Kayınvalde mi? Bakıcı mı???

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve lilywater tarafından 19 Nisan 2009 başlatılmıştır.

19 Nisan 2009
    Konu Sahibi : lilywater
  1. lilywater

lilywater Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar ben daha ıse baslamadım basladıgım zaman bebegıme kım bakacak dıye cok dusunuyorum kayınvalıdemı yoksa bakıcımı bız Antlya da yasyoruz burda kımsemız yok kayınvaldede ben bakaarım dıyo o Ankarada yasıyo bakacak olursa aynı evde yasıyacagız.aslında bı sorunum yok ıyı bı kadın ama aynı evde uzun sure nasıl olur bılmıyorum,bakıcıya guvenmekte cok zor ne yaıyım bı fıkrınız varmı sızınkılere kım bakıyo ? cok tesekurler

2. 19 Nisan 2009
  3. elifdem

elifdem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bence sakın öle bi hata yapma
    bul helal süt emmiş bir bakıcı sonuçta günümüzde bir çok bebeğe bakıcı bakıyor
    kayınvaliden şimdi iyi labilir ama emin ol ki beraber oturmaya başlayınca işler mutlaka değişecek
    insan aynı evde belli bi süre sonra kendi annesine bile katlanamazken kaldı ki kayınvalide
    ben cesaret edemezdim valla
    yine de karar senin
    ben eylülde işe başlicam
    4-5 ay kayınvalidem 4-5 ay annem bakıcak 2 sene bu şekilde idare etsinler sonra 3,5 yaşında kreşe vericem öğretmen olduğum için yarım gün versem yetiyor
    ama ne annemi ne de kayınvalidemin evimde bakkmasını istemiyorum
    ben götürücem her sabah onnara

Allah yardımcınız olsun. zor vala çalışan anne olmak....

4. 19 Nisan 2009
  5. beyazmelek

beyazmelek Candan öte,candan ziyade Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    benim de ammen bakıyor her sabah bize geliyor her akşam dönüyor ona rağmen bazen kızıyorum sıkılıyorum ama bakıcıdansa anneme daha çok güveniyorum ama kayınvalidem olsaydı hele de aynı evde bilemiyorum aramız iyi ama aynı evde kalınca da öle olur mu bilmiyorum. ammenler bile akşam gidince rahat bir nefes alıyoruz :smiley-cool:

6. 19 Nisan 2009
  7. beyazmelek

beyazmelek Candan öte,candan ziyade Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    off be bir annem diye yazamamışım ya olaya bak kaydirigubbakcemile3

8. 19 Nisan 2009
  9. jelibonbon

jelibonbon kötüyüm ben kötüyümm:( Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim böyle bi durumum yok,çalışmıyorum ama ben asla bakıcıya güvenemezdim.
    neler duyuyoruz Allah korusun.
    k.valideyle aynı evde yaşamak tabiki kolay değil,ama söz konusu çocuğumsa mecburen katlanırdım.

10. 19 Nisan 2009
  11. elifsevde

elifsevde Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bende bakiciya güvenemem anne yada kayinvalide daha iyi bakar nede olsa canindan kanindan oldugu icin bisey olsa önce kendi cani yanar
    ama surasi kötü iste sizin eve yerlesmesi ama sende huyunu bilirsin kaynananin huyunu beyeniyorsan bence olabilir

12. 19 Nisan 2009
  13. EU3

EU3 Guest

canım allah kolaylık versin ikiside zor, ben oğlum 3 aylıkken çalışmaya başladım kayınvalidem bakıyor ama aynı evde değiliz bu durumdan çok memnunum, bakıcıya bırakıp gitmek çok daha zor olurdu, ama senin durumun farklı aynı evde yaşayacak olmanız çok zor bir durum en iyi kararı eşinle birlikte herşeyi konuşarak verebilirsin

14. 19 Nisan 2009
  15. asibuz

asibuz Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ıçin nasıl rahat edecek önemli olan o her ikisininde artıları ve eksileri var.
    Kayınvaliden elbette çocuğunu güvenerek teslim edeceğin bütün gün için rahat iş yapman için doğru seçim olur ama çocuğunun eğitimine müdahale edecek ve beraber yaşadığınız için şimdi ki mesafe gidecek yüz göz olacaksınız.
    Bakıcı ise senin istediğin her şekilde çocuğu şımartmadan bakacaktır.Ama çok araştırma yapacaksın her saniye çocuğunu düşüneceksin.ınsanın canını hiç tanımadığı birine teslim etmesi zor olsa gerek.Birde elbette para vereceksin ona vereceğin parayı çocuğunu sigorta yapıp geleceğine yatırım için düşünebilirsin.
    Çok detaycıyımdır.Yazıdan da görüldüğü üzere...

16. 19 Nisan 2009
  17. diloks

diloks ben oğlumla doğdum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bence konuşun önden kayınvalidenle..bir süreliğine gel ben de bakıcı arayacağım dersin...baktın çok sorun yok ve gözün arkada kalmmıyor bir süre isade erdesin..bebeğin biraz büyüsün...sonuçya torun yaa bakıcıdan kötü olmaz..baktın iyi değilsiniz hemen ararsın bir bakıcı..naçizane fikrim..

benim kayınvalidem gelirse kayınpederim de gelmek zorunda..tekk olsa o baksın isterdim bir süre...o arada iyi bir bakıcı bulurdum..sonuçta ortada bir bebek varr..umarım haldersin canım

18. 19 Nisan 2009
  19. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    c hiçbiri :nazar:

şaka bi yana da biraz önce kayınvalidem geldi ; çocuk hasta ve o da bunu biliyor ,keyfi yok zaten ,çocuğu attı tuttu iki dakkada haşatını çıkardı ,çocuk ağlamaktan heba oldu ,birde diyoki ağlasın ciğerleri açılır bişey olmaz ....şimdi bu olaydan sonra bi kez daha düşündüm de kayınvalideme 1 saatliğine dahi bırakmam ..ama çevremde bazı arkadaşlarımın çocuklarına kayınvalideleri bakıyor ,çok memnunlar,yani bu kişi ile alakalı ,seninki çocuk bakmaktan anlıyorsa onu üzmeyecekse ,keyfini kaçırmayacaksa katlan biraz bence, ama o biraz ne kadar olur bilemem 2 yıl mı? 3 yıl mı? eğer bu kadar sabrın varsa olur ,bakıcı ya da asla güvenemem ,ancak yakınımdan ,akrabamdan biri olacak ki öyle ..işin zor arkadaşım allah kolaylık versin ..