Kayın Valideniz Düğün Yapmak İstemezse...?

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve orgursa tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

9 Mart 2010
    Konu Sahibi : orgursa
  1. orgursa

orgursa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar benim gibi kayınvalidesi bohça, nişan,kına gecesi, düğün yapmak istemeseydi tepkiniz ne olurdu ve nişanlınızda annem benim gelinim hiç bir şeyi eksik olmayacak dedi diyorsa bu rağmen kına düğün vs. hiç bir töreni sebepsiz yere istemeseydi ne yapardınız

2. 9 Mart 2010
  3. fascination

fascination Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ay valla çok sinirlenirdim heralde allah göstermesin

4. 9 Mart 2010
  5. sophie

sophie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim de ne nişanım ne de düğünüm oldu,eşimle sadece nikah kıydık,ailesi düğün de yapmadı ayrıca takı falan da takmadılar ,hediye bile vermediler,ama ben zaten kimseden bişey beklemem, çok gururluyumdur,ayrıca bana düğün,takı vs. yapmak gibi bir mecburiyeti yok kimsenin,napalım hayatta herşeyim 4-4lük olacak diye de bişey yok benim,eşimle birlikte çalışarak zamanla bazı şeylere sahip oluruz inşallah, benim de hayatta "teşekkürler"diyeceğim kimse olmayacak.Ama sizi anlayabiliyorum çünkü Türkiyede yaşıyorsunuz,çevreniz akrabalarınız var,insanlara bu şekilde evlenmenizi açıklamak zorunda kalabilirsiniz,bence nişanlınızla birlikte kendinize göre bir plan yapın siz ne yapabilirsiniz o ne yapabilir diye ufakta olsa bi kutlama yapabilirsiniz belki diye düşünüyorum.
    Sevgiler..

6. 9 Mart 2010
  7. orgursa

orgursa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    nişanlınızın bunu yapacak maddi durumu olduğu halde yapmıyorsa.kazandığı tüm parayı ailesine veriyorsa sizin evliliğiniz için hiç bir şey yapmıyorsa ne yapardınız.

8. 9 Mart 2010
  9. sophie

sophie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sizi o kadar iyi anlıyorum ki;benim de gerçek sorunum buydu,eşim tam 5 yıl ingilterede çalışmış ve tüm kazandığı parasını ailesine vermişti ve bana düğün-takı vs. yapacak durumu yoktu ,sadece çok az bir birikimi vardı onunla da ev tuttu bikaç parça eşya aldı.Benimde cüz i bir miktar param vardı onunla da bi süre geçindik ve araba aldık.Neyseki eşim ailesinin gerçek yüzünü evlendiğimizde gördü ve artık onlara parasını vermiyor.Evimize harcıyor,yavaş yavaş eşyalarımızı tamamlamaya bile başladık,ben de maaşımı biriktiriyorum.
    Umarım Siz de bulunduğunuz durumu en kısa zamanda kolayca atlatır ve mutlu bir evliliğiniz olur.
    Sevgiler..

10. 9 Mart 2010
  11. orgursa

orgursa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    süprizzzzz
    maalesef ayrıldık.benim nişanlım iyi para kazandığı halde hepsini ailesine harcıyordu.benim evlilikle ilgili isteklerim olduğunda ise bende para yok diyoru hep.bir gün ben çok gerildim ve kavga ettik.ailesini tercih etti ve benden ayrıldı.siz şanslısınız ki nişanlınız size sahip çıkmış...

12. 9 Mart 2010
  13. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Aman iyi olmuş ayrılmışsınız,akıllıca davranmışsınız.Yapamazdınız.vereliniortak

14. 9 Mart 2010
  15. sophie

sophie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Mademki ayrıldınız,olanda hayır vardır,herşeyden önce kısmet değilmiş,inşallah bu durumu en kısa sürede atlatırsız ve karşınıza sizi anlayacak size değer verecek daha hayırlı birisi çıkar.
    Sevgiler..

16. 10 Mart 2010
  17. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

tek sorun yapmak istememeleri ise bir sorun yok

kimse benim eğlenmemi sağlamak zorunda değil

ne üzülürdüm ne kızardım
    :nazar:

bu durumda nişanlım beni değil ailesini önemsediği için iyi bir eş olmazdı ve onu ailesi ile baş başa bırakırdım,kendi yolumu çizerdim
    :nazar:

18. 10 Mart 2010
  19. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    ısabet olmuş ayrıldığınız. . Sizin için hayırlısı olduğu besbelli . .
    Bi insan elbette ailesine düşkün olucak ama bu kadarı çok fazla :eek: