Kavgada üste çıkmak mı? yoksa biraz daha alttan almak mı?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve cemile25 tarafından 20 Ekim 2009 başlatılmıştır.

20 Ekim 2009
    Konu Sahibi : cemile25
  1. cemile25

cemile25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    :içelim::hulya:bizler etrafimiza baktigimizda ve evli ciftleri gördügümzde aaa bak ne mutlular yada,hep kavga ediyorlar diye düsünürüz bazen,,ama bir gercek varki kimse o evli ciftin kapilarini kapattiklarinda o dört duvar aqrasinda neler oluyor bilemez,evden disari kavga ederk cikanlarda var ama disarda rol yapip kimseye kavga ettiklerini hissettirmezler,yada tam aksi,ama hayat bizi okadar dilsiz yaparki bazen,hakli oldugumuz yerde susup kaliveririz,,cünkü evliligimizin sonsuz olmasini isteriz,allah kimseyi ayirmasin ama bazi seyleri engellemek biztim elimizde diye düsünüyorum,biz kadinlar cok seyleri alttan almak zorundayiz allah herkeze sabir versin....tabi butluda etsin hepimizi,,,

2. 20 Ekim 2009
  3. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet alttan aldığım zamanlar oluyor, ama gerçekten nevrim dönmüşse eşim alttan alır. yani o anda kim ne kadar sinirliyse anlar ve susar. eşimde şöyle birşey var kavga edildimi anında oturup çözülecek bu çok güzel birşey ama bazende eşime takılyorum ağız tadıyla kavga ettirmiyorsun brakta biraz naz yapayım küs kalaym diyorum ama o hemen çözme taraftarı kaydirigubbakcemile3, şaka bir yana tabii, çok uzatmamak lazım, suyu çkıyor, bazı insanlar günlerce küs kalıyor, sonra neye küstüğünü bile hatırlamıyor. elaleme karşıda kavgalıda olsak iyi görünmeye çalışırız, kimseyi bizim yüzümüzden huzursuz etmeyiz. ama böylede fesat insanlar sürekli bunlar el ele kol kola mutlular diye nazar değdiriyorlar. tabi içi bizi dışı onları yakar.

4. 20 Ekim 2009
  5. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    ben bana bağırıp çağıran, kavga eden, kavga seven adamı alttan alamam...
    üstte olmalıyım derdinde olduğum için değil... problem neyse konuşarak çözmekten yana olduğum için...
    aciz insanın silahlarını kullanmam... kullanan adamla da yapamam...
    kimseye bir şey ispat etme derdinde olmadım.. benim mutluluğum ya da benim mutsuzluğum kimseyi ilgilendirmez... nasılsa her şekilde ne istiyorlarsa onu düşünecekler...
    kısaca ne alttan alma çabam olur ne de üste çıkma derdim...
    kavga benden uzak olsun... sevin dedi Tanrı... sevelim, sevilelim... gezelim, görelim, eğlenelim...

6. 20 Ekim 2009
  7. samyeli34

samyeli34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    bıraz sabırlı olabılsem...
    o an susmayı sonrasında konuşmayı ısterdım..

8. 20 Ekim 2009
  9. On41

On41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    önceden hiç alttan almazdım..haksız da olsam üste çıkmaya çalışırdım hep..ama bu huyumdan dolayı çok şeyi kaybettim. ve şimdi mutluyum..alttan alacağım zaman inat edip üste çıkmaya çalışmıyorum. özür dilemesini,gönül almasını bilmek gerek yeri geldiğinde.. her zaman değil tabi. hep o ya da hep sen olmaz.. dengeyi tutturmak lazım

10. 20 Ekim 2009
  11. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    ne üste çıkmak nede alttan almak mesele sorunu kökten çözmek:lepi:sesi yükseltmeden sakince konuşup sorunları çözmek gereka.s

12. 20 Ekim 2009
  13. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.531
    Ödül Puanları:
    463
    üste çıkmak tabii ki dekaydirigubbakcemile3
    ya da o an için sessiz kalıp, arayı düzelttikten sonra ince ince burnundan getirmek:hulya:

14. 20 Ekim 2009
  15. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    ben eşimin sinirli anında yüzde yüz haklıda olsam susarım üstüne gitmem yani alttan alırım ama siniri geçtiğinde içimde ne varsa söylerim içimde bırakmam.
    bence doğru olanda bu eşlerden biri çok sinirliyse diğeri o an alttan almalı sakinleşince sorunlar konuşulmalı ve bir sonuca bağlanmalıvereliniortak

16. 21 Ekim 2009
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Yeri geldigi zaman susmayida bileceksin...yeri geldigi zaman cata cat kavga yapmayida....hakli oldugum bir konuda esim degil feristahi gelse beni susturamaz...sonuna kadar hakkimi savunurum.:nazar:

Lakin her findik kabugu doldurmicak ufacik bir kavgada aman üste cikayim son darbeyi ben vurayim derdinde olursan zararli cikarsin diye düsünüyorum.....bazen susmakda gerek...hatta bazen susmak en iyi cevaptir karsindakine...:hulya:

Ben sürekli üste cikmam gerek zihniyetinde olan insanlarin gecimsiz olduklarini düsünüyorum.....ister kadin olsun ister erkek...bu tip insanlarla hayat sürdürmek cekilmez olur.....bir yere kadar katlanir insan.....sabrin tastigi vakit takarsin sepeti koluna hadi yallah...:kahve:

18. 21 Ekim 2009
  19. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    duruma ve nedene göre....
    ama haklı isem,sonuna kadar mücadele,hatta en az 6 ay çenem kapanmaz...
    belki de yıllar boyu,başına kakar dururum ...:eek:klava:
    ama hatamı anlamışsam da kedi gibi sürtünür,sırnaşır,çocuklaşır gönlünü ederim...:kedi: