Kayınvalidem Bebeğe Bakamıyor...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve megilara tarafından 16 Ekim 2008 başlatılmıştır.

16 Ekim 2008
    Konu Sahibi : megilara
  1. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bebek çok küçük diye bakıcıya vermek istemedik,bir süre annem gelecek bir süre
    kayınvalidem gelip bakacak diye karar verdik.En azından bu sene böyle geçsin dedik ve
    eylül de ben okula başladım annem de izmirden gelerek bebeğe bakmaya başladı(bu arada annem 46-kayınvalidem 56 yaşında).neyse annem 1 haftada kaptı işi,bizim bebek biberonla mamayı çok zor içiyor ama annem bir-iki uğraşa uğraşa tamamen yediriyordu.
    kayınvalidem bir türlü içiremiyor ben yokken:KK43:bu arada nem sabah 6 da evden çıkıyorum,en iyi ihtimalle 5:30 da emmiş oluyor,öğlen 13:30 da eve geliyorum.Düşünsenize sabah 5:30 dan öğlen 13:30 a kadar en fazla 50cc mamayla duruyor bebek...
    kayınvalideme annem içiriyordu sen neden içiremiyorsun diyemiyorum da...
    sen git annem gelsin tekrar da diyemiyorum
    zaten evde olmaları acaip sinirlerimi bozuyor,bir de bakamıyor olması iyice sinir etti beni.

2. 16 Ekim 2008
  3. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ya çok zor bu işler gerçekten bir mesajında bahsetmiştin dönüşümlü bakacaklar diye geçenlerde de kayınvalidemler gelecek temizlik yaptım falan yazmıştın ben de merak ediyodum napıolar acaba diye benim kayınvalidem evime bir düğünümde bir doğumumda geldi 5 sene içinde. hem kızıyorum hem böylesi daha iyi diyorum bi taraftan. ama sen çocuğunu emanet ediyosun işin daha da zor. biraz zaman geçsin belki o da becerir, sen göstermeye çalış kızmaz heralde, o da istemez sanırım torununu aç bırakmayı. uğraşsın işte işi ne, annen nasıl uğraşmış.

4. 16 Ekim 2008
  5. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    eşine bırak bu işi annesiyle konuşsun güzelce diyecem ama bozulur üzülür benneyaptımki
    en iyisi sen anneni tekrar çağır birlikte baksınlar geçici bi süre

6. 16 Ekim 2008
  7. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Annem çok özlüyormuş, dayanamıyormuş özlemine gibilerinden bir bahane uyduramaz mısın?
    İkisi beraber bakarlar olmadı bir süre, kayınvaliden de öğrenir mama vermeyi belki o arada.
    Onun da torunu, elbet o da istemez el kadar bebek aç kalsın, belki bu şekilde rahatlar bile.

8. 16 Ekim 2008
  9. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar haklısınız ama annem izmir de kayınvalidemler taa ankaradan geldiler
    gelmişken hadi gidin diyemem
    neyse dediğiniz gibi o da torununun aç kalmasını istemez heralde
    öğrencek bir şekilde
    aslında ben sanırım kendisine ve evde olmalarına gı cık oldugum için bazı şeyleri abartıyor olabilirim

10. 16 Ekim 2008
  11. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    evet canım malesef kayınvalide ne kadar iyi olursa olsun kayınvalide sonuçta.. nekadar zamandır babaanne bakıyor yazmamışsın ama diş çıkaracağı bi dönem olup iştahsız olabilir mi?

12. 16 Ekim 2008
  13. fxixndxixkiçim

fxixndxixkiçim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bence de sen gıcıkolduğundan da abartıyosun biraz...
    ben de oluyorum gıcık,,evde olmamasına rağmen..

14. 16 Ekim 2008
  15. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    bence çok yanlış düşünüyorsun.birincisi bebeğine bakmak için taa Ankaradan gelmiş kayınvaliden.insanın annesi yapar böyle fedakarlıkları ama kayınvalideler yapmayabilir.ama seninki yapmış ve gelmiş.senin bebeğin için gelmiş.senin için yani.evde olmasına sinir oluyorum lafı çok yanlış olmuş.
    ikincisi senin çocuğunsa onunda torunu.çocuğunun çocuğu.ona zarar gelsin,aç kalsın istermi?istemiyorsa çocuk zorlamaya çekinmiş olabilir.ya ağlarsa,ya o suırasada boğazında kalırsa,ya boğulursa vs.. diye.sonuçta emanet bebek.bebekler açlıktan ölmez ama ters bi harekette boğulabilir.ısrar edip çocuğu zorlamadığı için teşekkür bile etmelisin.
    üçüncüsü senin eşini doğurup beslemiş büyütmüş bir kadından bahsediyoruz.bakamaması mümkünmü?zamanla çekingenliğini atacaktır üstünden.
    annem yapıyor sen niye yapamıyorsun lafı yeterince kırıcı olmuş bence.bu şekilde kıyaslamalara girmemelisin.unutma oda bir anne.sen nasıl bebeğine kıyamıyorsan oda oğluna aynı şeyleri hissetmiş zamanında.bunun hatrına daha esnek olmalısın.
    bebeğini yabancı birine bırakıp gitmenin dayanılmaz sızısını sana yaşatmadıkları için hem annene hem kayınvalidene ne kadar teşekkür etsen az.
    yabancı bir kadın belki çocuğunun karnını kayınvalidenden daha iyi doyurur,daha iyi bakar belki ama art niyetsi sonsuz bir sevgi veremez.babanesi gibi içi titremez.
    bu yazdıklarımı iyi düşün ve olaya birde bu yönden bak derim ben...

16. 16 Ekim 2008
  17. mahmuriye

mahmuriye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    artık gelmiş geri yollayamazsın ama giderken öyle bir veda et ki bir daha gelmesin. işe ara vericem gelmene gerek yok de mesela.sonra konuştuğunuzda yok işe ara vermekten vazgeçtim annem bakıyor sen rahatına bak falan dersin. uzaktaymış bir de ne güzel.azıcık yanına gelince bile katlanılmıyor değil mi :)

18. 16 Ekim 2008
  19. batuhanim

batuhanim 1 prens 1 prenses annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    valla bence de biraz abartiyorsun
    arkadasimizin dedigi dogru beki emanet cocuk dikkat ettmek istiyor ve zorlamiyor olabilir
    valla arkadaslar kayinvaldelerinizi sevmiyor olabilirsiniz acikcasi bende cok sorun yasiyorum kayinvalidemle
    ama nekadar senin evladinsa onunda torunu
    benim kayinvalidem cocuga yeri geliyor benden daha iyi bakiyor
    sevmiyorsunuz diye milleti kirmak zorunda degilsini bu sözlerim mahmuriye arkadasimiza
    tahamül etmek zorundasiniz yeri gelicne
    oda sizin esinizin annesidir
    benim cektiklerime karsi yüzlerine bile bakmamam gerekiyor ama napim tabiri caizse koynumda yattan cocugumun babasi olan esimde onun oglu