Kayınvalide ve Gelin gezme problemi

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve boreas tarafından 19 Aralık 2009 başlatılmıştır.

19 Aralık 2009
    Konu Sahibi : boreas
  1. boreas

boreas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    İyi akşamlar arkadaşlar, içim sıkılıyo ve bilmiyorum çok düşündüm yazsam mı yazmasam mı diye insanların o kadar sıkıntısı varken ben çok mu abartıyorum diye düşündüm. Biz kayınvalidemlerle altlı üstlü evlerde oturuyoruz ve yaşadığımız yer nedeniyle komşular ve günler baya bi oluyor. Ama benim yaşımın dengi insanlar olmadığı için kendimi uzak tutuyorum bu durumdan zaten evlenmeden öncede açık açık söylemiştim günlere girmem diye, (kafadengi insanlar olmadığı sürece) zaten eşimin iş saatleri nedeniyle benim için zor bir durum günlere girmek. Ama ne hikmetse çevre insanlar kayınvalidem bir yere gittiğinde benide yanlarında görmek istiyolar Çok üzgünüm çoook

Bu durumdan etkilenen kayınvalidemde bana bozuk atmakla meşgul, ya 60 yaş ve üstü insanlarla takılıcam ya da bunu istemediğimi uygun bir dille dile getiricem kırmadan incitmeden ama nasıl sonuçta bir kaçgünlük olmayacak bu olay devamlı pişip pişip önüme gelecek :uhm:

2. 19 Aralık 2009
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Haklisin, bende olsam sürekli gitmek istemezdim.:kahve:

Bunu direkt kaynanala konusman lazim arkadasim, incinecek kirilacak birsey yok bunda.

4. 19 Aralık 2009
  5. bitanecim

bitanecim NuTeLL@ TadiNd@ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    allah sabir versin baciiim

6. 19 Aralık 2009
  7. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Aman kaç kaç !.. Ne işin var senin yaşlılarlar ? Kendi arkadaşlarınla gez ya da kursa mursa yazıl ... Çanta gibi kayınvalidenin yanında dolaşma sakın . İsteyen istediğini desin.:dilcikar:

8. 19 Aralık 2009
  9. DIONYSOS

DIONYSOS :) nasılım??????? Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kendin de söylemişsin bahanelerle bir yere kadar..
    Açıkça konuşmalısın,bunu yapmadığın sürece bu sorun devam eder...
    Anne ben ev gezmelerini çok sevmiyorum,çok sıkılıyorum dersin olur biter...Sonuçta sana öylede böyle de kırılıyor..Hiç değilse bir daha bu konu açılmaz...

10. 19 Aralık 2009
  11. boreas

boreas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Şimdiye kadar tek tük arada gittim, insanlara laf gitmesin diye küçük şehirleri az çok bilirsiniz, zaten bir yere gitsem en geç 16:00 evde olmam lazım. Eşimin iş saatleri nedeniyle. Az önce mesela komşuya gitti akşam oturmasına çağırıyo sonunda sıkılırım ben anne diye söyledim. Çok iyi insanlar kırmakta istemiyorum. Güzel cümleler bulmak lazım konu açıldığında

12. 19 Aralık 2009
  13. boreas

boreas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Bir yerden başlaması lazım kabullenmeye, en kısa zamanda konuşucam, bir iki kere gidince günlere sokmaya çalışıyor bide akannehir haklısınız arkadaşlar bir yerden başlamak gerekiyor

14. 19 Aralık 2009
  15. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    açıkça söyle anne eşimle evde olmak istiyorum, ve çok sıkılıyorum diye. cidden çok sıkıcı bu gün meselesi

16. 19 Aralık 2009
  17. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Gitmek istemiyorsan anne sıkılırım ben evde işlerm var zaten siz gidin diyerek isteğini dile getir bencede..Kırılacak darılacak bir şey yok..
    ıyi insanlar olduğunu biliyorsun madem kayınvalidenin söylediği laflarada takılma..He de geç..:teselli:

18. 19 Aralık 2009
  19. boreas

boreas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Hemde ne kadar sıkıcı oluyo anlatamam, bekarkende sevmezdim zaten ya dizi kritikleri yapılır ya da dedikodu, gün kayınvalidemde olduğu zaman elimden geleni fazlasıyla yapıyorum zaten gocunduğum ya da üşendiğimde yok