Kayınbabam Neden Böyle Yapıyor?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve xxDerinxx tarafından 9 Şubat 2010 başlatılmıştır.

9 Şubat 2010
    Konu Sahibi : xxDerinxx
  1. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Öncelikle merhaba kızlar...
    Bu sefer de kayınbabamdan dertliyim daha önce böyle birşey olmamasına rağmen...
    Konuyu özetleyeyim hemen...

Cumartesi günü eşimin izni ve isteği dahilinde köyde bulunan dedemleri ziyarete gittim ve dün akşam döndüm. Köyle aramızda 1.5 saatlik bir mesafe var neyse.
    Kayınbabam nedense dedemleri ziyarete gitmemi istemiyor. (Eltim sadece 15 dakikalık bir mesafede oturan babasının evine gidip 1 hafta kalınca sorun olmuyor ama.) Gittiğimde bana para vermeleri gerektiğini düşünüyor. Ne alaka bilemiyorum...
    Neyse dün akşam eve geldim. 10 dakikaya kalmadan kayınbabam aradı. (Yoldayken ve köydeyken de aramıştı moralim bozulmasın diye açmayıp telefonumu kapatmıştım) Eşimin yanında olduğum için mecburen konuştum.
    ışte bana diyor ki, gittin de ne oldu? Eşini iki gün yalnız bırakmana değdi mi? Sana erzak verdiler mi para verdiler mi? Bilmem ne.
    Bu tavrı bir türlü anlayamadım...
    Ben de bana bakmak zorunda olan ailem değil eşim dedim. Yüzsüz yüzsüz para mı isteyeceğim ailemden dedim. Ben bir çıkar için değil dedemi ziyaret için gittim dedim. Çok şükür eşim çalışıyor kimseye muhtaç değiliz (maşallah).

Arkadaşlar kayınbabam neden böyle yapıyor anlayamıyorum. Evli bi kadına neden ailesi bakmak zorunda olsun? Çok şükür eşim de çalışıyor. Kayınbabam neden ailemin bana bakmak zorunda olduğunu düşünüyor? Normal bir düşünce mi bu?

Bu sefer söylediklerinin cevabını verdim ama yine de kendimi kötü hissediyorum.
    ışte sana para verdiler mi bilmem ne diye sorunca sanki kendimi bir çıkar için dedemlere gitmiş gibi hissettim. Halbuki ziyaretten ve beraber güzel vakit geçirmekten başka hiçbir amacım yoktu. Para ya da herhangi birşey verseydiler de almazdım. Çünkü ihtiyacım yok, çünkü gururuma yediremem...

Moralim bozuldu bu konuya. Sizlerin de fikrini almak istedim...
    Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim...

Son düzenleme: 9 Şubat 2010
  2. 9 Şubat 2010
  3. gulisk

gulisk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    894
    Ödül Puanları:
    148
    Eşin birşey söylemedimi babasına?

kayınpeder babacın bence çok saçma konuşmuş derdi dedikodu falan herhalde

4. 9 Şubat 2010
  5. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    canım maalesef bazı erkekleirn aileleri böyle oluyor
    bizleri oğlullarının parasını çarçur ettiğimizi gereksiz harcadığımızı sanıp
    bu yüzden bizim masraflarımızı ailelerimizin karşılaması gerektiğini düşünüyorlar.

benim kayınvalidemde öyle mesela benim annem babam geldiğinde yemek yapmış oluyorum mesela kendiside tesadüf geliyor,hemen ne yemek yaptığıma ne ikram ettiğime bakar sanki ben kendi aileme para yediriyorum,oğlum çalışıyorum buda bak kimlere para yediriyor gibi düşünüyor.
    halbuki evime gelen herkese aynı ikramları sunarım..
    ama kalpleri fesat olan kişilerde ne yazıkki bu var ..

senin kayınpederde buna benzermiş..ne yani oğulları seni geçindirmeyecekse niye evlenmiş,senin ailen seni beslemeye mecburmu,deden niye sana para versin..

hani durumunuz kötü olur,yardımcı olmaya çalışırlar neyse ama durup dururken eşin çalışıyormuş anladığım kadarıylada bir maddi sıkıntınız yok eee o halde
    bence takmamaya çalış kayınpederini.

6. 9 Şubat 2010
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Canım bunu kendine sorsan daha iyi olmaz mı?
    Yok ben fikir yürütemedim de:bbo:

8. 9 Şubat 2010
  9. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    aaaa ona noluyor ayol. Ailenin yanına gidersin, gitmezsin, ona nebenneyaptımki

cevabını vermen iyi olmuş. Aslında pek gelinlerin tarafında değilimdir genel olarak ama böylesine tavırlarda insanı çileden çıkarır. Doğruya doğru:eek:lmaz:

10. 9 Şubat 2010
  11. BarbunyaPilaki

BarbunyaPilaki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba canım öncelikle bu konuda kayın pederin yüzde yüz haksız. Çünkü bir erkek evlendiği hanıma bakmak zorundadır. Ancak bir şey dikkatimi çekti. Profilinde öğrenci yazıyor. Gerçekten öğrenci isen benim oğlum elin kızını niye okutuyor gibi bir düşünceye kapılıp, ondan dolayı senin ailenden maddi destek almanı istiyor olabilir diye düşünüyorum. Ama böyle bir düşüncesi var ise bile bu düşüncede çok mantıksız.

12. 9 Şubat 2010
  13. MeDuSa

MeDuSa Guest

Aman cnm takmana değmez.Eşin dururken kayınbabana laf düşer mi...
    Hele ailen sonuçta istediğin zaman gidersin.Hayatta bazen bazı şeylere gülüp geçmek gerekiyo...

14. 9 Şubat 2010
  15. xxDerinxx

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    gulisk eşim birşey demedi çünkü kayınbabam ona değil bana söylüyor. Amacını anlamış değilim...

meryemmeryem kesinlikle öyle. Sanki oğulları bize değil başkasına bakmak zorunda. Eşim onlara para verse mutlu olurlar. Bunların kendi ihtiyacı var demezler... Ailem neden bana bakmak zorunda olsun?

Saruboceq kendisine de söyledim ama çok sabit fikirli...

16. 9 Şubat 2010
  17. xxDerinxx

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    kuzum ben de anlamış değilim. Gitmeme karışıyor gelmeme karışıyor. Bana para vermek zorundaymışlar güya bide...

BarbunyaPilaki evet öğrenciyim. ama benim okumamı da kayınbabam kendisi istedi şimdi öyle düşünmesi de neyin nesi hç anlamıyorum...

MeDuSa kesinlikle öyle ama insanın da bi sabır sınırı oluyor...

18. 9 Şubat 2010
  19. xxDerinxx

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Ha bir de şöyle bir durum var...
    Eşime dedemlere gideceğim dediğimde anneme sor dedi. Daha neler!! :1shok:
    Ben de kayınvalidemi aradım işte dedemlere gidebilir miyim demedim tabi. Kızgın bi şekilde yarın dedemlere gidiyorum haberiniz olsun dedim.
    O da gt tabi selam söyle falan dedi...
    Kayınbabam da arayınca kayınvaliden kalbin kırılmasın diye git demiş neden gidiyorsun değdi mi diyor :1shok: