Kavanoz Mamaları ve Mamalar

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve tatlxixxsxirine tarafından 29 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

29 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : tatlxixxsxirine
  1. tatlxixxsxirine

tatlxixxsxirine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kıslar. 4 ayımız bitti ve ek gıdalara başlıyoruz. pazartesi işe başlıyorum. gittim markete doldurdum bi sürü değişik mama. hero baby nin kahvaltı mamasına bayıldı oğluşum. sütlü meyveli mamayıda sevdik. kavanoz mamasıda almıştım. şu organik pürelerden. kullanan varmı içinizde gönül rahatlığıyla versemmi yoksa vermesemmi ne dersiniz. siz neler veriyorsunuz?:KK46:

2. 30 Ağustos 2008
  3. tatlxixxsxirine

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    zaten kendimiz evde yapıyoruz. ama organik olunca acaba dedim. verilebilirse tatları güzel. kullanan varmı yada bi fikri olan?

4. 30 Ağustos 2008
  5. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Ben kullanmıyorum canım,6 ay dolana kadar anne sütü vericem çünkü çalışmıyorum.doktoruna bir danış istersen.seni en iyi o yönlendirir bence:)

6. 30 Ağustos 2008
  7. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ben de henüz ek gıdaya başlamadım ama kavanoz mamalar konusunu ben de düşünüyorum çünkü bakıcıya bırakıcam ve meyveyi hazırlayıp bırakamam vitamini kaçar diye. kavanoz almayı düşünüyorum ama onlar da çok ucuz hem organik hem ucuz kafamı kurcalıyor doğrusu senin aldıkların ne kadardı?

8. 31 Ağustos 2008
  9. bercis

bercis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim bebeğim 2 eylülde 5 ayını bitirecek ve yaklaşık 3 haftadır bende kavanoz mamaları kullanıyorum hero babyin özellikle.bende 8 eylülde işe başlayacağım o yüzden alıştırmak lazım hem bakıcı içinde kolay olacak.birde şahsi kanaatim tabiki taze meyve bizde tattırmak isteriz ama malum büyükşehirlerde herkesin seçerek aldığı meyve ve sebzeleri herkez elliyor nekadar yıkasamda içim rahat etmiyor zaten hormonlu oyüzden vermiyorum sadece köyden hormonsuz ürünler ve bu ürünlerle yapılan gıdalar verebiyorum tarhana gibi..bence kullan organik ürün olması kullanmak için iyi neden....

10. 31 Ağustos 2008
  11. hepyek-34

hepyek-34 Hayatta her sey kısmet... Üye

Beğenildi:
    998
    Ödül Puanları:
    93
    bende ülker hero babynin kavanoz myve pürelerini kullanıyorum ama misafirliğe gittiğimde evdeyken kendim hazırlyıorum.misafirlikte çok pratik oluyor kavanoz mamaları :)

12. 31 Ağustos 2008
  13. circassian

circassian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İİ yapmışsın...alkış alkışşş mı diyelim bide sevinçle anlatıyosun.Tv.ler bangır bangır hazır gıdalardan kaçının diyor sen bir sürü aldım diyosun inanmıyorum sana ben.kendin yapsana biz kadınlar vallaha kolaya hazıra kaçmaya bayılıyoruz.kendin gözünle elinle seçe seçe sebzesini meyvesini alsan yapsan olmaz mı?hem daha sağlıklı değil mi şu kanser çağında yaşarken...yapmayın arkadaşlar bebeklerimiz bizim geleceğimiz.hayatımız...herşeyimiz....

14. 1 Eylül 2008
  15. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    bende sizin bu tepkinize anlam veremedim bi siz hamaratsınız herkes tembel herkes hazırcı mı. hiçte sevinçle anlatmamış aldım ama şüphelerim var diyerek bizlere sormuş .. bu yaklaşımınızı kınıyorum. belli ki bu arkadaşımız tecrübesiz, yeni annelerden. yol göstereceğiniz yerde tembel damgası vuruyorsunuz.

arkadaşım doktorlar bir seyahate yada misafirlik durumunda kavanoz mamalarına izin veriyorlar ama evdeyken kendiniz hazırlayın diyorlar. bakıcı bebeğin yiyeceği şeyleri hazırlayamaz mı. çorbasını, sebze püresini falan sabahtan sen hazırlarsın ama en azından meyve püresini cam rendeye iki sürecek bitti yapmıyorlar mı bu kadarını ?

16. 6 Eylül 2008
  17. tatlxixxsxirine

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızmayın arkadaşlar ya. zaten evde hazırlanıyor meyve püreleri. ama 8 sebzeli falan değişik çeşitleri var ya. değişik tatlara alışması açısından kullanan varmı dye sordum. kızmayın allah aşkına. ben düşünmezmiyim oğluşumu. kıyabilirmiyim hiç. zaten bizde bakıcı problemi yok. anneannesi bakıyor ve inatla yedirmek istemiyor kavonozları. bende değişik tatları tatsın demiştim. kadınlar kulübünde bi konuşalım bakalım kullanan var mı varsa hangi aralıklarla veriyorlar falan. ben çalışıyorum. ve okulum 1,5 saat uzaklıkta. sütümü sağıp bırakıyorum ama küçük bey kahvaltı mamasını falan çok seviyor. sütümüde içiyor. değişik bişeyler deniyoruz işte. püreler evde yapılan:) birde kavanoz maması. başka tavsiyesi olan varmı. ama kızmadan azarlamadan lütfen. yoksa bende biliyorum ama paylaşmak lazım bence fikirleri...öyle değilmi? :)

18. 6 Eylül 2008
  19. BURCERDEN

BURCERDEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hayır. katkı maddesi var hepsinde bebeğine nasıl yedireceksin onları