Kayınbiraderiniz sizden habersiz evinizde doğum günü kutlarsa ????

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve MustafaKemalci tarafından 19 Nisan 2010 başlatılmıştır.

19 Nisan 2010
    Konu Sahibi : MustafaKemalci
  1. MustafaKemalci

MustafaKemalci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Slm arkadaşlar.

Ben 2 yıllık evliyim ama iş dolayısıyla eşimden uzakta yaşıyorum ama kayınvalidemler ve annemlerle aynı şehirde.Evimizse her iki ailede eşit mesafede.Anahtarlar iki ailedede var.Ben kendi ailemle kalıyorum.

Şimdi mevzuu ya geçeyim.Kayınbiraderim ve kayınvalidem doğum günümde burnumdan getirdiler kutlamadıkları gibi eşimle boşanmamıza vesile olacaklardı.Eşimin yanında ikiside bana lafla saldırdı.Ve kayınbiraderim 24 yaşında şuan.

Haftasonu doğumgünüydü kayınbiraderimin, hiç bir güç doğumgünün kutlattıramazdı bana.Eşim kutlasam iyi olur gibi ima etti ama hayır dedim.Yaram vardı çünkü.Her neyse ben o haftasonu ailemin ynında değildim kuzenime gitmiştim.Fırsattan istifade kaynım evimize gitmiş kızlı erkekli 6-7 kişilik bir grupla.Ve kızları görmelisiniz zilliydiler resmen.Benim kullanmaya kıyamadığım tabaklarda yenmiş içilmiş.Fotolar çekilmiş ve üstelik facebook a konmuş.Bu çocuk aptal olamaz.Bunlarda doğumgünü kutlamak çok önemli.Kutlanmazsa küserlermiş.Aklı sıra beni kızdıracak su üstüne çıkacak.Eminimki bu olaydan eşimin haberi yok.Akşama söyleyeceğim.

Siz olsanız tepkiniz ne olurdu hanımlar ?

2. 19 Nisan 2010
  3. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Bu kadar saÇmalıkta olamaz ne haddıne baŞkasının evınde bÖle bıŞeye kalkıŞırlar bence derhal anahtarı alın onlardan bu ne ukalalık Üstelık herkesın dÜŞÜncesı farklı kımse kımseyı kutlamak zorunda deĞıl kı
    bence eŞınıze sakın alnlatın yanı Çok fazla sınır etmeyın kendınızı ÇÜnkÜ bıraz akılları olsa zaten bÖle bıŞeye kalkıŞmazlardı
    tepkım gerÇekten sert olurdu o ev sıızn sonuÇta annenız dahı olsa ızınsız bıŞey yapmamalılar

4. 19 Nisan 2010
  5. mavera04

mavera04 Güneşin doğduğu yerdeyim:) Üye

Beğenildi:
    304
    Ödül Puanları:
    153
    ayyy ben olsaydım çıldırırdım heralde bu ne terbiyesizlik yaaa benim evimde benden habersiz bi kutlama bidaha ne yüzüne bakardım nede evime sokardım o şahsı bu saygısızlığın alasıdır ben seni takmıyorum istediğimi yaparım burası abimin evi sen kim oluyosun dış kapının mandalı demektir resmen ....:eek:klava:

6. 19 Nisan 2010
  7. gulsum50

gulsum50 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sizden habersiz sizin evinizde doğum günü kutlaması
    bu cesareti kim vermiş ona orası kendi evi değil orası abisi ve yengesinini evi
    öncelikle izin almalıydı ve birde inat gibi resimleride koymuş size nispet yapar gibi terbiyesizlikden başka bişi değil
    siz yine akşamı iyi bekliyosun ben şimdiye kadar kıyameti koparmışım anahtarlar ne kadar annesinde kalsada sizdenizin alınmalı abisinden bile değil sizden almalı bence
    bence karşınıza alıp iyice bir konuşun dvranışın çok yanlış olduğunu ve çok kzıdığınızı belirtmeniz gerekiyor

8. 19 Nisan 2010
  9. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    554
    Ödül Puanları:
    238
    allah allah ne bu ya dingonun ahiri mi. gec bile kalmissin kocana soylemek icin. ya annesine ne demeli ne diye anahtari veriyo ogluna?

10. 19 Nisan 2010
  11. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Valla çok kızardım. ızin lınsa belki izin verirdim ama izinsiz olmasına çok kızardım.
    Eşinizle konuşun ama öfkenizi ondan çıakrmayın. Eşinden uzak kalmak ne demek iyi bilirim. Yüz ifadesi, tema olmayınca iyi söylenen birşey bile telefonda ters anlaşılıp kavga nedeni olabiliyor. O yüzden dikkatli konuşun. Hele hele msn'de hiç konuşmayın. Biz eşimle literatüre "msn kavgası" diye bir kavram sokmuştuk. Normalde asla kötü olmayan sözlerin yazım dilinde yanlış anlaşılıp kavgaya yol açmasından dolayı.

12. 19 Nisan 2010
  13. irem4006

irem4006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    bu ne cürretki sizin evinize onca insanla girebiliyor
    ben önce haddini bildirir sonrada anahtarı alır birdaha onlara teslim etmezdim

14. 19 Nisan 2010
  15. edanaz

edanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Şaka sandım ilk başta. Ben olsam cinnet geçirir akşama bekleyemez eşime anlatırdım. ınanmıyorsan face e bak derdim. Bu nedir ya?

16. 19 Nisan 2010
  17. MustafaKemalci

MustafaKemalci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar eşimi arayamıyorum çünkü çalıştığı kurumda telefon kullanması yasak.
    Aynı düşüncelere bende sahibim.Eşimde acısını çıkartmayacağım.
    Çünkü onun suçu yok, gayette sakin olmayı düşünüyorum.
    Ama ben şuanda susmayı tercih ediyorum telefonu dahi elime almayacağım.
    Birde sadece ev değil kullanılan.Araba aldık 3 ay oluyor, onların yok diye genelde orda bırakıyordum.
    Arabalı fotomuzda var.
    Üstelik kardeşim arabayı kullanabilirsin dediğimde abla olurmu ya benmi eskiteyim.Hiç biyere çıkmıyorum.
    Araba siz geldikçe kullanılıyo diyordu.Bende tabi hiç inanmamıştım.Kullanmasıda önemli değildi açıkçası.
    Kayınvalideme gelince o bu işin içinden bir şekilde sıyrılır.Belki haberi var belki yok bilemiyorum ama ondan destek beklemiyorum.Köstek bile olabilir hatta.
    O kayınvalidemki geçen yıl bana iftira atmaya kalkmıştı anahtarını bulamıyoruz senmi aldın diye.
    Anahtarcı götüreceğimi söylemiştim bir ay sonra.Aniden anahtar bulunuvermiş !!!

18. 19 Nisan 2010
  19. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.352
    Ödül Puanları:
    363
    Oldum olası şu anahtarları ailelere verme meselesini anlamam..
    Evliyken de şimdi bekarken de bir anahtarımı vermedim kimseye,vermem de..:nazar:
    Yalnız olduğum halde..
    Konunuza gelince,şu ana kadar ben olsam çoktan kıyameti koparmıştım..Çok üzgünüm çoook