kayınvalide ile yaşamak

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve solitarywoman tarafından 12 Eylül 2012 başlatılmıştır.

12 Eylül 2012
    Konu Sahibi : solitarywoman
  1. solitarywoman

solitarywoman ÖmRüMüN SaHiBi Pro Üye

Beğenileri:
    647
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar kayınvalide ile yaşama konusunda neler düşünüyorsunuz nişanlımın annesi boşanma aşamasında ve durumu yok biz evlendiğimizde onun ayrı evde yaşaması hem bizi hemde nişanlımın abisini zor duruma sokar gerçi kayınvalidem çalışıyor ama sadece boğazına yetiyor ikilemde kaldım kızlar nasıl bir tutum sergilemeliyim etrafımdakiler mutsuz olursunuz rahat olamazsınız falan dediler bende öyle düşünüyorum biz arkadaşlarımızla gelip gitmesini yemesini içmesini seven insanız evde büyük biri olunca rahat olmayız diye düşünüyorum ama nişanlımada anneni istemiyorum diyemiyorum sonuçta aynı durumda olan benim annemde olabilirdi

2. 12 Eylül 2012
  3. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    63
    Ben sonu şimdiden görebiliyorum. ://

4. 12 Eylül 2012
  5. solitarywoman

Beğenileri:
    647
    Ödül Puanları:
    113
    nasıl olacak ki kötü mü:KK14:

6. 12 Eylül 2012
  7. BitterKuzucuk

BitterKuzucuk Kızım geliyor <3 Pro Üye

Beğenileri:
    413
    Ödül Puanları:
    83
    kayınvalide ile yaşayanlara sormak lazım ama hoş bir şey olmasa gerek..yani genelde olumsuz şeyler duyuyoruz,okuyoruz.çok nadir iyi geçinenler var.
    bazen aklıma geliyor düşünüyorum ama düşünmekle olmuyor :)

8. 12 Eylül 2012
  9. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    63
    Yani...Ben anlaşanını görmedim.Sessiz ,sakin kadınlar da başta çeker sonra patlar.Kayınvalideye de yazık bence o da istemez herhalde...

10. 12 Eylül 2012
  11. PrincessOfwales

PrincessOfwales Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben önceki konularından yola çıkarak, (nişanlımın ailesini anlayamıyorum)

kayınvalidenle mutlu mesut geçinebileceğini düşünmüyorum.

12. 12 Eylül 2012
  13. hepyazolsun

hepyazolsun Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim de yakınlarım var kayınvalidesiyle yaşayan. biri çok severmiş başlarda kayınvalidesini ama neredeyse yirmi yıldan sonra psikolojisi epey bozuldu. çalışan da bir bayan üstelik. dolayısıyla sürekli dip dibe değiller. diğerinin de çocuklarına baktığı için birlikteler ama onun da hali iyi değil. bilemiyorum bu zamanda insanlar eşlerine bile zor tahammül ederken bir de onların ailelerine tahammül etmekte oldukça zorlanıyorlar bence. en iyisiyle yaşarken bile huzursuzluklar olabiliyor. kendi annesinden babasından bile yakınan varken eşinin annesiyle yaşamak oldukça zor benim gözlemlediğim kadarıyla. yine de tabi karar senin biraz umarsamaz, her şeyi kafasına takmayan biriysen ancak olabilir. yani hataları görmezden gelebilecek yapıdaysan düşünülebilir. ama hassas bir yapıdaysan mutsuz olma ihtimalin var. bunları iyice düşünmelisin. acele karar verme bence. sonuçta ömrünü geçireceksin. insan, aşktan her şeyi göze alırım diye düşünüyor ama evlendikten sonra ağır geliyor bazı sorumluluklar.

14. 12 Eylül 2012
  15. solitarywoman

Beğenileri:
    647
    Ödül Puanları:
    113
    işte bende düşünme aşamasındayım ne bileyim çok hamarat bi kadın ev işine yemeğe yardım eder diye düşünüyorum sonuçta çalışıyorum gerçi o da çalışıyo iyide geçiniyoruz ama aynı eve girince zor olacak heralde insan yeri geliyo kendi annesiyle anlaşamıyo:KK14: kızlar yardım edin kv si ile yşayanlar yorumlarınızı yaşadıklarınızı merak ediyorum

16. 12 Eylül 2012
  17. terrakota

terrakota Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    empati yaparak düşünmeniz çok güzel;
    Sizin de anneniz olsa eşinizin de annesi olsa evde 3. bir kişinin varlığı muhakkak ki yaşamınızı etkiliyecek bu bir gerçek;
    Ancak bir çözüm üretmek de gerekiyor o zaman ;

abiyle oturup anlaşsınlar eşiniz ya anneye ayrı bir ev tutup biraz destek olucaksınız yada belli aralıklarda sizinle yaşayacak...

Sonuçta eli ayağı tutuyor ve çalışıyor bu sizin açınızdan bir avantaj

Anneyi düşünürken kendi yaşamınızıda hiçe saymadan ortak bir çözüm üretmelisiniz..

18. 12 Eylül 2012
  19. solitarywoman

Beğenileri:
    647
    Ödül Puanları:
    113
    evet o konuyu ilgisizlikleri yüzünden açmıştım bende mutlu olacağımız düşünmüyorum ama sonuçta dediğim gibi istemiyorum diyemiyorum tabi nişanlımda illa bizle yaşasın demiyor hatta rahat edemeyiz bile diyo ama kadının o halde kalmasına yüreğim dayanmıyo bu konularda çok hassassım gerçi bir ay bi oğlunda bir ay bi oğlunda kalabilme ihtimalide var ama bide kız kardeşi var yani gelirse tek kişi gelmeyecek görümcemle birlikte gelecek:KK31: