Kayınvalidem beni sinirden öldürücek..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve lucky88 tarafından 13 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

13 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : lucky88
  1. lucky88

lucky88 Bırak gülüşlerin can evimin penceresi olsun. Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba Kızlar :KK43:(
    Daha öncede kayınvalidemle ilgili konu açmıştım.gerçekten rahatlamaya ihtiyacım varve bu konuyu doğal olarak eşimede yansıtıyorum.sorunum düğün takılarım.9 aylık evliyim ne bilezik ne altın hiçbirisini bozdurmadık.ama gel gelelimki bi düğün olduğunda hemen benim düğünde takılan altınlarımdan alıyo k.validem.sesimi çıkarmiyim diyorum ama kendi kendimi yiyip bitiriyorum.k.validemin teyzesinin oğlu 2. evliliğini yaptı iljk evliliğinde bizlezik takmış k.validem tabi o zamanlar bi evli değildik.teyzesinin oğlu 2. evliliğini yaptığında bişi takmıcam zamanında bilezik taktım demişti.bi duydumki benim altınlarımdan yarım atın götürmüi.ya sen bana sordunmu alırken?hata bende daha ilk gün o altınları ben alıp saklıcaktım hep iyi niyetimden kaybediyorum.pazar günü nişan oldu yine benim altından aldı.en sonunda yeter dedim kendi kendime.eşimle görüştüm bu konuyu sen 2 tane altının hesabını yapıosun diyo bana.ne demek yaa dedim onlar senin olduğu kadar benimde hakkım oh ne ala dedim hazırda altın var kimdse bi tarafını sıkmıyo hooopp hazıra konuluyo dedim.sırf bu konu yüzünden eşimle sorun yaşıyrum.birbirimize giriyoruz.haftaya amcamın oğlunun düşünü varbende o bahaneyle dedimki eşime altınları bilzeikleri kuyucuya verelim 2 tane kalın takım halinde bilezik yaptıralım dedim tamam dedi.k.valideme sölemiş o da tamam demiş.bu sabah k.validemle k.pederim tatile gittiler.akşam bana dediki k. validem kızım sen şimdi ordan beğendiğin bileziği tak biz gelince istediğin bileziği yaptırırız.ya biz çocukmuyuz biz yaptıramıyomuyuz.hata bende gittm dedimki anne bigün işten 1 saat erken çıkarım ordan kuyumcuya gideriz hep beraber dedim.bak yine iyi niyetli davrandım.hani oda gelsin istedim.sonra beni götürmediler demesin dedim.bana akıl verin nolur ben bu konuyu nasıl çözerim.altınlar böle durursa gidicek kalmıcak 1'er 1'er gidiyo.ne yapmalıyım.hazır tatildelerken hepsini bozdurup 2 tane kalın bizlezikmi yaptıriyim.fikirlerinize ihtiyacım var mafoldumben

2. 13 Temmuz 2010
  3. future

future Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    zaten düğünlerde takılan takılar geri dönüşlü değil mi? yani size kim ne taktıysa sizde onun değerinde birşey takarsınız. kayınvalidenizde onu yapıyor gibi geldi bana.

4. 13 Temmuz 2010
  5. yaz gecesi

yaz gecesi 3bes Üye

Beğenildi:
    2.172
    Ödül Puanları:
    238
    ya allahımm.
    bu kaynanalar neden değerlerini düşürüyolar bu kadar!!!!!!
    ne istiyon gelininin takısından. ister atar ister satar.
    bence hemen git yaptır bileziğini. yada al bankaya koy. ben işteyken hırsız fln gelir korktum bankaya koydum de.
    hatta bunu da demek zorunda değilsin de hadi sorarsa bi cevap vermiş olmak için söyle.

6. 13 Temmuz 2010
  7. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bankada vadelı altın hesabı actık parya cevırıp cekemem dersın:eek:

8. 13 Temmuz 2010
  9. lucky88

lucky88 Bırak gülüşlerin can evimin penceresi olsun. Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    tamam geri dönüşümlü yapar ona bişi demiyorum ama neden benim takılarımdan alıyo?

10. 13 Temmuz 2010
  11. zuzu_88

zuzu_88 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    82
    Ödül Puanları:
    198
    canım bende yeni evliyim benimde altınlarım kayınvaldemde duruyo.daha geçen aldım bileziklerimi o da düğün vardı takmak için.aynı apartmanda oturuyoruz ve çalıştığım için takılarım onda gönül rahatlığıyla veririm çünkü sormadan asla bişey yapmaz emanet olduğu için..
    eşinle konuş müsait olduğunuz bigüne getir takılarını al.ama annenler tatildeyken gidelim yapalım gibi bişy dersen ters tepki verebilir.masuzdan ogün aklınıza gelmiş gibi 'aa hayatım gidelim yarın alalım bilezikleri falan deseniz olmazmı ki..

12. 13 Temmuz 2010
  13. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sen götür kalın bilezikler var onlardan al yada set falan al

14. 13 Temmuz 2010
  15. future

future Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    pardon ben o kısmı anlayamamışım. özür dilerim. o halde kızların dediği mantıklı. bankaya koymak...

kolay gelsin arkadaşım.

16. 13 Temmuz 2010
  17. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Neden sizin altınlarınızla bu kadar ilgililer anlayamadım. Siz alın evinizde bir yerde saklayın. Yerini nereden biliyor da size sormadan alabiliyor. Hem kuyumcuya neden çağırdınız? Onu ilgilendiren bir durum var mı?
    Soruyorum ama kusura bakmayın, adetleriniz böyle midir diye merakımdan.
    Çünkü düğünde takılan altın gelinin ve damadındır. Başkasına söz düşmez.
    Madem öyle yaptırın iki kalın bilezik, takın kolunuza. Sen sağ ben selamet.

18. 13 Temmuz 2010
  19. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    Banka kasasına koyun ben öyle yaptım.
    Kafam rahat,bende el koyacak kayınvalide yok ama hırsız muhabbetinden korkuyordum.