009 başlatılmıştır.

17 Haziran 2009
    Konu Sahibi : emirhan26
  1. emirhan26

emirhan26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar selam,
    kavonoz mamalar hakkında bilgisi olan var mı? bir arkadaşım var.oğlu 1 yaşında dışarıda olduğunda meyve püresi ve sebze püreleri verdiğini dedi.eee bende meraklıyım.Gittim aldım milupanınkini ama açtım bir garip geldi.olduğu gibi attım.kullanan var mı? yada fikri olan? ben yavaş yavaş ek gıdaya başladım.Çünkü emirhanım sadece gece isterse o da tabi emiyor.Gündüz emmiyor.bende sabah mama, 11 gibi şeftali suyu içine 2 kaşık pirinçli muhabilisi(milupa'nın) birdeöğlen sebze püresi veriyorum.alşama yatmadan da sütlü pirinçli muhallebisinden aralarda da devam sütünü veriyorum....paylaşalım istedim.sevgiler NAZ ve EMİRHANopuyorumnanaktan:nazar::ecrin_bebek:

2. 17 Haziran 2009
  3. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    valla doktorumuza sorduk kavanoz ek gıdaları..mevsimi dışında olan sebze/meyveleri kavanoz olarak verebilirsin dedi...mevsimi ise zaten taze hazırlıyoruz..kavanozlar da organikmiş öyle dedi doktorumuz..ben şimdiye kadar milipa nın taze fasülte/domates karışımını, bebelac ın pirinçli sebze püresini / ve brokolisini verdim...dışarı çıkınca fi,lan iyi oluyor..onun dışında buharda sebze haşlıyorum rondodan geçirip veriyorum...bugün kabak yedi...ayrıca 1 armut ve 2 kayısı karıştırdım onu yedi..kabızlık problemi olan arkadaşlar armut u şiddetle tavsiye ederim..içine de 1-2 kayısı eklediniz mi tamamdır...dün de bugün de yaptı bizimoğlan...sert yapıyor tabi ama yapıyor...

4. 17 Haziran 2009
  5. bebiscimkayra

bebiscimkayra bende bilmiyorum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla organik olanları evde hazırladıklarımızdan dahada güvenli...ve onların tadının garip olması da şundan...içinde şeker gibi şeyler yok...direk sebze meyvenin püresi konuluyor....yaniii bence güven...ben kullanıyorum

6. 17 Haziran 2009
  7. akvaryumm

akvaryumm o benim dünyam Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    benimde kafam çok karışık bu konuda.doktoruma sormayıda unuttum.acaba ne derece güvenli ve sağlıklı??

8. 17 Haziran 2009
  9. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canım emin ol pazardan aldığın sebze meyveden kat kat daha sağlıklı. ben herobaby organic alıyorum,ayrıca gece kavanozları var onlardan da yediriyorum,oldukça pratik ve sağlıklı.

10. 18 Haziran 2009
  11. eyif

eyif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende kavanoz veriyorum emiyo ama artık sadece emmeyle doymuyo milupanın sütlacını almıştım çok sevdi şimdide karışık meyvesini vericem emzirdim uyuttum uyandığınca onu vericem dışarda pratik oluyo demişsiniz direk kavanozdanmı veriyosunuz ben bi kaba alıyorum sıcak suda benmari usulü ısıtıp veriyorum dışarda bu nasıl olacakkiii?

12. 18 Haziran 2009
  13. PureHate

PureHate Uğur böcüğüm (ÖzLem) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Benim de bu konuda kafam karışıktı dr um da aynı şeyi söledi semt pazarlarındakiler nasıl yetişio bilemeyiz organik verceksek ozaman ewde yetiştirmek lazım sebze meyveleri belirli standartlara göre yetiştiriolar mamada kullanılacağı için önceden anlaşılıo çiftçilerle ben de kullanıyorum kavonozdaki meyve ve sebze pürelerini ewet tadları iğrenç ama şeker ilavesiz olduklarından öyleler oğlum ağzını buruştursa da maşallah yiyo genelde ben bi seferde 3/1 ini veriyorum sadece brokoli ve patates püresini sevmedi oda çok katıydı zaten ya onu ewde denemeyi düşünüyorum belki yer

14. 18 Haziran 2009
  15. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben oda sıcaklığında veriyorum..ısıtmıyorum yani..gerek yok ısıtmaya..tabi buzdolabından çıktığı gibi verilmez ama oda sıcaklığında olan kavanoz mamalarını direkt veriyorum...ayrıca her yerde rica etsen bir kase sıcak su verirler sana...

16. 18 Haziran 2009
  17. akvaryumm

akvaryumm o benim dünyam Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    özlemcim katı olanları hafif sulandırsak olmazmı acaba?

18. 19 Haziran 2009
  19. eyif

eyif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    akvaryum hafif ısıtınca benmari usulü biraz daha eriyik oluyo zaten sulandırmana gerek yok haklısın nestle76cim kim vermezki azıcık sıcak su :)