Kayınvalidemde yeni başlayan oğul merakı?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Aybala42 tarafından 14 Aralık 2008 başlatılmıştır.

14 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Aybala42
  1. Aybala42

Aybala42 ''me veddeake rabbuke ve ma kale...'' Üye

Beğenildi:
    200
    Ödül Puanları:
    153
    Bayramda kayınvaldemdeydik,eşimin memleketi 3 saat uzak buraya.Görümcem yazın yaptığı patavatsızlığı düzeltecem diye çok üstüme düştü ama ben çok soğuk davrandım.mesafeli olmak çok kafamı rahatlattı,huzurluydum.Eşim yatılı okullarda okumuş,ailesinin ve annesinin ilgisizliğini anlatırdı hep.annesi hiç aramaz sormazmış bekarken.neyse bana kayınvaldem dedi ki şubat tatilinde gelirsiniz değil mi?Ben de annem rahatsız belinden onun doktor işleri ile uğraşacağım gelemem ben dedim.kayınvaldem de iyi sen annene bak oğlum gelir yanıma dedi.ben de bilmiyorum beni bırakmak içine sinerse gelsin dedim.Burada anası babası var gelir dedi.ben de eşimle beraber geçireceğim şubat tatilim var sadece gelirse 1-2 gün gelsin dedim ama çok şaşırdım.nerden başladı bu oğul merakı? hiç aramayan kadın.ilginç.yorumlarınızı bekliyorum.:enbuyukkk:

2. 14 Aralık 2008
  3. katrem

katrem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    148
    nedense annelere oğulları evlendikten sonra kıymetli hale geliyor:eek:klava:

4. 14 Aralık 2008
  5. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    canım onlar anne ile ogul...
    bence ortada yanlış anlaşılma olmuştur...bir annenin ilgisiz olabilecegını düşünmüyorum..
    oğlunu özlemiştir.
    ve sonuçta kayınvalideniz içindede bir kötüniyet olduğunu düşünmüyorum..zaman zaman hepimizin hassas olduğu dönemler olur ve sankı anne ve babamız hiç ilgilenmiyormuş gibi gelir bize..halbuki öyle değildir.
    sizde ona karşı biraz zıtlaşmışınız gibi geldi...o gün gelsin bakalım.durum ne gösterirse diyebilirdiniz.
    bir annenin çocuğundan isteyebileceği bir istektir bu.annedir .özlemiştir sonuçta..
    aramasıda güzel bir şey sonuçta.
    egerki varsada önceden bir hatası ilgisizliği düzeltmek istemiştir.
    hayatta hiçbir şey için geç değildir..umarım bakış açınızı değiştirip farklı bir pencereden bakıp anlayışlı olabilirsiniz.
    sevgilerimle

Son düzenleme: 14 Aralık 2008
  6. 14 Aralık 2008
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Belki hatasini anlamistir, belkide evlendi diye oglu kiymete binmistir, bilemeyiz!!:nazar:

Fakat yerinde olsam bu konuda kesinlikle araya girmem!:kahve:

Anadir güzelim 1000 sövse 1 sevse bile yeter, seni olumsuz etkilemedikten sonra birak gitsin annesinin yanina, sende kendi annecigine ilgilenirsin...:teselli:

8. 14 Aralık 2008
  9. sel

sel İkimiz ve oğlumuz Pro Üye

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    kıymete biniyo oğulları evlenince.

aman elleme o istesin dursun, kendi söyleyip kendi dinlesin misali

10. 14 Aralık 2008
  11. Aybala42

Beğenildi:
    200
    Ödül Puanları:
    153
    Arkadaşlar eşimi sadece haftasonları görüyorum ve eşimle geçireceğim sadece bir şubat tatilim var,eşim benden 120 km uzakta sonuçta.belki şubatta bebek için doktora gideceğiz beraber bunu da açık açık söyleyemem ki kayınvaldeme.bir de bu açıdan bakın lütfen.ben hiç gitmesin demedim 15 gün geçirmesine gerek yok 3-4 güngitsin dedim.kimseyle de zıtlaşmam kayınvaldeme de saygı duyarım ama onların da bunlar hiç görüşemiyor 15 gün varsın beraber olsunlar bizle sonra da görüşse olur diye düşünmelerini beklerdim.o anneyse ben de ayda yüzünü sadece 4 kere gördüğü eşiyim.katı eleştirmeden önce benim açımdan da bakmanızı rica ediyorum.saygılar.

12. 14 Aralık 2008
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Yaw bacim sende basta yazacagin seyleri sonunda yaziyon amakaydirigubbakcemile3

Tabiki o zaman durum farkli, dedigin gibi gitsin kalsin 3 - 5 gün sonra yine karisinin yanina gelsin, cünkü sizinde kisitli zamaniniz var!! Ayrica bebek olayini niye kayinvalidene söyleyemiyorsunki?? Ben bunda hic bir sakinca görmüyorum acikcasi...:nazar:

Bence en güzeli esin konussun annesi ile, 3 - 4 gün kalir giderim anne desin!!:kahve:

14. 14 Aralık 2008
  15. Aybala42

Beğenildi:
    200
    Ödül Puanları:
    153
    Ablacım eşimin ailesi hala korunuyoruz biliyorlar zaten her gidişte bebek konusunu açıp laf çarpıp duruyorlar bu ayrı bir konu.gerçeği söyleem yani korunmadığımızı ne kadar dedikodu yapacaklarını biliyorum,küçümdsemek değil ama cahil insanlar,köyde yaşıyorlar sonuçta.çok geriliyorum.ben gitsem hadi annemi bırakıp 2-3 gün sobalı ev alışkın değilim hasta oluyorum bak dün geldik grip oldum o ortamda.eşim 3-4 gün kalsın ama belki onun da doktora görünmesi gerekecek.daha oradan ayrılmadan bunun konu edilmesi düşüncesizlik gibi geldi bana,sizlerden başka kimsem yok sizle paylaşmak istedim.

16. 14 Aralık 2008
  17. katrem

katrem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    148

canım evlendikten sonra kıymete biniyorlar işte
    ben de eşimle hiç görüşemiyorum seninki kadar olmasa da
    seni çok iyi anlıyorum bu açıdan
    ne bilim işte ben senin yerinde olsam ben de istemezdim gitmesini açıkçası
    3-4 gün geçirecekse de kayınvalidende onu da birlikte geçirelim de bence
    eşini yalnız bırakma zaten görüşemiyormuşsun sana da yazık yaaaa.s.

18. 14 Aralık 2008
  19. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146

tabiki canım o zaman hiç gitmesin...sen eşisin zaten...bol bol vaktiniz olur..ne yapmanız gerekıyorsa yapın.anne olmak için doktora gidin..
    anne yüreği hisseder.gerekirse bağrına taş basar...zaten öncedende annelik yapmamış ogluylada ilgilenmemiş..şubattada görmez olur biter..
    ben yanılmışım.zıtlaşmanız konusunda.
    sen çok çok haklısın..şartlarınız ağırmış...
    demekki düşüncesizlermiş...sizin düşüncelerinizi bilememişler sizin ne düşündüğünüzü hissedememişler...kusurlarına bakma artık...
    sen yine saygılı davran...ha bu arada umarım bebeğiniz olur anne olursunuz..
    sevgilerimle....
    umarım istediğiniz yumuşak yorum olmuştur...
    sevgilerimle