Kavitasyon

Konusu 'Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler' forumundadır ve dusman tarafından 21 Nisan 2010 başlatılmıştır.

  21 Nisan 2010
  Konu Sahibi : dusman
 1. dusman

  dusman Aktif Üye Üye

  Katılım:
  14 Nisan 2010
  Mesajlar:
  12
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  BÖLGESEL ıNCELMEDE SON TEKNOLOJı KAVıTASYON NEDıR?
  Kavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason (ses dalgaları) yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. ılk seansta yağlı bölgenin kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında ciddi bir incelme görülür. Sonraki seanslar haftada 2 seans, daha sonra haftada 1 seans olarak devam eder. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet, bol su içilmesi önerilir.
  HANGı AMAÇLA KULLANILIYOR?
  Kurtulmak istenilen, bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırttaki çözülemeyen depo yağları parçalayıp, yerleşmiş bölgesel yağları öncelikle eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü azaltmak için kullanılan güçlü bir sistemdir. Makinenin bir diğer özelliği de ayarı değiştirilerek güçlü ultrason dalgaları aynı zamanda cilt sıkılaştırması için fayda sağlamaktadır.
  ETKıSı NASIL OLUYOR?
  Kavitasyon tedavisi ile yağ hücrelerinde lizis yani parçalanma başlar ve serbest yağ asitlerine dönüşür ve hasta tarafından harcanabilir hale gelir. Yani hastanın sisteme girmeden önce ölçüleri alınır ve seans sonrası tekrar ölçü alınır. Sonuç gerçekten yüz güldürücüdür. Mezuradaki rakamlar en az 2 maksimum 10 cm kadar azalmıştır.
  NASIL UYGULANIYOR?
  Uygulama başlamadan bir gün önce ve sonraki gün en az 2,5 litre su içilmesi gerekir. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için mutlaka uyulması gereken bir kuraldır. Uygulama, haftada bir yada iki seans olmak üzere, kişinin durumuna göre 8-10 seansta tamamlanır. Bir seans ortalama 40 dakika sürüyor. ılk seansta yağlı bölgenin kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında ciddi bir incelme görülür. Sonraki seanslarda bu incelme tabiî ki azalarak devam eder. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için,yağsız diyet,bol su içilmesi önerilir. Lenf drenajı hızlandırılarak parçalanan yağların atılımı hızlandırılır buda yaklaşık 1 hafta kadar sonra yağ ağırlığından kayıp olarak karşımıza çıkar. Kavitasyonun diğer yöntemlerden en büyük farkı; uygulamaların ağrısız ve acısız olması, seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi, uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu olmaması...

  alıntıdır...  arkadaşlar kavitasyon yaptıranlar,yaptırmak isteyenler ve en önemlisi bu konuda bilgisi olnalardan bilgi aktarımı istiyorum.şimdiden hepinize teşekkür..:))
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 22 Nisan 2010
 2. 25 Nisan 2010
  Konu Sahibi : dusman
 3. cansoo

  cansoo Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  232
  Beğenildi:
  32
  Ödül Puanları:
  108
  çok güzel ilk defa duyuorm uygulayan sonuç alan/almayan varsa yardımcı olabilirler mi??
   
 4. 25 Nisan 2010
  Konu Sahibi : dusman
 5. ayden

  ayden Popüler Üye Üye

  Katılım:
  8 Kasım 2007
  Mesajlar:
  515
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  ayrıca fiyatı nedir
   
 6. 26 Nisan 2010
  Konu Sahibi : dusman
 7. rengarenkrengarenk

  rengarenkrengarenk evli mutlu çocuklu Üye

  Katılım:
  28 Aralık 2009
  Mesajlar:
  591
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  lenf drenaj+sonolux+kavitasyon haftada 1 seans 200tl.. benim sorduğum yerde
   
 8. 24 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : dusman
 9. sepatik

  sepatik aşkın en güzeli sensin Üye

  Katılım:
  6 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  38
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  arkadaşım bunu yanlış bölüme koymuşsun estetik bölümüne koymalısın
   
 10. 24 Mayıs 2010
  Konu Sahibi : dusman
 11. sepatik

  sepatik aşkın en güzeli sensin Üye

  Katılım:
  6 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  38
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76