Kayınbiraderim çıkmazda, ne yapmalı?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve anaksunamoon tarafından 14 Haziran 2010 başlatılmıştır.

14 Haziran 2010
    Konu Sahibi : anaksunamoon
  1. anaksunamoon

anaksunamoon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yazdıklarımı okuyanlar bilirler eşimin tutucu bir ailesi var.Eşim bekar iken akrabalarından çok kişiyi eşime düşünmüşler sonra kısmet onlar olmamış biz evlendik.Şimdide aynı şey kayınbirderime yapılıyor.Kendisi 24 yaşında.Askerliğini de yaptı.Geçen yıl bir kız arkadaşı vardı.Kayınvaldem ve kayınpederim çok tepki gösterdi.Ayırdılar.Sonra kayınbiraderimi teyze kızıyla sözlediler.Kayınbirderim ekim ayında kendi memleketlerinde üniversite kazandı.Orada tek başına okuyordu.Okulda sınıfından bir kıza aşık olmuş. 7 aydır beraberlermiş.Perşembe günü kaynanamlar olayı öğrenmişler.Kayınpederim çok büyük tepki göstermiş.Okulu bırak bile demişler.Çocuk bunalımda.Nişanlısını hiç sevmiyor.Zaten zorla nişanlandırıldı.Şimdi ne yapacaz valla ben yengeyim ama çokj üzülüyorum.

2. 14 Haziran 2010
  3. jalesel

jalesel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bırakın kayınpederiniz düşünsün aile baskısıyla ilk sevgilisini bırakmıs sonra baskasını bulmus..

4. 14 Haziran 2010
  5. Ipekbocegim

Ipekbocegim Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi mesela burada konu açan eşinizin teyze kızı olsaydı.. Yani kayınbiraderinizin sözlüsü ve müstakbel eşi.. Şöyle yazardı muhtemelen:

Kızlar, çok büyük bir derdim var, öldüm bittim ben..:gitme:
    Ben teyzemin oğluyla sözlüyüm, 7 aydır..
    Pek istekli gibi dğeildi,ama koskoca adam yani sonuçta istemese benimle sözlenmezdi öyle değil mi.. Üniversite eğitimi alıyor, aklı başında biri.. Beni istemese 7 aydır devam ettirir miydi ilişkimizi..

Bugün öğrendim ki meğer okulundan bir kızla ilişkisi varmış, inanın perişan oldum.. ıkimizi aynı anda idare etmiş.. eyvahedigeldismile
    Oysa evlilik tarihi bile belliydi, çeyizim bile hazırdı..:gitme:

Ne yapacağım ben.. senağlama:nazar:

6. 14 Haziran 2010
  7. anaksunamoon

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ya bunu bende düşünebiliyorum.Ancak size anlatamadığım ailesinin ne kadar baskı yaptığı.Babanız size ölümüm senin elinden olacak deseydi ve babanızın birde ölüme neden olacak bir hastalığı olsaydı siz ne yapardınız acaba? Teyze kızının bu durumda ne kadar üzüleceğini ve ne durumlara düşeceğini tahmin edebiliyorum.Empati kurmayıda iyi bilirim ben sadece ne yapılabilir aynı sorunu yaşayan ve bizi anlayabilecek arkadaşlardan fikir almak istiyorum.

8. 14 Haziran 2010
  9. Ipekbocegim

Ipekbocegim Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teyze kızı ile evlenmemeli tabii ki..
    Kim ne kadar üzülüyorsa üzülsün, babam üzülmesin diye evlilik olur mu..akannehir

Bir de Allah korusun ama, o evlilikte engelli bir çocuk doğarsa ne olacak..
    Engelli bir bebek doğacağına, kayınbiraderinizin babasının hayatı tehlikeye girsin ne yapalım..:eek:lmaz:
    Olayları bu noktaya getiren kayınpederiniz sonuçta..
    Kayınbirader başından beri istemiyormuş neticede..

Ama ne olursa olsun, o yüzüğü parmağına geçirmeyecekti..
    Mecbur kaldı, nişanlandı ise, o zaman gereğini yapacak..
    Yok öyle hem karnım doysun, hem pastam dursun.. :eek:lmaz:

Teyze kızı da can taşıyor, o da ana kuzusu..:nazar:

10. 14 Haziran 2010
  11. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    554
    Ödül Puanları:
    238
    simdi bisey dicem ama neyse soylemeyim
    neden illa aileden biri olsun istiyorlar ki?
    memlekette baska kiz mi kalmamis?
    :kahve:

12. 14 Haziran 2010
  13. anaksunamoon

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

En sinir olduğum şeyde bu.Eşimde bende defalarca kendilerine bu yaptıklarının hata olduğunu söyledik.Cahillik tahmin edersiniz ki çok kötü bişey ne anlatırsan anlat seni dinlemezler.Askerden yeni geldiğinde kayınbirderim boşluktaydım ailemi de çok özlemiştim babama kıyamadım evet dedeim o zaman üniversitede yoktu uzaklık girincede araya nişanlımdan soğudum diyor.Düşünüyorum bir yerde haklı. Sonra ona kızıyorum en baştan ne olursa olsun kabul etmeyecektin diyorum sonra da diyor ki babam böyle böyle dedi mecbur kaldım.Kayınvaldemle konuştum olaylardan sonra o da diyor ki bu işin dönüşü yok ya bizi silecek yada o kızı.O kızla olursa bizi onu sileriz.Bu kadar da yaptırım olurmu yani.Ben akraba değilim.Benden ne zarar gördüler ki ?

14. 14 Haziran 2010
  15. s.i.n.e.m

s.i.n.e.m yakışıklı oğlum büyüyor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım yani kusura bakma da senin kayınbiraderinde biraz şıpsevdi galiba sevdiği varken teyze kızıyla nişanlanıyor okumaya gidiyor orda da birini buluyor ...

yani ben anlayamadım canım sen karışma bence

16. 14 Haziran 2010
  17. anaksunamoon

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Zaten eşimde diyor ki karışmayalım biz kötü olacaz.Şöylede bişey var nişanlanmadan önce ki kız arkadaşı askerlik sonrası boşluktan kaynaklanan bir ilişkiydi sonra ondan ayırdılar nişanladılar falan ona pek takılmadı ama şimdiki öyle bişey değil çok ciddi hatta şimdiye kadar hiç bu kadar ciddi bir ilişkisi olmamış. Şimdilerde zaten nişanlandığına pişman ama artık çok geç

18. 14 Haziran 2010
  19. wbluebluew

wbluebluew aşkısıyla çok mutlu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    103
    burda teyze kızı içinde konuşulacak olursa büyük ihtimalle o kız da aile baskısı ile bu çocukla nişanlandı ve oda çok istekli değil gibi ama buna ne biz ne de siz engel olabilirsiniz birlikte kararlştırmaları lazım ama ne olursa olsun çocuğun yaptığı ayıp hem nişanlısını hemde kız arkadaşını aldatıyor ve 2 bayanında grurunla oynuyor