Kayınvalidemden kurtulma fırsatı..Ama karar veremiyorum.Yardım lütfen

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve MelisaMelisa tarafından 21 Ocak 2009 başlatılmıştır.

21 Ocak 2009
    Konu Sahibi : MelisaMelisa
  1. MelisaMelisa

MelisaMelisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bazılarınız biliyor ben kayınvalidemin yan apartmanında oturuyorum. Apartmanlar bitişik. Kayınvalide zamanında kendi yatak odasından benim evimin mutfağına kapı açmış. ben bu şekilde evlenmeyi kabul ettim. ama sonra çok pişman oldum. ama kapıyı kapattıramadım. yani evimin içinde kayınvalidenin sürekli gelip gittiği, sabah, gece farketmeden. bir kapı var. eşimle çok kavga ettik ama nuh dedi peygamber demedi ve biz kapıyı kapattıramadık. Evimi istediğim gibi döşedim.Halada çok beğenirim. Bütün odalar kocaman. ama o kapı. ne doğrudüzgün misafir çağırabiliyorum. ne de ailem gelebiliyor. her neyse kayınvalidenin apartmanında üst kat satılık. eşime alalım dedim. itiraz etmedi. şaşırdım ama kimse bişey demedi. evi gördük. çok küçük ve güzel değil. bende beğenmedim ama sırf bu kapıdan kurtulup artık sadece kendime ait bir ev istediğim için alınmasını çok istiyorum. ama kararda veremiyorum. Onlardan bir nebzede olsa krtulacağım. en azından kapıyı çalmadan gelemeyecekler. ama otorduğum evde dört dörtlük. eşime biraz ısrar etsem ok diyecek.hayati bir karar benim için. çünkü başka bir yerden ev almamıza asla izin vermezler . ne olur yardım. sizce ne yapayım???

2. 21 Ocak 2009
  3. kulitta

kulitta İlahi Adalet Pro Üye

Beğenildi:
    2.241
    Ödül Puanları:
    238
    Canım kayınvaldenin üst katında olduktan sonra değişien bişi olacağını sanmıyorum.
    Ona Bir anahtar vereceksiniz ve kayınvalidenin geldiği kapı değişecek sadece.
    Şu an oturduğunuz ev kayınvalideninse - evi de ona bırakacaksınız gibi düşünüyorum.
    Aman canım çok iyi düşünmelisin. Öfkeyle kalkıp zararla oturma sakın.

4. 21 Ocak 2009
  5. Banan

Banan Eşine Sırılsıklam Aşık..! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sakın sen kaynananın üst katına çıktığında bu kadın senin evin betonunu deldirip, yukarıya merdiven dayamasın?:1shok:

6. 21 Ocak 2009
  7. kedijik

kedijik CüMLe_-_MüHeNDiSi Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Yaparmı yapar valla -tatlicadiarzu- -tatlicadiarzu- -tatlicadiarzu-
    Aslında Turk Medenı Kanununda bı yasa olmalı.
    Gelınler kayınvalıdelerı ıle aynı apt.da aynı sokak da ve bunun gıbı yakın mesafeler ıceren yerlerde yasayamaz.(Bende aynı sokakda yasayanlardanım da :dilcikar:)

8. 21 Ocak 2009
  9. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    çok zor bir durumdasın.kayınvalidenle oturup konuştunmu bu kapı meselesini.en azından misafirin olduğunda yada akşamları çat kapı gelmemesini kırmadan bi anlatsan.inşallah anlatınca anlar hak verir sana.benimki alt katta o bile rahatsız ediyor.hiç beğenmediğin bir evde de ömür boyu nasıl yaşarsın bir düşün.zamanla o kapı meselesini aşarsınız belki.yada eşini ikna et.güzel bir dille konuş oda annesini ikna etse.biraz zamana bıraksan derim.Allah yardım etsin.

10. 21 Ocak 2009
  11. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    o kapıyı kapattırmaya eşin nasıl karşı çıkar anlamadımyasakkelime
    en azından bir kilit koyulmalı.
    özel bir anınızda gelirse kayınvaliden ne yapacak eşin o zaman acabakafamçokkarıştı
    sırf bu ihtimale karşı bile o kapıya en azından bir kilit koyulmalı....

12. 21 Ocak 2009
  13. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim sen biraz sesssiz kalmissin gibi geliyor. oncelikle kayinvalidenle konus. anne lutfen bu kapiyi kullanmayalim de. eminim kizip kopurecektir. ama sen once bir konus. olmadi oraya bir dolap yaptir. onune yukluk koy. neden koydun derse anne guzellikle analamadin. gercekten evime benden habersiz girmeni istemiyiorum. basimin uzerinde yerin var, kapidan gel ne zaman istersen de.

sonra sonra kilit taktiri tek tarafli surgulu falan.

esin de ne bicim adammis. inat yapmis resmen. tovbe. senin annenlere de anahtari ver de cat kapoi giriversinler size arada. tovbeeee..

14. 21 Ocak 2009
  15. Kurtlu3lmam

Kurtlu3lmam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben olsam eşim işteyken ve kayınvalidem evde yokken usta çağırır oraya duvarı ördürürdüm.bu çok büyük sorun olucaksa kilidini değiştirir anahtarınıda yok ederdim.ama durumun çok zor.ne olur o kapı ordan kalksada herkes rahatına baksa.anlamıyorum ben bu insanları ya ne yararı var o kapının.bitanem sen tatlı dille cilveyle kocanı ikna et mesela romantik sürprizler hazırla ve yakalanma korkusu hissettir ona ki oda rahatsız olsun o kapıdan.allah kolaylık versin sana bu saçmalık karşısında

16. 21 Ocak 2009
  17. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    sakin o eve tasinma. ha orasi ha burasi farketmez bari duzenin bozulmaz. ama esime ben olsam o kucuk igrenc eve bile su kapidan kurtulmak icin tasinacaktim ama siz orada da ozel hayat nedir saygi duymazsiniz. yatak odasini deler kapi acarsiniz mazallah. o yuzden illallah dedim ve vazgectim dersin.

18. 21 Ocak 2009
  19. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    bence taşınmak yerine o kapıdan bir şekilde kurtulun.
    çünkü, üst katında olsanız da değişen birşey olmayacak.
    üstelik şimdi oturduğunuz ev daha kullanışlıymış.
    şimdiye kadar iyi sabretmişsiniz yine.
    eşiniz annesiyle konuşsun, özel hayatınıza bu kadar müdahele etmesine müsade etmesin.
    burada eşiniz ağırlığını koymalı.