kavonoz ve hazır mamalarr

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve ceylasya tarafından 2 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    2 Ocak 2009
    Konu Sahibi : ceylasya
  1. ceylasya

ceylasya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    370
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar bu kavanozda aldıgımız meyve püreleri hakkjnda düşüncelerinizi almak istedim ben güveniyorum yapanlara ben kendim evde meyve püresi yapçam ama aldıgım şeyler ne kadar organik belki o hale gelene kadar besin degerlerini kaybeder düşüncesi ile hazır alıyorum sadece tarhan çorbası ypgurt tarzı şeyleri kendim yapıyorum bide sularını sıkmak için havuç suyu vs kendim yapıyorum meyve ile sebze ile i,lğili şeyleri hazır alıyorum fikirleriniz nedir bu konuddaaa:icecream:

2. 2 Ocak 2009
  3. gxoxrs...

gxoxrs... Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm sana katılıyorum valla bende meyve püresini hazırlamıyorum kavanozda veriyorum bi de kaşık maması veryorum toz olanlardan yoğurdu kendim yapıyorum evde doktorumuz kavanoz mamalarının organik olduğunu kışın organik meyve bulmanın zor olduğunu söyledi. onun için için rahat olsun bence güvenilir onlar. artık mayıs gibi biraz daha büyürler taze taze meyveler veririz...

4. 2 Ocak 2009
  5. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    evdeysem kendim hazırlıyorum
    ama gezmeye gideceksem o zaman kavanoz mama kullanıyorum
    evde yapmak daha iyi ama hemen tüketmek gerekiyo

6. 2 Ocak 2009
  7. liva1017

liva1017 Guest

bende gezmeye giderken hazır olndan alıyorum yanıma ama evdeykende portakalın suyunu sıkıyorum ve pirinç unuyla berber kendim yapıyorum onuda severek yiyiyor bitanem.

8. 2 Ocak 2009
  9. arzu-ela

arzu-ela hayat bana güzel... Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    daha kızıma başlamadım ama ogluma verdim dışarı çıktıgımızda veya işim varsa onun haricinde kendim hazırladım bide benim oglan sevmedi organik kovonoz mamalarını digerlerinden kullandık bebelacın normal olanlarını

10. 2 Ocak 2009
  11. ceylasya

ceylasya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    370
    Ödül Puanları:
    113
    benimkide bebelac yemiyoo ama herobaby seviyo peki cici bebe verdin mi hiçç

12. 2 Ocak 2009
  13. arzu-ela

arzu-ela hayat bana güzel... Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    kızıma daha bişey vermedim ogluma verdim cici bebe ama başlarda pek vermedim kahvaltı maması kattım koyulaşması için

14. 2 Ocak 2009
  15. yabgu

yabgu Guest

benım oğlanda organıklere bayılıor kızlar 125 grmlık lıgı ıkıye boluyorum bırını akşam dıgerını oğlen yedırıyorum 2 kerede sebze verdım ama tuz varmış içinde bıraz daha buyusun ole verecem bazende elma havuç portakal rendeleyıp verıyorum ama bzımkı puturlu almıyo gıbı ama pes etmek yok

16. 3 Ocak 2009
  17. minenil

minenil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende veriyorum kavanoz pürelerden ama illa organik almıyorum bebelac ve hero babyninkilerden de veriyorum bayıla bayıla yiyor. zaten son kontrolde dr umuza sordum gönül rahatlığıyla verebileceğimi söyledi.

18. 3 Ocak 2009
  19. amilie

amilie Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben 3 haftadır anne sütü yanında besin veriyorum. henüz kavanozdaki pürelerden denemedim. ama gelen kaşık maması numunelerinden paketi açıp yarısını deniyorum ara ara.. hatta numunelerden milupanın muhallebisini beğenmişti. ben de beğendiği için aldım akşamları yediriyorum. yine de ev yapımı yiyeceklerin daha güvenilir olduğunu düşünmüyorum. yoğurdu da kendim mayalayamadığım için tam manasıyla veremiyorum :KK43: yakınlarda sadece süt ürünleri satan bi dükkan var, ordan küçük boylarından günlük almayı düşünüyorum. evde bi türlü tutturamadım. bunların dışında meyve suyunu-püresini, sebze çorbası-püresini kendim hazırlıyorum. taze yediriyorum.

Son düzenleme: 3 Ocak 2009
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.