kayınvalideme sinir oluyorum. bana akıl verin

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve dudu8683 tarafından 11 Haziran 2010 başlatılmıştır.

11 Haziran 2010
    Konu Sahibi : dudu8683
  1. dudu8683

dudu8683 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar doğum yapalı 1.5 ay olmasına rağmen bu geçen sürede beni iyice çıldırtmaya başladı kayınvalidem.bu arada alt katımda oturuyor.
    kayınvalidemin bebeğimi benden daha çok sevdiğini ima eden sözlerine ve hareketlerine sinir oluyorum.mesela bebeklerin emme refleksleri bu aylarda çok olduğu için tok olsa bile sürekli meme arar vaziyette bebeğimi yeni emzirmiş olsam bile sürekli emzirsene demesi beni çileden çıkarıyor. sanki ben bebeğimin aç kalmasını istiyorum da. kızımın bezini değiştiriken göbeğini çok açıyormuşum üşürmüş,yok çok bastırarak siliyormuşum. benim çocuğa garezim var sankide hasta olsun diye uğraşıyorum töğbe töğbe...
    yok bu çocukta bişey var. karnı çok gurulduyor,aman üşümesin,yatırırken kollarını sar çok hareket ettirirse yorulur. ya seni sarıp yatırsak uyuyabilecekmisin bir düşün demi yani.
    uyurken kucağında tutma yerine yatıralım kucağa alışmasın diyorum. yok neymiş kucağamı alışırmış alışsa bile neolacakmış, sonra ben kucağımda tutmak istesemde o zaten kucağa gelmeyecekmiş.
    daha neler neler ya resmen benle iddaalaşıyor,yarışıyor,dediğim her kelimenin üzerine kendi lafını koyuyor. birgün patlarım ama sabır artık ne zaman.
    allahtan terzi çalışıyorda gündüzleri yok sadece akşamları bebeği sevmeye geliyor birde çalışmayıp evde dursa vayy benim halime.
    birde ben 5senedir abimin iki çocuğunada bakıyordum.hem evlenmeden önce hemde evlenince bakmaya devam ettim(hamile kalınca bıraktım). bebekle ilgili her türlü bilgiye ve tecrübeye sahip sayılırım. karışmayın ben ne yapacağımı biliyorum bilemediğim konularda danışırım size diyorum ama yok illaki benimle yarışacak,
    nasıl davranmam gerektiğini hiç bilmiyorum.kırgınlık küslük olsun istemiyorum ama onun bunun gönlünü yapmaktan sıkılıyorum artık.
    zaten ilerisini düşündükçe şimdiden sinir basıyor kesin kızım iki yönlü şımarık laf dinlemeyen huysuz bişey olur onların yüzünden.zaten eşimi şımarta şımarta herdediğini yapcam derken huysuz birisi olmuş,şimdi onunlada ben uğraşıyorum.
    eşimle paylaşmaya çalışıyorum kafamdakileri cevabı hazır zaten herşeyi ben abartıyormuşum büyütüyormuşum.
    ne olur bana akıl verin:Saruboceq: ne dertleşecek kimsem var nede gidip kafa dinleyecek yerim.
    şimdiden vakit ayırdığınız için teşekkür ederim:enbuyukkk:

2. 11 Haziran 2010
  3. sudemebru

sudemebru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    istersen kayınvalidenle bigün şöle oturup bi konuş detaylı ama baktın olmuyo küserse küssün zaten küsse kaç gün dayancak sonuçta onunda torunu illa sevmek isticek ama şimdiden sınırını koy yoksa ilerde aynı senn dediğin gibi bi çocuk olur huysuz şımarık eşlere gelince onlar genelde aynı zaten hep laf hazır sen çok büyütüyon abartıyon sen kendin halletcen yani sorunu öncelik iyilikle baktın olmuyo kendini de çok yıpratma zaten bebiş yıpratıyodur seni

4. 11 Haziran 2010
  5. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ayyyyyyyyyyy cnmm bebek senin bebginnn kime neee kaynanan gelsin sevsinnnnnn eger ona bşy sorarsan cvbını versin ama böle karışmasına izin verme:)eşini karıştırma işin içine aranızda kalmasın..
    sen kafana göre bak bebegineeee o söylenip dursunnnn cvp verme anlar zatennnnn onu sallamadıgını:)

6. 11 Haziran 2010
  7. dadlummm

dadlummm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benimde kaynanam alt katımda oturuyor..her şeyime karışır..ondan izinsiz markete bile gidemezmişim!
    nefret ediyorum ondan...
    benimde doğumuma Allah izin verirse 2,5 ay var..ama olacakları şimdiden biliyorum ve düşündükçe sinirim bozuluyor..şimdiden diyor zaten ben çocuğu size vermem ben bakarım..sen çocuk bakımından ne anlarsın ben yukarıya vermem çocuğu..sanki onun çocuğu..aptal kadın..uyuz oluyorum..bu güne kadar bana çok çektirdi..şimdi bebeğim doğuncada bana huzur vermeyecek eminim..bende ne yapıcam hiç bilmiyorummmm

8. 11 Haziran 2010
  9. sudemebru

sudemebru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kıslar kolayı var çıkın kiraya ben çıktım ohhhhhhhhhhhhhh valla şimdi çağırıyolar gitmiyom tekrar dönün diyolar

10. 11 Haziran 2010
  11. dudu8683

dudu8683 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cevaplar için sağolun arkadaşlar. eşim karışmıyor zaten bütün gün yoruluyorum birde evde siz yormayın diyor. oturup konuşsam kesin üste çıkar bebeği sevdirmek istemiyor diye düşünür hemen.
    o kadar çok sinir oluyorum ki bebeğimi kucağına alınca işallah durmaz diye dua ediyorum. zaten işim var bakıver filan demicem hiç. onda durmaya alışmasını istemiyorum. iki yönlü olmaması için şimdiden nasıl bir önlem alabilirim. bunu nasıl yapabilirim??

12. 11 Haziran 2010
  13. dudu8683

dudu8683 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    zaten kira ile uğraşamadık buraya taşındık evin içini mutfağını baya masraf yapıp yaptırdık.taşınmamız imkansız zaten.birde evimiz bahçeli kızım için sokak ortamı filan çok iyi yani apartmanlar arasında büyümeyecek olmasına seviniyorum.

14. 11 Haziran 2010
  15. sevtun2

sevtun2 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    hiç bi kayınvalide geliniyle kötü olmak istemez canım ben senin yerinde olsam kırıldıgım üzüldüğgüm şeyleri rahatsız oluyosan al karşına tatlı dille konuş annecim de sen bana şöyle şöyle diyosun ben çok rencide oluyorum de beni böyle böyle şeyler rahatsız yapıyo
    sen böyle yaparsan benim kendime güvenim nasıl olcak de ben onun annesiyim bi zarar verirmiyim yavruma de ah ben sana benim kaynanamı anlatsam avallahi agzı açık dinlersin beni şükür edersin böyle kaynanam var diye bak benim kaynanam dışardan oldugum için beni istemedi evlenmemizi ben başkalarından duydum eyvahedigeldismile eltim erkek kardesinin kızı onu her zaman üstün tutar benide gıcık eder benim bebegim olmuyo 9 senedir evlıyım panik atak hastasıyım kadın yüzüme dedi seni istemedim oglumu ne yaptıysam vaz geçiremedim aldı senin gibisini dedi yüzüme eltimin çocugu var kız biraz gürbüz bişey desem hemen aman maşşallah de nazarın deger diyo bana eltim afedersin agzınada yapsa yarebbi şükür der geçenlerde eşime derklen duydum allah sana sabır versin dedigini çok agladım eşim olmasa kafayı yerdim sakın:eek:lmaz: kendini ezdirme ben artık öyle yapıyorum arkadasın sen iyilikle bir kere de olmadı seni üzeni sende üzüğceksin kadın demiyoki gelin panik atak nasıl olmus eltim kaynanam yetti hastalanmama her şeyime karısıyodu bende artık beni istemeyen kacamıda isyemez edim ne kendim gidiyorum nede kocamı yolluyorum artık adam bana yaptıklarını görünce kendi bile istemiyo annesini size soruyorum arkadaslar benim gibi olsanız dahamı iyi artık bitti hersey onların yüzünü görmeyince o kadar seviniyorumki hastalık bile gelmiyo inanaın eger benim bir gün bebegim olursa ne demeyi düşünüyom nede göstermeyi bana sorarsada beni istemeyen bebegimide istemesin derim çünkü 9 senelik degil sanki 90 senelik evlıyım beterin beteri var yanı istememek bide kısır damgası yemek çok agırıma gidiyo 5 aylık erkek düşük yaptım erkek olmasınıda istemedi kadın onu dogurucagına hiç dogurma dedi bana kızı yokya hanım efendinin eltimin kızı var 3 yasında ister inanaın ister inanamayım hiç kucagıma almış sevmiş insan degilim çünkü ne kocasını ne de eltimi sevmiyorum o aileden kimseyi kocam tek benim için kafanızı şişirdim kusura bakmayım bende içindekileri döktüm oh rahatladım be çok şükür:çok üzgünüm:

16. 11 Haziran 2010
  17. dudu8683

dudu8683 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tabi seninde dediğiniz neleri var. allaha şükür ama ben bebeğimi kendi bilgimle büyütmek istiyorum karışılmasını sürekli yorum yapılmasını çekemiyorum artık.

18. 11 Haziran 2010
  19. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    valla kıslar benim kaynanam melek gibidirrr..9 gün sonra evlencem şimdiden tutturmuşşş hemen bebek yapınnnn ben bakarım siz yine gezin tozun kafanıza göre takılın....çok gülüyorum yaaa madem başkası bakcak niye dogurayımmm yaaaaaa aptalmıyımm:)ben dedim bi kaç sene düşünmüyorumm olaki kaza ile oldu o başka ama onun haricinde bebek yapmam..yaparsamdaaa kimseye vermem bakması içinn sadece sevmeye veirirmmmmm oda yarım saat okdr:)valla kafama göre takılcam karıştırtmam işimede...siz siz olun kaynananızın her deidgini yapmayın