Kayınvalide Kayınbaba Eşim yüzünden çıldırmak üzereyim

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve XsevdeX tarafından 25 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

25 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : XsevdeX
  1. XsevdeX

XsevdeX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Slm arkadaşlar,geçende bir konum olmuştu onla alakalı konuşmak dertleşmek istiyorum sizlerle.Konuyu önceden bilenler vardır belki izin zamanımızı erteledik :çok üzgünüm: sırf eşimin ailesi yüzünden,geleli 2 hafta oldu ne zaman gidecekler diye bekliyorum kafamçokkarıştı ALLAH'tan izne gidince biz, bizim evde kalmayacaklar bu dertten kurtuldum.Ama gelelim sorunuma çıldırdım iş yap yemek yap yoruldum çalışan biriyim benden hizmet bekliyorlar senağlama ne biçim ne karektersiz insanlarmış.Bikere karınlarını doyuramıyorum açlar bu kadar yemek yiyen insanları hayatımda görmedim sen al biz yiyelim adabındalar,ya benim dolabımda her şey fazlaca olur ama adam nedense hep şunu alın gelin bunu alın gelin diyor inanın onlar geldi 3 milyarı 2 haftada harcadık karı koca ordu ya belki inanamayabilirsiniz ama ordu gibi yiyolar,yemeninde bir ölçüsü bir kanaati olur ama, birde bize sürekli tutumlu olun derler :1shok:eee ben tutumlu olurken sizler benim bütçemi düşünüyormusunuz.Bir evde 6 öğün ve aralardada yemeler olursa ne diyeyim elim ne bulaşıktan ne temizlikten nede hizmetten çıkmaz oldu.Tamam diyebilirsinizki yedikleri gözünemi dokunuyor hayır örnek akşam ağır bir yemek yedik 1 saat sonra bana et kavur getir demesinmi kayınpeder nerene yiyon bu kadar adam çatlayacan her hastalık var ama boğaza gelince yamyamlar ikiside.Gece biz yatıyoz sabaha kadar mutfak savaş alanı adama kültürlü diyordum sanıyodum da gözümde nazarımda beş kuruş etmezler -tatlicadiarzu- birde gece 2 veya 3 te kalkar su ister tansiyonumu ölçün falan kendi evinde kızından bişi istemez benden her şeyi istiyor banada yazık günah ve sonunda beni hasta ettiler tansiyonum bu yaşta alt üst oldu çalış eve gel hizmetçi ol 14 olmuş büyük tansiyonum 3 gündür başım dönüyo ha bire, normal tansiyonum 11 ile 10 arası idi bunlar benim canımı almadan gitmeyecekler eşimede gelelim bana diyo az kaldı giderler kurtuluyosun diyor inanamıyorum ben ölüp gidecem adam neyi düşünüyor ailesinden bıktığım gözüne batıyor banada yazık.Yalan değil bıktım misafirde adabı ile gelir adabı ile gider kadınlar gibi mutfaktan çıkmayan bi kayın peder istekleri bitmeyen aileler olursa böyle olur sonucu.Aslında bunları böyle alıştıran eşim o gün pazara gitmişler pazarda alacak bişey bulamamışlar :))))) orada yoksa manavlar ne güne duruyo ,aman alacak bişi yoktu diyolar alırlarmı oradan eşimin yanına gitmişler her şeyi aldırmışlar.Evimde misafirseler zaten almasınlar bişey bana ters gelir bunlar, ben alırım gücüm var rabbime şükür ama bizi enayi durumuna koymaları beni delirtiyor ben eşime ne diyeyim arkadaşlar ANNE VARDIR ANNECİK VARDIR BABA VARDIR BABACIK VARDIR ama eşime gelsek anne babası onu düşünüyor kusura bakmasında onun ailesi onu düşünen bir aile asla olamazlar:eek:klava: benim gözlemlerim böyle.ÇILDIRMAMAK İÇİN NE YAPMALIYIM BEN, YARDIM EDİN NASIL DAVRANAM SÜREKLİ POLYANNACILIKMI OYNAYAYIM YOKSA TEPKİMİ GÖSTEREMMİ?

2. 25 Temmuz 2010
  3. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    walla onlar yaptiklarindan cekinmedikten sonra sana yapicak bir sey kalmiyor. esin de gormedigi icin sen ne tepki versen kotu olcaksin...senin bu durumdan karli cikman mumkun degil. bence ya sabir cek gitmelerini bekle. o gune kadar da elinden geleni yap. ikinci bir alternatif hasta olup yatabilirsin birkac gun. kayinvalidene de annecim ev senin, mutfak senin nooolur kusura bakmayin cok kotuyum beni mahsur gorun dersin. cok uzgun bir ifadeyle. en azindan hizmet etmekten kurtarirsin. bunu onlar yutabilir ama esin yutmaz tabi hali hazirda sikayet ettigin icin...

benim aklima baska birsey gelmiyor.. allah yardim etsin..

4. 25 Temmuz 2010
  5. fulya6118

fulya6118 İcra memuru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kaç gün daha kalcaklar?

6. 25 Temmuz 2010
  7. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    Çok saygısız, düşüncesiz insanlarmış.
    Sabır sınıyorlar sanırım.
    Allah sabır versin.

8. 25 Temmuz 2010
  9. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    dürüst olup radikal davranırsan eşinle sorun yaşarsın. çünkü eşin ailesinin ayıbını görmüyor. bunu örtpas etmek için bıktın deyip sana yükleniyor.
    sizin aileniz gelse o nasıl davranırdı. gelenler benim ailem olsa ve bu kadar masraf bu kadar sabır görürlermiydi diye sor!...aldığınız cevaba göre de davranın...
    çok zor üzücü tam bunalımlık bir durum yaşarken ama günler sana etkisi yitirecek gülüp geçiceksin bu densizliğe...
    sana sabır diliyorum...

10. 25 Temmuz 2010
  11. jakobi

jakobi Binlerce kez şükür Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    153
    senin evi tatil köyü zannetmişler seni ise otelde komi falan zannetmiş bunlar. çıldırmakta haklısın ama eşini ikna etmen öyle çok kısa sürede olmaz bunlardN EŞİN RAHATSIZ OLMAZ EŞinin rahatsız olacağı şeyler haksızlık gibi kardeş ayrımcılığı onu da ilgilendiren şeylerdir eğer böyle şeylere gıcık kapıyorsa eşin zamanla sana hak verecektir. yoksa eve sülalesi gelse eşin rahatsız olmaz iyki geldiler der. benim kayınpaderim evde tuvalet terlikleriyle gezdi eşim ne var bunda büyütecek dedi bana. anlamak mümkün değil bazı şeyleri

12. 25 Temmuz 2010
  13. zynpkvsr

zynpkvsr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    allah sabır versn canım ama en kötüsü eşinin seni anlamaması :kızgın:

14. 25 Temmuz 2010
  15. zynpkvsr

zynpkvsr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    allah sabır versn canım ama en kötüsü eşinin seni anlamaması :kızgın:

16. 25 Temmuz 2010
  17. blueege

blueege Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    Sende ne iş yapıyon işten gelince başım ağrıyor de çekil yatak odasına yat .söyle ben iyi değilim tansiyonum düşük te eşin yıkasın bulaşıkları ya da kadın tutsun madem parası çok varmış kadın gelsin temizlesin her gün ..Çok sessiz kalmışsın 2 hafta bu az değil .ikinizde çalışıyosunuz .sen aileni çağırsan eşin senin gibi hizmet etcekmi ailene, biran evvel bişeyler yap

18. 25 Temmuz 2010
  19. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    554
    Ödül Puanları:
    238
    Allah yardimcin olsun once!
    Esin yaninda olmadiktan sonra sen bisi yapamazsin, ne dersen ne yaparsan kotu olursun.
    Veya uygun bi dille "anne bugun cok yorgunum" de diyecem ama
    o zaman gelin bize yemek vermiyo olacak.
    Tek care kaldi gitmelerini bekliceksin, baska bi cozumu yok.
    Allah kolaylik versin!