Kayınvalidem ile ilk tanışmam berbat geçti

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve 26yasindayim tarafından 31 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    31 Ekim 2010
    Konu Sahibi : 26yasindayim
  1. 26yasindayim

26yasindayim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    dört aylık bir ilişkimiz var ama erkek arkadaşım ilişkimizi ciddeyete doğru götürmeye başladı. bugün beni ailesiyle tanıştırdı ama ailesine açıkcası pek ısınamadım çünkü beni annesi ve kız kardeşi pek sıcak karşılamadı ben öyle hissettim. hislerimde de pek yanılmam. sanki erkek arkadaşım annesini zorla ikna etmiş gibi geldi. gerçi ortada daha evlilik gibi bir durum yok ama şimdiden ben seninle ciddi düşünüyorum falan diyor sen ne düşünüyorsun falan dedi ama ben geçiştirdim pek bişey söylemedim. aslında erkek arkadaşımı seviyorum ama daha erken olduğunu düşünüyorum. bu durum canımı sıktı ev arkadaşıma anlattığımda oda şaşırdı. mesela tanışmaya gittiğimde evlerinde dev gibi bir kütüphane vardı kitap okumayı bende çok severim genelde ayda bir kitap okurum herneyse ben çok güzel kitaplarınız var dedim. birkaç kitap dikkatimi çekti bu kitapları duymuştum ama okudam falan dedim müstakbel kayınvalidem canım sana o kitaplar ağır gelir demez mi bende allaha şükür bu tarz kitapları okuyacak kapasiteye sahibim dedim çok şaşırdı ama haketti neyse erkek arkadaşımda baya bozuldu yemekten sonra eve bırakırken niye böyle yaptın dedi kimse benimle alay edemez dedim sen bilirsin bugünden sonra nasıl olmasını istiyorsan öyle olsun dedim hiçbirşey demedi. bu olaydan sonra şunu anladım beni oğluna layık görmüyor ben iki yıllık okudum laborantım hastanede çalışıyorum devlet memuruyum ama erkek arkadaşım askeriyede pilot sanırım bundan dolayı istemiyor aramızdaki farktan dolayı başka ne olabilir ki daha ilk kez tanışıyoruz.

2. 31 Ekim 2010
  3. adenes

adenes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    insanları eğitimine,görünüşüne, ailesine vs gibi ön yargılarla değerlendiren insanlara çok sinir olurum,bence müstakbel kayınvalidenizde çok masum bişey söylememiş,sizinle tanışıp sohbet etme imkanı bulmuşmuydu acaba? yada nelerden hoşlandığınızı nasıl kitaplar okuduğunuzu biliyormuydu bu tepkiyi verdi ben olsam bende alınırdım ama sizin gibi cevap verebilirmiydim bilmiyorum:) sanırım kendi kendime kızmakla yetinirdim:) haa haketmemişmi ? etmiş, hemde fazlasıyla :))

4. 31 Ekim 2010
  5. tuce_90

tuce_90 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    ayy çok iyi demişsin aferin kız. Böyleleri de sanırlar ki kendi oğullarından başka kimse yok dünyada. şimdiden tavrını koyman güzel bence

6. 31 Ekim 2010
  7. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    nası bir kadın merak ettim doğrusu
    kendisi onları okumuştamı sana ağır geliceni biliyor
    keşke cevap vermeseydin daha en baştan soğuk rüzgarlar esmiş
    neyse inş düşündüğün gibi bi insan çıkmaz
    belkide ilk tanıştığın için öyle gelmiştir

8. 31 Ekim 2010
  9. tuce_90

tuce_90 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    ayrıca kadında kariyerden daha önemli ar,namus,karakter ve saygıdır. en azından evde oturmuyosun bi mesleğin var. ayy çok sinirlendim gece gece bana ne oluyosa..

10. 1 Kasım 2010
  11. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    iyi demişsin valla tebrik ederim.saçmalamış kadın ağır gelmezmiymiş nerden biliyonki :KK37:

12. 1 Kasım 2010
  13. gupset

gupset Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayıp etmiş kaynana adayı evine misafir gelmiş hem de oğlunun kız arkadaşı boyundan büyük laf etmiş erkek arkadaşınız daha önce yaptığınız işten bahsetmedimi ailesine ozaman ewine niye kabul etmiş laf sokmak için mi

14. 1 Kasım 2010
  15. su_peri

su_peri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    sırf oğullarını kıskanıyorlar diye bayanları aşağılamak neden.aferim valla iyi yapmışsın

16. 1 Kasım 2010
  17. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    benim kocamda subay canım ..........bilirim asker anneleri genelde kimseyi oğluna layık görmüyor istersen alim ol :) kendimden ve çevremdeki esker eşlerinden biliyorum ........takma hiçççççççç

18. 1 Kasım 2010
  19. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    sen gene de önyargıyla yaklaşma.. o da seni tanımaya çalişiyodur şuan.. Ben de müstahBel kayınvalidemle ilk taniştiğimda ısınamamiştim çook soğuk gelmişti uzak davranmişti Böyle Bir iki tane söz söylemişti Bozulmuştum aynı senin giBi.. ama şimdi elleriyle Besliyor Beni, her zaman koruyup kolluyor herkese gelinim diye tanıtıyor.. zamanla oturur Bazı şeyler önyargılı davranma derim..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.