Kayınvalide inadı

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve drdepresyon tarafından 19 Mart 2010 başlatılmıştır.

19 Mart 2010
    Konu Sahibi : drdepresyon
  1. drdepresyon

drdepresyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza
    ben de isteme olacağı gün ayrıldım,nişanın nasıl yapılacağı konusunda anlaşamadık,ben adetlere uygun olsun istedim ,annesi tutturdu isteme günü nişan,söz tatlı hepsi bir arada olsun diye
    sevgilim evin tek çocuğu annesine ses çıkarmadı beni ikna etmeye geldiler akşam annesi azarlar tarzda konuşunca ben artık istemiyorum dedim,böylece ayrıldık
    1 hafta sonra aradım görüşmek istiyorum dedim,çok sevindi tamam dedi,yola çıkamdam beni aradı fakat aksilik çıktı ben gelemicem dedim yarın olsun bakalım dedi ve gelmedi
    bir mail yazdım biraz sert konuştum,önceki nişanlısından annesi yüzünden ayrılmış bunu yüzüne vurdum,o da cevap yazdı vb.1 ay mail yazdık birbirimize
    ben onu msnden sildim 5 kere falan hep geri ekledi
    en son böyle olmayacak açıkça konuşalım dedim,niyetin nedir dedim,aramızda büyük problem yok halledelim deim cevap yazmadı
    sonra mesaj yazdım gel görüşelim diye,helalleşmek için gelicem dedi geldi de
    hala nişanı kabul etseydin ne vardı,seven insan düğün falan dert etmez dedi
    ağrıma gitti ben onun için işimi,memleketimi herşeyi değiştirdim kabul ediyodum bi isteğimi yerine getirmediler,tükürdüğümü yalamk istemiyorum
    o akşam kesin ayrıldık dedik,beni yine eklemniş msne ne yapayım

2. 19 Mart 2010
  3. .AY.TASI.

.AY.TASI. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bence öncelikle ne istediğinize bir karar verin.

4. 19 Mart 2010
  5. seda1986

seda1986 çooook mutlu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    çok üzüldüm tatlım yaa aslında annesine bunu kabul ettirirdi die düşünüyorum hayırlısı ama bekle bakalım zaman herşeyin ilacı güzel günlerin olsun inş. :)

6. 19 Mart 2010
  7. melis68

melis68 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ay kıyamam ya..ben de 1 bucuk yıldır evlıyım buna benzer bısey de benım basıma gelmıstı.hatta suanda kardesım de sızın yasadıgınızın daha kotusunu yasıyor kac kez erteledıler tanısma olayıını
    ben hıc nısan ıstemıyrdum ama esım ıstedgı ıcın tamm dedım.ılk baslrda haytınıza mudahele edılıtomus gıbı gelıo.sızı sıkcaklr bogulcksınız yerı gelcek ypamcık da olsa gulceksınz tahmmul etceksız mecburıytetn
    ama evlenınce daha zor seylere katlanmayı ogrenoyor ınsan bunlar cok cok basıt gelıoyr
    ben kardesıme de solyrm hersey baynların elınde sız ıstesenız herseyı yaptırısınız sevgılınıze
    sankı o karr verıyomus gıbı gostrıp butun kararları sız alırsınız zamnla
    cok sevyosunz bence ınsan kendıne en uygun ınsanı zor buluyo kaybetmeyın bence sudan sebeplerle
    belkı kızacksınz bana sıze gore ayrılık sebebı olmus ama ınatlasmayın bence
    cok mutlu olursunuz bu olaylara da gulersınz ınsalh
    bı ara ben sıe kayınpederımın benı ıstemedıgını gorumcemın sımarıklıgını da anlatyım:))

8. 19 Mart 2010
  9. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Balık baştan kokmuş. Tek erkek çocuk ve eğer durumları var ise ve seni bu şekilde es geçip, annesinin keyfini yapmaya çalışıyorsa, hiç dönüp bakma ardına. Bende kendi memleketimde kına gecesi yaptım, istemediğim halde, kayınvalidemin gönlü olsun diye birde onların orda kına gecesi yaptık, annesinin içinde kalmasınmış. Gönüllerini yapmakla bitiremezsin bunların.

Eğer durumları çok kötü değilse, sizin isteklerinizi yapmak durumundalar,evlenen kayınvalide değil.

10. 19 Mart 2010
  11. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    Yaşlar kaç..?
    Basit şeylere çok takılmışsınız bence

12. 19 Mart 2010
  13. minikkedicik

minikkedicik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    annesine söz geçiremiyor mu peki bu adam.
    sizden ayrılamayacak kadar çok seviyorsa annesini ikna etsin önce.
    bakın basit bir nişan konusunda dahi bu derece sorunlar çıkıyorsa evlendiğinizde kimbilir o kaynana neler yapacak ve eşiniz olacak kişi de sizi ezdirmek pahasına bile olsa sesini çıkarmayacak eminim bundan.
    adam akıllı tavrınızı koyun.görüşmeyin hiçbirşekilde.seviyosa şartınızı kabul ettirip çıksın karşınıza

14. 19 Mart 2010
  15. mazot

mazot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    anlamadım nokta nişan kız tarafına ait değilmi erkek tarafı niye karışıyor buna nişanı herşeyiyle kız yapar düğünüde erkek tarafı benim böyle oldu böyle biliyorum..

16. 19 Mart 2010
  17. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Bence de ne istediğinize karar verin arkadaşım...
    Seven insan için sözmüş nişanmış düğünmüş nasıl olduğu önemli değil...
    Benim de hiçbirşey istediğim gibi olmadı bu konularda ama sesimi etmedim...
    ıyiki de etmemişim...

18. 19 Mart 2010
  19. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Seven insan düğün nişan vs sorun etmezse, senin istediğin oluversin o zaman:)))
    Ailesine söyleyememiş mi, kız heves etmiş bir kere olacak varsın olsun onun istediği gibi diyememiş mi?:)))))

Nişanlının da henüz evliliğe hazır olmadığı düşüncesi uyandı bende..
    Ya maddi anlamda henüz bağımsız değil ailesi ne derse hala onu yapmak zorunda, ya da karakter olarak annesinin sözünden çıkamayan bir insan.

Bu sebepten dolayı seni kaybetmeyi nasıl göze aldı?
    Ailesini ikna edemedi mi?

Ama anlattığın kadarı ile işi toparlamak için adım atan yine sensin..
    Bu konuda o fazla istekli değil gibi.

Msn e eklemek falan sorun değil ekle tamam da, sana karşı çok ciddi olsa, seni kaybetmeyi göze alamayacak olsa kapından ayrılmaz gönlünü almaya çalışırdı..

Ama pek hareket yok gibi onda..

Ne istediğini biliyormuymuş sor bakalım.?