kavanoz meyva püreleri zararlımı?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve eliteren tarafından 3 Mart 2009 başlatılmıştır.

3 Mart 2009
    Konu Sahibi : eliteren
  1. eliteren

eliteren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    merhaba arkadaşlar,belli markaların kavanoz meyva püreleri muhallebileri var.sürekli değil ama dışarda falan pratik oluyor.ancak zararlı diyenler var.bi fikriniz varmı?

2. 3 Mart 2009
  3. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Ben kullanmadım kullanmayı da düşünmüyorum sonuçta koruyucu madde vardır onların içinde sonra hangi şartlarda yapılıyor bilmiyoruz en sağlıklısı evde kendimizin hazırlaması diye düşünüyorum..

4. 3 Mart 2009
  5. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    güvenilir marka diye kullandık ve sütlacı zaman zaman yine alıyoruz.
    doğru sonuçta koruyucu vardır.
    2 sene nasıl dayanacak?

6. 3 Mart 2009
  7. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    tabii ki koruyucu olmazsa dayanmaz ee bebeğe vitamin olsun diye tam aksine vücuduna kimyasal katkılı şeyler vermek ne kadar doğru tartışılır organik olsalarda koruyucu onlard da var en iyisi kendimiz yapalım hanımlar altı üstü 2 meyve rendeleyecez ne var onda değil mi ama

8. 4 Mart 2009
  9. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    ben koruyucu olduğuna inanmıyorum,mecbur kalırsam yediriyorum,çok yorgunsam,misafirde veya dışardaysam...

10. 4 Mart 2009
  11. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    benim oğlum kavanozdaki meyve pürlerini yemedi mamaların yanında hediye olarak gelenleri vermiştim aslında bebeğe verilmesi taraftarı da değilim sonuçta dayansın diye içine kim bilir ne koyuyolar

ben dışardayken yanıma bir tane muz alıyorum onu veriyorum hem pratik hemde daha sağlıklı sizde deneyin isterseniz

12. 4 Mart 2009
  13. fikriye_bg

fikriye_bg SaNBeRk 14/08/2008 Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    153
    öğrenc.yken konserve fabfikasında çalıştım.2 sene bozulmadan nasıl olcak diyorsunuz.aslında meyveler oksicenle temasta bulunduğu zaman buzulur.kavanozlar doldurulur kapakları koyma ve kapatma makinesi var ordan geçiyorlar sonra kaynamak için kazanlara geçiyorlar.her gida için farklı sürede orda kalır.bu şekilde kavanozdaki oksijen çıkıyor.
    Yani meyve sebseleri kavanoza koyduğu zaman tazeliği nekadar ise yaklaşık iki sene aynı kalır.
    ama meyveler sebzeler tazemi organik mi bu konuda pek emin değilim.kirli hava ve kirli sulları kimse durduramaz.maalesef çocuklarımızı böyle bir ortamda büyütmek zorundayız.

14. 10 Mart 2009
  15. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben kavanoz mamalarından alıyorum milupanın tavuklu olanından çünkü açılımından sadece 48 saat içinde tüketülmeli ve organik kızımda seviyor onu sulandırıyorum içinede başka mamalardan katıp kıvam yapıyorum ama sadece organikler tercihim.....başkada almadım sadece normal mamalardan veriyorum arada....

16. 21 Mart 2009
  17. Hera

Hera Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşa katılıyorum evde yapılan konserve misali sonuçta evde koruyucu madde koymuyoruz ama 1-2 sene dayanıyor. tabi bebişlere evde hazırlamak daha iyi taze taze ama dışarısı için kolaylık diye düşünüyorum.

18. 22 Mart 2009
  19. fikriye_bg

fikriye_bg SaNBeRk 14/08/2008 Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    153
    evet evde yaptığımız kavanozlar iki sene bozulmuyor.Hiç bir şey de koymuyoruz.Babaannem kuruyucu madde ne olduğunu bilmiyor bile de ne kalşdı kullansın.