Kayınvalideler kötü!.. Bizler nasılız?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve gerekli tarafından 22 Aralık 2008 başlatılmıştır.

22 Aralık 2008
    Konu Sahibi : gerekli
  1. gerekli

gerekli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba kızlar.. Kayınvalidelerimizle ilgili yazıları okuduğumda çoğunluğun kayınvalidesinden memnun olmadığını gördüm. Peki onlar bizlerden memnun mu?hihoyyyt Her zaman onlar mı hatalı olanlar? Bizlerin hataları neler? kaydirigubbakcemile2

2. 22 Aralık 2008
  3. Nargile

Nargile Haktan&Beren Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    dürüst olmak gerekirse nankör bir gelin olduğumu düşünüyorum...mirmirmirmir
    Eee herkesin bir kusuru olur...
    kaynanalarında...
    gelinlerinde...sengözlerimebaksanab

4. 22 Aralık 2008
  5. Japon KIZ

Japon KIZ IŞIL' IM Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Benim fikrimde ne kadar iyi olursak, aynı şekilde karşılığını alacağımızdır.

6. 22 Aralık 2008
  7. sara1

sara1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence benden hiçbir zaman memnun olmayacak...ne zaman beni kabullenirse işler o zaman düzelir gibi..benim en önemli ve eşimin takdir ettiği bir yönüm ben kötü olayları unutuyorum
    hakikaten arada sırada aklıma gelir kendi kendime üzülür ağlarım ama o kişiye karşı tavır koyamam
    yine gülerim hiç bişey olmamış gibi..çok vicdanlıyımdır..karşımdaki kötüde olsa aman o yaptı sen yapma der geçer giderim..ilerde benimde başıma gelir korkusu var bende ..ben kayınvalideme karşı
    çok büyük bir saygısızlık yaparsam ..ilerde aynısını yaşarım gibime geldiği için ...
    allahla benim aramda......unutma konusunda çok ciddiyim bu arada çok büyük olayları yaşamamış sayıyorum otomatik olarak hafızamdan siliniyorlar sanki..işime geliyor walla...

8. 22 Aralık 2008
  9. BEBS

BEBS Guest

bu konuda oldukça iyi niyetliyimdir.asla kötülük düşünmedim.şimdiye kadar.ancak herzaman aynı tepkilerle karşılaşmadım.yinede görmezden duymazdan gelip.yaşamaya devam ettik.çünkü eşim bu konuda oldukça adaletlidir.bana söylemeye söz bırakmaz.bunu bildiğim içinde olayları fazla büyütmeden unutmayı öğrendim.ben iyi bir gelinim

10. 22 Aralık 2008
  11. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bence herşey karşılıklı.siz ne kadar iyi olursanız olun karşınızdaki fesat,kötü ise yapacak bir şey yok..
    bende kayınvalidemle dipdibe yaşıyorum ama aramızda bir sorun yok çünkü o ne demesi gerektiğini biliyor ben ne demem gerektiğini
    o ne yapması gerektiğini biliyor ben ne yapmam gerektiğini

12. 22 Aralık 2008
  13. AnnemBirMelek

AnnemBirMelek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ne olursa olsun saygı duymalıyız sanırım ilk önce.herkesın hataları olabilir.kımse dört dörtlük değildir.arada sırada ufak tefek kızsamda onun haricinde büyük sorunlar problemler yok Allaha şükür..
    bazı şeyleride görmemezlikten gelmek lazım.eşimin annesi sonucunda.kızsamda sessiz kalmaya çalışırım....
    nasıl iyi veya kötü gelın varsa,iyi kayınvalide ve kötü kayınvalidede var
    önemlı olan orta yolu bulmak

14. 22 Aralık 2008
  15. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Zaen aramız kötü değil ama bana nasıl davranılıyorsa ona göre belli ederim suratımdan cümle alem anlar benimm

16. 22 Aralık 2008
  17. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.496
    Ödül Puanları:
    363
    İyi bir gelin olduğumu düşünmüyorum..
    En azından kayınvalidemin hayalindeki gelinin özelliklerini hiç birini taşımadığımı biliyorum..
    Soğuk,mesafeli,fazla muhabbete girmem..:1closedeyes:
    Özellikle ailevi konularda topu ne kadar bana atsa da hep saha dışı kalmayı tercih etmişimdir..
    Tek başıma gitmem,evde yalnızken de misafir kabul etmem..Gelecekse oğlu evdeyken gelecek,yoksa benim kuralım değişmez,kendi ailem için de aynısı geçerlidir..
    Giderken elim hiç bir zaman boş olmaz... Çikolata,dondurma,çiçek,hediye mutlaka bir şeyler götürürüm..Bu aman beni sevsin diye değil benim kendi kişisel alışkanlığımdır.
    Çok yemek seçtiğim için çoğu zaman aç kalkarım sofradan. Ayrıca sofra kurulmasına ve toplanmasına yardım etmem.Bunlar da alışkanlıklarımdan biridir..kaydirigubbakcemile2
    Çok çok gerilmediğim sürece kavga teşebbüsleri sonuçsuz kalır,sessiz kalan taraf benimdir.. Migrenim tutsa da dayanabildiğim kadar dayanırım..Laf sokmalarını teker teker kulağımdan çıkarırım..Patlama anlarım 3,5 senede 2 ya da 3 defa olmuştur..:tomato:
    Yeniyıl,doğumgünü,anneler günlerinde kendi anneme aldığımın aynısını alırım,asla ayrım yapmam.. Beğenmediği,eleştirdiği zamanlar bile kulak asmam..Onun almış olduğu beim zevkim ve tarzım ile hiç alakası olmayan hediyeler hakkında hiç yorum yapmam kendisine..Oğlu ile ilgili şikayetleri sadece embesil modunda dinlerim.. Yine mahkemenin sonunda suçlu Lale'yi müebbete mahkum olur..Çok üzgünüm çoook
    Cezam neyse boynum kıldan incedir,adaletin kestiği parmak acımazmış.. Kendisi annemden daha çok ona yakın olmamı istiyor diye cezadan kaçacak,ölümden korkacak değilim..Atın ölümü arpadan olsun misali,kişiliğimden ve benliğimden taviz vermemek için direnmeye devam ediyorum..:lepi:
    İçimde çok biriktiriyorum galiba.. Bakalım,nereye varacak bu iş???:nazar:

18. 22 Aralık 2008
  19. AnnemBirMelek

AnnemBirMelek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ilahi lalecim güldürdün beni sen çok yaşa emiii:1hug::roflol: