Kayınvalide ve görümce

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve hayat ve ben tarafından 26 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

26 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : hayat ve ben
  1. hayat ve ben

hayat ve ben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben uzun zamandan beri yazmıyorum beni unutmuşsunuzdur sevdiğim adamla evlendim yedi ay oldu.yalnız kayınvalidemle oturuyorum çok iyiler ama sizde bilirsinizki hiçbir özelimiz kalmıyor bunu her konuda söylüyorum.ve şimdi de görümcem boşanmak üzereler doğal olarak annesine yerleşti eşyalar falan derken hep beraber oturuyoruz. ve ben bunaldım şimdiden eşime karşı isteksizlik var evimiz düzenimiz olsun istiyorum ama şuanki durumumuzda ev almamızda imkansız eşime karşı nasıl davranacağıma şaşırır kaldım... nasıl davranmam doğru olur sizce! ve eşim bana hiç anlayış göstermiyor bu konuda.

2. 26 Mayıs 2010
  3. svda

svda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Canım seni çok iyi anlıyorum, bende 8 aylık evliyim bende kayıvalidemle yaşıyorum. Kayınvaliden ne kadar iyi olursa olsun çok zor yaa biliyorum aynı evde yaşamak.
    Canım bence anlayışlı olmalısın eşine karşıi eminim ki eşinde ayrı bir evde olmayı istiyordur, ama imkanımız yok diyorsun, mecburen katlanmak zorundasın bazı şeylere :KK43:
    Eminim eşinde böyle olmasını istemezdi, o yüzden eşinin fazla üstüne gitme bence elinden geldiği kadar iyi davranmaya çalış..kiraya çıkma imkanınız yok mu canım?

4. 26 Mayıs 2010
  5. mavi melek1907

mavi melek1907 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım eşini fazla üsteleme biraz para biriktirip uygun bi yerde kiraya çıkarsınız az daha sabırlı ol :)

6. 26 Mayıs 2010
  7. hayat ve ben

hayat ve ben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    canım kayınbabam bize ev almaya çalışıyor yalnız daha şuan eşyaları ancak alabiliriz daha sonra kredi çekip ev alınacak yani bu durumda en az bir yıl daha beklemem gerekiyor sanırım ama nasıl dayanacağım bilmiyorum..

8. 26 Mayıs 2010
  9. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    ımkanlar belli sonuçta yapıcak hiçbirşey yok. . Biraz sabır. .

Allah kolaylık versn

10. 26 Mayıs 2010
  11. yarenay

yarenay iki aşk bir kalpte <3 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım bişeyler yapmak için uğraşıyorlarsa biraz daha sabırlı ol eşine karşı. eminim o da kendi düzeniniz kendi eviniz olsun istiyodur. bi de şu var ki sen bu şartı kabul ederek evlendin, şimdi eşine ters davranırsan en baştan evliliğinizi yıpratırsınız. allah sabır versin.

12. 26 Mayıs 2010
  13. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ailenizin istemediği biriyle tekrar nişanlanmışsınız.

Nişanı attığınız zaman keşke geri dönmeseydiniz ki bunlar olmasaydı hiç.

İşiniz ve sevgiliniz arasında kalıp sevgilinizi tercih etmeseydiniz daha evvel.

Size güveni de yokmuş bu beyefendinin hem,bir de ayrılık sürecinizde hemen başkasıyla cinsel beraberlik yaşamış..

İşte tüm bu yaşananlar sizin bu işten caymanız için ortaya çıkan sorunlarmış.Ama siz gözünüzü köreltip sevginizin peşinden koşmuşsunuz .

Hakkınızda hayırlısı olsun arkadaşım.İşiniz zor .

Ev üstüne ev olmaz demişler.

Siz biliyormuydunuz ki en başta kayınvalideyle beraber oturcağınızı yoksa sonradan mı sizin yanınıza taşındı kayınvalideniz.

Eğer sonradan taşındıysa bunu kabul etmeniz de sizin hatanız olmuş.

Bu durum elbette çok rahatsızlık verici bir olay.Görümceniz gelmeseydi bile aynı evin içinde kayınvalideyle oturmanın hiç bir rahatlığı olamaz ki zaten.Ne özeliniz kalır ne geneliniz.

Bunu eşinizle uygun bir dille konuşabilirsiniz

14. 26 Mayıs 2010
  15. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    valla işin zor canım ...eşinin ailesiyle yaşamayı kabul edildiğinde bu zorluklarıda göz önünde bulundurup kabullenmek gerekiyor ...bilmiyorumkismilehep duyuyoruz görüyoruz çevrede de malesef böyle mecbur idare edeceksin bu durumda yoksa eşinle aran bozulacak belliki baksana anlayış göstermiyo diyosun...kaydirigubbakcemile.sende çok üstüne gitme eşinin durumumuz yok şimdilik diyosun ozaman eşininde yapabileceği bişey yok ..
    ben aynı şekilde yaşamak zorunda kalsaydım eşim ayrı ev kurana kadar evlenmezdim:umursamaz: ...şimdilik oturalım sonra ayrı eve çıkarız nasılsa hikayesinin sonu hiç gelmiyor çünkü...:eek:lmaz:.Allah sabır versin

16. 26 Mayıs 2010
  17. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ablasının boşanıyor olması eşinizi de germiştir. o yüzden üzerine gitmeyin.
    illa ki ev alıp çıkmak zorunda değilsiniz. iki odalı ucuz uygun bir ev tutun madem 1 yıl sonra ev alınabilicek. hem az masraf edin hem huzurunuz kaçmasın

18. 26 Mayıs 2010
  19. gulsum50

gulsum50 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    BEN 3 yıllık evliyim ve kayınvalidemle altlı üstlü oturuyoruz ama kahvaltı dahil onun evinde yapıyoruz ve bir görümcem var 33 yaşında evlendi bir tane ama 10 taneye bedel.
    kürtaj oldu bize geldi-tatlicadiarzu-
    düşük tehlikesi vardı bize geldi-tatlicadiarzu-
    eşini istanbula gönderdi bize geldi-tatlicadiarzu-
    toplam 1,5 sneleki evliydi ve abartısısz 9 aynı bizde yaşıyarak geçirdiler
    gelebiliri dsoğal hakkı babasının evi ama
    (benim anneme gitmemi laf eden görünce ve kaynana surat asarlardı düşünmeden yaptıkları davranışdı şimdi sesleri bile çıkmıyor bu yüzden eşimle boşanma aşamasına bile gelmitik:sinifsinif:)

insan bir yere kadar sabrediyor inan ben artık kabuslar bile görüyorum sanki hep bize gelecekmiş gibidelikafadulden
    ayrı eve çıkarmısın bilmiyorum bizim imkanımız olduğu halde kendi evimde bir tencere bile yemek yapmış değilim allahdan çalışıyorumda sadece 2 saat yüzlerini görüyorum
    sana inan önerebilieceğim sadece sabır o evden çıkacaın günü düşün
    başka çözüm yolu yok ana baba evi ben nasıl gidiyorsam onlarda gelirler diye düşün:uhm:
    ben öyle yapıyorum çünkü:1no2: