kayınvalideler ve eltiler

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve REMNUR tarafından 27 Şubat 2010 başlatılmıştır.

27 Şubat 2010
    Konu Sahibi : REMNUR
  1. REMNUR

REMNUR Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kayınvalidenin gelinnin evine karışmması kendi işini yapması iyi oldugunumu gösterir gelinler arasında ayrım yapıyor benim kaynanam bana laf sokmasını iyi biliyor büyk eltilerime agzını açamıyor eltimin birtanesi( görümcesinin kızı ) bende agzımı açıp birşey söyliyemiyorum eşimde bana kızıyor söyle hakkını ara diye annesinede kızıyor sen ayrım yapıyorsun diye sinir hastası oldum inanın eltim deseniz üst katımda oturuyor gün aşırı yolluk sirkeler balkonumu görseniz toz içinde enüstde kaynanam var o yan taraftan silkeler yani eltimin balkonuna sirkelemez eltiminde yantarafı var ama yinede benim üstüme sirkeler yoluk sofra bezi çarşaf yani ne olursa istedigi olmayınca yaptıgı beyenilmeyince surat asar konuşmaz canı istedigi zaman konuşur konuşurken yemek yerken yüzüne dik dik bakar ( kaynanamda öyle ) suratı asık durur kaynamda eltimde bense güler yüzlüyümikisi aynı kafada eltim ve kaynanam öbür eltim çalışıyor o ayrı binada oturuyor ayrım yapmak kötü kaynana sıfatına girmiyormu fikirlerinizi bekliyorum merak ediyorum yoksa benmi kuruntuluyum

2. 28 Şubat 2010
  3. huzunbazask

huzunbazask Annesinin Kuzusu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    öyle bir aileye gelin düştüm ki hemde 7 yıl flört ettik 4 yıldır da evliyim 4 yılı bana neredeyse zahir ettiler nereden başlayıp anlatsam sayfalar yetmez bizde çok yakın oturuyorzu evlendik sabah 8 de kapıya damladılar oturmaya geldiler herallahın günü akşam iş çıkışı onlara gitmek zorundayız gitmessek ertesi gün surat asmalar laf sokmalar gittiğimize aldığımıza karışmalar evin eşyalarının yerine kadar kayınvalidem düzecek her gün işten de gelsem onun işi yapılacak hafta sonları öyle başbaşa kahvaltı falan yok sabahın köründe tatil bile yapamadan onlara gidilp kahvaltı edilecek ve evinin işi yapılacak aynı zamanda ev aldılar benim maaşımla bizim ev eşiminmaaşıyla da onların evinin kredisi ödenecek daha bunlar sadece bikaçı gelinde bu kayınvalideden soğumayın nefret etmeyin ve ben sabırla herşey düzelecek diye herdediğine evet dedim eşimi çok seviyorum oda bıktı ama bişey yapamıyoruz ya küsüp hiç görüşülmeyecek yada böyle devam edecek ikisinin ortası yok denedik ama olmuyor gene aynı şeyleri yapmaya devam ediyor şimdi söyleyin ne yapayım bazen insanın iradesi dışına taşıyor ve engel olamıyorsunuz ama hayatta parmaklarınızın arasından akıp gidiveriyor yaşayamadan tadını anlamadan ...kayınvalidemde bide yalan abartma hep benm dediğim olacak gibi huylarda var artık çekemiyorum uzak biryelere taşınabilsem keşke oofffffff...

4. 28 Şubat 2010
  5. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    ya ne guzel sindirmisler..hic korkmayin,madem kari koca biktiniz. tasinin gidin..bir ay konusmazlar en kotu 2 ay...sonra alisirlar.. bu kadar hayatinizin tapusunu baskalarinin ellerine vermeyin. birakin biraz da karsi taraf sizden korksun. ustunuze daha fazla gelirlerse iyice onlardan uzaklasacaginizdan endise etsinler...onlar blof yapior siz de kaniyorsunuz. bunu genel olarak ailesinden korkan ciftler icin soyluyorum. kari-koca el ele verin, ozgurlugunuzu elinize alin. yoksa asla yasadginizi hissedemeyeceksiniz. cok aci...

6. 28 Şubat 2010
  7. huzunbazask

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok güzel yazmışsın evet ona uzak biryerde yaşamka büyük ölçüde bize çok iyi gelecek ama eşim kiraya çıkmak istemiyor evimiz 2 odalı oğlumuzun bir odası yok ve burada yaşamaya devam ettiğimiz sürece omayacak ama kayınvalidemin 4 odası var ve borcunu biz ödüyoruz.eşim biraz cesaret etse gidicem umarım bir ev alabiliriz kendimize ama eşim halaa bize bukadar yapmalarına rağmen gene bu çevreden ayrılmayalım ben burada doğdum büyüdüm diyor ozaman üzüntüm dahada artıyorbilmiyorumkismile

8. 28 Şubat 2010
  9. momof2

momof2 kendi kendinin patronu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Peki acaba sevgili esin, oglunuzun gelecegine yatirim yapmak yerine neden annesinin evinin borcunu oduyor. Hala evlenip, kendisinin de bir es ve ebeveyn oldugunu kabullenemiyor mu__/? Peki sen bunu ona hatirlatmak icin ne kadar caba sarfediyorsun. ? Bu zamanda bir evlat yetistirmenin maddi manevi maliyeti hakkinda bir fikriniz var mi? Acaba sevgili kaynanan, yarin cocugun okul masrafiydi, yol masrafiydi, dersane masrafiydi, saglik masrafiydi deyince, cikarip para verecek mi? Ben yardim etmeyin demiyorum ama makul cercevesinde yapin yardiminizi... Sen hem calisip hem kendi evine bakip hem cocuguna bakip hem de kayinvalidenin evine mi bakiyorsun. Tam kulkedisi olmussun. Acaba kendine hangi ara bakiyorsun. Bu gidisle bakimsiz bir kadin olman yakindir. Bu da seni ne kadar mutlu eder bilmem? Cok daginik yazdim biliyorum. Ozur dilerim ama burada gece 12 ye geliyor ve unutmadan yazmak istedim. Allah yardimcin olsun.

10. 28 Şubat 2010
  11. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Bu kaynanalar öldürecek beni...

12. 28 Şubat 2010
  13. Acil Servis

Acil Servis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hep alttan almalar, kötü davranışı yakıştıramayıp iyi niyet aramalar, aman kırılmasınlar aman laf olmasınlar..... eğer karşı tarafın isze saygısı yoksa neden ???? nereye kadar gidecek böyle. ezilmemek buyuğe saygısızlıkmı demek oğluna köle mi almış ki böyle davranıyor bu insanlar. sizin aileniz yokmu onlar damada oyle mi davranıyor..eşler uzulmesin diye onları buyuduğu evde çürümeye kemirilmeye mahkumiyet neden ?ortayı bulmak zormu yoksa beyefendiler evlensede alışkanlıların değişmesini istemezken el kızından neden ister ki?
    remnurcum bu gun k.validene çık bi örtü silkele bakalım aşa eltin ne diyor ee sende yapıyorsun ben bişi diomuyum de annem senden saygılı o yan tarafa silkelio sen benim tarafa belki bi daha yapmaz

14. 28 Şubat 2010
  15. bitanecim

bitanecim NuTeLL@ TadiNd@ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
  16. 28 Şubat 2010
  17. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    canim sen esini ailesine karsi dolduruyormus gibi gorunmeden, yine cok uzak olmamak sartiyla baska bir yere tasinmayi teklif et. kaynanan da sizin ciktiginiz iki odali eve otursun. 4 odali evi de kiraya verin onun parasiyla da siz oturun. ne demek sizin oglunuzun odasi yokken onun 4 odali evde oturup parasini da size odetmesi. resmen oglunun kendine bu kiyagi gecmesinden zevk duyuyor. bak ben ne guzel baktiriyorum kendime diyor. ben boyle insanlara anne diyemiyorum. gercekten cocugunu dusunen insan, ogulunu borca sokmaz, ustelik de torununun odasi yokken kendisi 4 odali eve kurulmaz. kocaniza bunlari direk soylerseniz annesinin boyle bir insan oldugunu kabul etmek agir gelebilir. diplomatik ve akilli davranmaniz gerekir. kendisinin bunlari sorgulamasi lazim. allah yardimciniz olsun:teselli:

18. 1 Mart 2010
  19. huzunbazask

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım tabiki eşimle bunları konuşuyoruz oda memnun değil halinden ama ya buradan taşınıp birdaha asla konuşmayacağız yada çekmeye devam edeceğiz çünkü ikisinin ortasını çok denedik olmuyor kayınvalidem gene yapacağını yapıyor ayrıca ona sorarsanız onun gibi ana yok evladım derken içi titrer gözleri yaşarır bunasıl bir ikilemdir çözemedim umarım bir ev alacak kadar düzlüğe tez zamanda çıkarzda evide onun olur herşeyi enazından o verse evini 4 -0 yıl başımıza kalkar bundan kurtulmş oluruz :çok üzgünüm: