Kayınvalideme artık anne demek istemiyorum çünkü

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dorukmelis tarafından 30 Ekim 2010 başlatılmıştır.

30 Ekim 2010
    Konu Sahibi : dorukmelis
  1. dorukmelis

dorukmelis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kayınvalidem 4 yıldır gelini olduğum halde bana hitap şekli hep ismimle olmuştur hiç bir zaman kızım dememiştir ben buna rağmen içten bir şekilde anne diyordum kayınvalidemin kızı olmadığı için alışkın olmadığı bir kelime diye düşünüyordum çünkü, ama kızım doğalı 3 ay oldu ve ona hep kızım diye hitap ediyor sen bu lafı biliyormuydun demek istemiyorum öyle ya kızını bile kıskandı dicek beni anlamayarak bende artık anne demek istemiyorum haksızmıyım?

2. 30 Ekim 2010
  3. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    onlar kizim demek istemediklerinde alternatifleri isimle seslenmek oluyor ama siz anne yerine ne diyceksiniz? varsa ismiyle fln seslenme sansiniz tabiki anne demeyin. ama bu biraz da teknik bir problem. bir de bastan beri diyorsaniz birden kesmeniz sizin acinizdan negatif algilanir. bu sekilde tepki vermek yerine, size neden kizim demedigini ogrenin. o zaman hata yapmis olanin o oldugu belli olur. cunku siz olmasi gerekeni yapiyorsunuz zaten. ama birden keserseniz siz suclu olursunuz gibi geldi bana

4. 30 Ekim 2010
  5. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.515
    Ödül Puanları:
    238
    Bana da kızım diye hitap edilmez. Çok nadir duymuşumdur kızım lafını hep gelin diye hitap ederler. Bende seslenmek zorunda kaldığımda anne lafını kullanıyorum genelde hep sen diye hitap ederim. Zorunda kalmadıkça anne demem.

6. 30 Ekim 2010
  7. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238

deme o halde çocuğunuzun ismini+babaannesi diye hitap et

8. 30 Ekim 2010
  9. BuzlarUlkesi

BuzlarUlkesi aşkım oğlum ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    345
    Ödül Puanları:
    188
    bilmiyorum belkide bekar oldugum icin anlayamiyorum hissettinizi ama bence huzursuz etmesin,her yaptigim gözüne batmasin ama kizim demesin

10. 30 Ekim 2010
  11. dorukmelis

dorukmelis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    niye demediğine gerçekten anlam veremiyorum baştan beri demedi ben kızı olmadığı için demediğini düşünüyordum o nedenle demeye devam ettim, alternatif yok evet ne bileyim babaanne derim belki bende :) kırıcı olurmuyum b ilmem çünkü onun kayınvalidesine bi defa anne dediğini duymadım dememe nedenide aynı şehirde yaşıyormuş anneside kayınvalideside arkadaşları yanlış anlyormuş hangisi olduğunu anlayamıyormuş ne alakaysa işte içimden gelmiyor demek ama bu meseleyi ben mi büyütüyorum yoksa gerçekten büyük bir mesele mi bilemedim

12. 30 Ekim 2010
  13. laylay

laylay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    Benimki 13 senedir demiyor onunda kizi yok icinden gelmiyor demekki ama en ufak tartismada ben seni kizim yerine koydum diyor aman iyikide kizi yerine koymus bide kizim dese hepten yandim demekki:eek: esimin hatirina anne diyorum icimden geldiginden degil bi süre sonra alisiyor insan ister desin ister demesin icinden gelip söylemedikten sonra kiymeti yok

14. 30 Ekim 2010
  15. melike_ecesuu

melike_ecesuu Evli, Mutlu,Çocuklu <3 Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    198
    canım seni cok iyi anlıyorum burda kayınvaliden ayıp etmişşş.....
    bak benimde eşim 3 erkek kardeş ve ben eşime o zaman sevgiliydik annenin kızıda yokmus ben gelini olmam kızı olurum demiştim ve de öle oldu bana saolsunlar hep ilk günden beri istemeye geldiklerinde bile hep kızım kızım diye hitap ettiler ve gercekten kızları gibi de cok severler tabi bende onları......
    yinede senin kararın canım....

16. 30 Ekim 2010
  17. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Kızım dese ne olur, demese ne olur?
    O, bana kızım deyınce ben gercekten onun kızımı olacagım?
    Yada ben ona anne dedıgım ıcın o benım gercekten annem mı oldu?
    Bu, bır anane olmus.
    Saygıdan, cevresel faktorlerden oturu anne dıyoruz bız.
    Onlarda canları ısterse kızım derler, ıstemezlerse ısımlerımızle hıtap ederler.
    Benım ıcın cok da onemlı degıl kızım demesı,
    cunku bılıyorum kı bana kızım dese de hıc bır vakıt evladı gıbı gormesı mumlun degıl benı.
    O halde kızım sıfatını laf olsun dıye kullanmamak daha mantıklı bence.

18. 30 Ekim 2010
  19. dorukmelis

dorukmelis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    haklısın kızım dese de bişey değişmeyecek tabi, ama kasıtlı yapıyordu demek ki kötü niyetti diyorum ben, yani bak sana demiyorum ama torunuma gelince diyorum demeye getiriyor yoksa bana tavırları zaten gayet iyi ufak tefek şeylerin dışında kötü davranışı olmamıştır bir defasında bana anne deyişin çok hoşuma gidiyor demişti bana hoşa gidecek şeyleri biliyor demek ki, kasıtlı yapıyor ben seni hiç kızım olarak görmüyorum demeye getiriyor.