Kayınvalidem hasta ve kızının yaptıklarına bakın...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve akar tarafından 1 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1 Aralık 2009
    Konu Sahibi : akar
  1. akar

akar Bekliyrz Seni Sabırsızca Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar, bu bölümde ilk defa konu açıyorum ama sizlerinde görüşlerini almak istiyorum acaba benmi yanlış düşünüyorum?

Geçen sabaha karşı kayınvalidem rahatsızlanmış doktora götürmüş oğlu, iğne felan vermiş doktor. Neyse Bende yakın oturuyorum sabah 11,30 gibi öğrendim eşimin bi işi vardı onu halletmeye giderken abisini görmüş o söylemiş, Eve gelince anlattı bana. Bende evi toplamıştım dedim bi gidip bakalım. Eşimde sen bilirsin dedi çıktık, hemen üstümüzde görümcem ve eşi oturuyor, onlarla karşılaştık yukarı çıktığımızı söyledik, Görümcem de hıı sabaha karşı doktora gitti rahatsızmış bizde çıkıcaz birazdan dedi. Ama o saat olmuş çıkmamış kızı benim annem olsa çoktan gitmiştim. Neyse biz gittik Kayınvalidem yatıyor, sesi çıkmıyo doğru düzgün. Kahvaltı sofrası hala kurulu, mutfak almış başını gitmiş neyse ben hemen topladım ettim, bişey yememiş saat 12 olmuş eşim çorba kaynattı verdi. Ee haliyle insan hasta olunca kalkacak derman bulamıyor kendinde, birde kusarım diye bişey yemek istememiş. Bende ıhlamur kaynattım 2-3 bardak içirdik. Sonra görümcem geldi, çocuğuna çorbayı ısıtıp yedirdi. benim dolandığımı görünce, çorban kalmamış çorba yapim dedi. Kayınvaliidemde sen bilirsin dedi. Yaptı zorla.

Kayınvalidem, misafir gelicekmiş (xx'ler) dedi. Göümcem iyi dedi.
    K(kayınvalide) : ben kalkamıyorum kızım bişeyler hazırlarsın
    G(Görümcem) : Ne hazirlim?
    K : EE kendi evinde ne yapıyosan misafirlerine burdada onu yap, farzet size geliyolar
    G : Ben ne karışırım snin evine, sen ne dersen söle yapim. Ne var ne yok nerden bileyim evde.
    K : Senin evinde ne varsa burda da o var kızım.
    ....
    K : Neyse bi çay içer giderler...

O sırada küçük kaynım gelip ablasından köfte istedi, yaparmısın dedi. Görümcemde annem yap derse yaparım dedi. Kaynanam bişey demedi. Ama görümcemin cevapları yüksek sesle ve sert ses tonu ile. Neyse kaynım söylendi ne biçim ablasın felan diye... Gitti odasına. Bende eşime dedim hadi kalkalım, gittik evimize.

Hemen poğaça, puding birde kek yaptık beraber eşimle. Eşim teşekkür etti bana, beni yüceltiyosun dedi. :) Ama içimden görümceme sövüyorum nasıl evlat diye.

Neyse çıktık yukarı misafirler gelmişti, hemen koydum önlerine poğaçaları sıcak sıcak, çay içiyorlardı zaten. Görümcemin yüzü asıldı, çıtı çıkmıyo. Kaynanam ayy kızım sen bunları yapmayamı indin aşağı dedi, ben bişey demedim mahçup olmasın diye. Herkes eline sağlık çok güzel olmuş dedi. Biraz yoruldum ama yinede değdi.

Kızlar çok uzun oldu kusura bakmayın nolur umarım sıkılmazsınız okurken.

Bu arada benim görümceme içimden söylenmemin sebebi;

hem kızı, hemde bayram diye kızının camlarını siliyordu yardım için, Hatta eşimde kızmıştı ona sen zaten rahatsızsın niye yapıyosun diye... Kayınvalidemede söyledi , hani kim bakıyo şimdi sen burda yatarken dedi. Kaynanamda haklısın oğlum demekle kaldı sadece. Bende 5 aylık hamileyim kızlar... :CüvCüv:

2. 1 Aralık 2009
  3. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    boşver canım görumcenı.kayınvalden ıyıyse kıymet bılıyorsa sorun yok.ama cok guzel bır davranış şeklı senın kı.tebrık ederım

4. 1 Aralık 2009
  5. dirim

dirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.088
    Ödül Puanları:
    238
    canım çok güzel bir davranış sergilemişsin
    bende okurken çok şaşırdım
    görümcene de çok sinir oldum
    annelik bambaşka bişey ya
    evlat ne yaparsa yapsın
    anne hastada olsa yardımını esirgemiyor
    keşke kızıda kıymetini bilse

6. 1 Aralık 2009
  7. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    iyi eline sağlık seninde

8. 1 Aralık 2009
  9. nnilxuxfern

nnilxuxfern pocahontas Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    196
    helal olsun sana senin gibi zor gerçekten ama inan okurken kendimi yerine koydum bende aynını yapardımm. belkide seni kıskanmıştır görümcen seb ondan önce gidip bişiler yaptın die.
    inşallah senin gelininde sana bu şekilde hürmet eder

10. 1 Aralık 2009
  11. akar

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar kaynanam aslında iyimi kötü mü anlamış değilim. Ama benim vicdanım rahat etmedi açıkcası.

Nilüfern canım ben ondan önce gidip bişeyler yapmadım, kayınvalidem zaten kızına kendi evinde yap dedi, ama ben orda rahat yapamam diye, hiçbişey demeden eve indim belki ben inince görümcem yapar bişeyler fazla çeşit olur diye düşündüm, ama geri çıktığımda ki 3 saat geçmişti üstüne hiçbişey yapmamıştı ve mutfak bulaşıkla doluydu yine.

Aslında hiç bişey yapmasam yeri ama dayanamıyorum yine.

12. 1 Aralık 2009
  13. Beta

Beta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    tebrik ederim cnm seni ne güzel yapmışsın,yaptıkalrıının karşılığı bi gün döner sana mutlaka
    görümceye de diyecek söz bulamıyorum,vurdumduymazın önde gideniymiş Çok üzgünüm çoook

14. 1 Aralık 2009
  15. akar

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızdığım konu, bu hep böyle, dediğin gibi vurdum duymaz bir konuşsanız melaike dersiniz ama işlev yok. sözde herşey... Annesine hep böyle davranıyo hoş aileden herkese böyle davranıyo ben ve eşim hariç. Ve kayınvalidem onu bildiği halde hep koruyo, evini temizliyo yaşlı kadın, kollarının ağrısından ağladığı oluyo ama yok. Görümcem lafa gelince annesini düşünüyo işleve gelince hiçbişey yok.

16. 1 Aralık 2009
  17. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    bosver bak sende anne olacaksın.bırgun bu yaptuıgın ıyılıkler mutlaka karsına cıkar.senı tekrar tebrık ederım

18. 1 Aralık 2009
  19. nazz81

nazz81 artık mutluyum Üye

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    153
    kimbilir sen eve gidince neler söylemiştir arkandan görümcenkaydirigubbakcemile3
    bide poğaçalarla gelince nasıl olmuşturkaydirigubbakcemile5
    tebrik ederim seni eeeeeeee tabi eşinide oda yardım etmiş belliki ablasına benzememiş