kayınvalidem çocuğumla arama giriyor:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve irmako77 tarafından 28 Ekim 2010 başlatılmıştır.

28 Ekim 2010
    Konu Sahibi : irmako77
  1. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    Ben çalışan bir anneyim. Ama çok para kazanamıyorum maalesef. Karınca kararıncaçocuklarımın üstüne başına yiyeceklerine dikkat etmeye çalışarak eşime maddi yönden destek olmaya çalışıyorum. Ama kayınvalidem çocuğuma aldığım hiç bir şeyi beğenmiyor. Burun kıvırıyor. Ha kendisi daha iyisini alır mı? Asla! SÜREKLİ ELEŞTİRİP BENİ YARGILIYOR.Bugün ağlattı beni:KK43: Kızıma geçen yıl kışlık bir mont almıştım. Bu senede giyer diye biraz büyükçe idi. Genelde ben alırım çocukların giysilerini. Ev içi bütçesi malum. Bana dedi ki kayınvalidem. Neden uzun manto almamışım da mont almışım.Montu neden dizlerine kadar almamışım Geçen yıl uzundu, bu sene çocuk büyüdü, kısalmıştır dedim. Hersene yeni mont alamıyorum çünkü. Manto zaten çocuk rahat giyemez dedim. Ooooo millet neler giyiyor dedi. Ben de söyleyin babasına alsın o zaman dedim. Ben bu kadar yetişebiliyorum dedim. Zaten manto bile almış olsaydım. Neden kürk almadın derdi. Şaşırmış: akannehirHerkes alıyordur her sene yeni bir mont belki. Benim param olunca alabildiğim herşeyi alıyorum onlara. Anneyim ben; neyi esirgeyebilirimki. Herşey çocuklarım için. Kendimden önce onları düşünürüm tabniiki. Kimse benim analığımı yargılayamaz:eek:klava:

2. 28 Ekim 2010
  3. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Takmayın bence dıyemedınız begemedıysenız daha guzelı sız alın..Ben bu kadar alabılıyorum..

Ister buyuk ıster kucuk olsun lafı ısteyene vereceksınız..

4. 28 Ekim 2010
  5. jervez

jervez Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sende deseydin ki ben kısasını aldım sende uzunu nu al babaannesi sonuçta..Patavatsız işte sıkma canını...

6. 28 Ekim 2010
  7. Su-Perisi

Su-Perisi Meleğim iyiki varsın... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    bencede keşke deseydiniz uzununu da siz alın diye...
    hem almazlar hemde yorum yaparlar...

8. 28 Ekim 2010
  9. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    34.034
    Ödül Puanları:
    563

Madem uzun alsaydın diyor kendisi alsaymış ya zaten herşeyin en iyilerini onlar bilirler çok ta kafayı takmayın bence kendileri konuşup kendileri dinliyorlar nasılsa.

10. 28 Ekim 2010
  11. labellevie

labellevie İlkbahar çiçekleri Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    Uzun mantoyu babannesi alsın deseydiniz keşke.

12. 28 Ekim 2010
  13. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    beyenmediysen kendin al uzununu elin degmisken bir tanede bana al :) deseydin

14. 28 Ekim 2010
  15. marmellata

marmellata Che sarà, sarà Üye

Beğenildi:
    71
    Ödül Puanları:
    153
    uzun alsaydınızda laf söylerdi..
    o gerçekten babane olsaydı içi sızlardı tek laf bile etmeden gider bir palto alırdı
    nasıl insan bunlar ya

16. 28 Ekim 2010
  17. minikyaramaz

minikyaramaz Okeye 4. bekleniyor... Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148

böyle insanlar...

gelinlere laf sokmayı beceri zanneden insanlar...

analığı sözde olan insanlar...

gelinleri küçümseyen insanlar....

sana en basit bir örnek vereyim.2.5 hafta önce kürtaj oldum.normalde ssk da olacaktım.bebeğim düştü ssk nın aciline gittik.acilde 5 ten sonra lokal anestezi yapılıyormuş.bi nevi canlı canlı kürtaj.ben olmam dedim .sonuçta ilk gebeliğimdi.oradaki doktor bütün ssk acilleri şuan da genel anestezi yapmaz dedi.bende doktora kanamam var ,yarın sabaha kadar beklesem bişey olur mu dedim.doktor ben mesuliyet kabul edemem dedi.doktor öyle söyleyene kadar ben yine ertesi gün ssk da olurum düşüncesindeydim .dedim özele gidelim.530 liraya kürtajımı oldum ağrısız sancısız.eşim parayı gecenin bir yarısı ark. bulmuş.annesi ve abisi varken.benim babam ödeyecekmiş ki 168 lirasını ödemiş eşim izin vermemiş.neyse benim bu 530 lira hala söz konusu.yeni evli olduğumuz için borçlarımız var.eşim asgari ücretle çalışıyor.kürtajdan 2 gün sonra 1 çuval patates almıştık görümcemlerden.eşim annesine onun parasını verdi.annesi de oğlum eşin yeni kürtaj oldu malum durumunuzda pek iyi değil....demek yerine parayı aldı ve gitti...

Böyle kaynanaları Allah a havale ediyorum...

çok bilmişlik taslıyorlar ama hiçbirşey de yapmıyorlar...

18. 28 Ekim 2010
  19. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bende kaynana olcak ilerde allah ogünleri görmeyi nasip ederse.nasıl davranılcağını bilmiyorum ama kendi kaynanamda sayesinde nasıl davranılmayacağını öğrendim.