Kayınvalidemin çıkardığı anlamsız huzursuzluklar

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve izmirim_ tarafından 31 Ocak 2010 başlatılmıştır.

31 Ocak 2010
    Konu Sahibi : izmirim_
  1. izmirim_

izmirim_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba. günlerdir burada benzer sorunlarla ilgili yazılanları okuyorum. acaba benzer şeyler yaşanıyor mu diye. paylaşıp paylaşmama konusunda çok kararsızdım. kayınvalidemle aramda bir sorun yok. yalnız çok alıngan olduğunu ve sürekli el üstünde tutulmk istediğini tatsız bir şekilde belli etti ve ben de istediği gibi gönlünü aldım. yalnız nişanlıma çok düşkün ve çocuğu çok bunaltıyor. istiyor ki oğlu hep onu gezdirsin onunla ilgilensin yani bu çok normal ama nişanlısıyla daha çok vakit geçirmesini önemsemiyor. şimdi de 1 haftadır grip.nişanlım askerden geldi 2 gün gezdik ve 4 gündür evde annesiyle oturuyor.sürekli yanında telefonla bile konuşamıyoruz ben gidip ilgilendim filan. neyse dün yine çık dolaş oğlumdemiş çıktık bugünde çocuk 2 saat maça gitmiş.o yokken kayınpederim ve kaynım kendisiyle ilgilenmedi diye nişanlım gelince sen beni nasıl hasta hasta bırakıp gidersin demiş.ne suçu varsa... diğerleri umursamıyor ama nişanlım onu çok önemsiyor ve şu an morali çok bozuk.neden annene evdekilere kızması gerekirken sana kızıyor diye sormadın mı dedim o da bana 25 yıl emek vermiş kadın olur mu öyle şey diyor. Allahım bizim de annemiz babamız var ama şanslıyım ki çok anlayışlılar. şu anda hiç huzurumuz yok ne en güzel zamanımızda rahatça gezebiliyoruz ne de görüşebiliyoruz. annesi kıskanır diye bizde bile çok oturmuyor. bunları yazmak birz olsun içimi açmamı sağladı çünkü ailemle de paylaşamıyorum yanlış anlarlar diye....:çok üzgünüm:

Son düzenleme: 31 Ocak 2010
  2. 31 Ocak 2010
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Güzelim bazi Anneler cocuklarini zor paylasiyor, paylasiyor derken, sevgilerini ilgilerini
    zor paylasiyorlar, muhtemelen evladini kaybetmekten unutulmaktan korkuyorlar....o yüzden biraz alinganlik yapmalari, kendini hatirlatma ihtiyaci hissetmeleri bence bir nebzede olsa normal.

Simdi nisanlinin önceden hep Ailesi Annesi ile vakit gecirmesinden ziyade hayatinda sen varsin, tabikide sizde beraberce vakit gecirmek istiyorsunuz.....Kaynananin buna alismasi gerek, bu hemen bugünden yarina olacak birsey degil.

Zamanla rayina oturur insallah....sen ve nisanlin bu sürecte ona karsi biraz anlayisli olun....bu konuda nisanlina cok büyük görev düsüyor, Annesini ihmal etmemeli....senin yerin ayri müstakbel esimin yeri ayri Anne, bu konuda hic süphen olmasin deyip Annesi ile iylikle güzellikle konusmali.

Sende Kaynananla mesafelide olsa haftada bir görüs, otur bir cay ic, sohbet et....Nisanlinin ona cok düskün oldugnu ve seninde bundan mutlu oldugnu söyle.

Ne güzel hicbir sorununuz yokken, aranizi bu yüzden sogutmayin güzelim....

Dedigim gibi zamanla bazi seyler yerine oturuyor.....lakin önemli olan bu süreci en güzel sekilde gecirmek.....

Mutluluklar dilerim.

4. 31 Ocak 2010
  5. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ogluna nazı gecıyo olabılır..
    ama bence bukadar bunların uzerınde durmamalısınız 25 senelık annesısonucda bıraz ılgı +annesının naz yapmasını hoşgoru ıle karsılamanızdan tarafım..annesıde oglu askerde ıken hasret kalmıs ve suan hasta olması ıle alınganlıgı daha artmıs olabılır ama bu durumu sız cok dert etmıssınız ..
    aılenıze anlatıcak kadarda cozemıycenız bı sorun olcanı sanmıyorum..
    sızın bıraz daha hoşgoru ıle davranmanız en guzelı olur..

6. 31 Ocak 2010
  7. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.139
    Ödül Puanları:
    463
    alla alla nolmuş 2 saat maça gittiyse çocuk, alt tarafı grip görende ölümcül hasta sanır, üstelik evde diğer oğlu ve kocasıda var, yapayanlız bırakıp gitmemiş ya, üzgünüm ama sen bu kaynanadan çekeceksin bence, koca koca kadınların oğullarına karşı bu tip 5 yaşında kız çocuğu gibi kaprislerini normal bulmuyorum ben
    neyse o da alışcaktır zamanla, oğlunun ondan bağımsız da bi hayatı olduğuna

8. 31 Ocak 2010
  9. izmirim_

izmirim_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim. ben dediğim gibi sorun çıkartmıyorum ama içten içe sıkılıyorum tabii. bu da sanırım kendi aile yapımla kıyaslamamdan kaynaklanıyor yani annem asla kendisi grip diye eve kapanmamı istemez nişanlınla çık gez ztn hafta içi görüşemiyorsunuz der. ama sonuçta her aile aynı olamaz bu çok doğru ve alışmaya çalışmalı sanırım. annesi kaybetmekten korktuğu gibi ben de nişanlımın aradaki dengeyi kuramamasından korkuyorum galiba

10. 31 Ocak 2010
  11. izmirim_

izmirim_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sağol cnm inşallah bağımsız bir hayat kurmayı başarabiliriz.

12. 31 Ocak 2010
  13. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.666
    Ödül Puanları:
    163
    Muhtemelen kıskanmıştır ki buda oldukça normaldir. Yıllardır sevgisini, ilgisini verdiği oğlunun hayatına yeni biri girdi. Bu konuda kayınvalideleri çok iyi anlıyorum (bir kaç sene sonra bende aynı duyguları hissedeceğimden dir herhalde) Daha gençsiniz bırakın biraz annesiyle ilgilensin, siz bol bol gezersiniz. Bu süreç hem kayınvalideniz için hemde sizin için sancılı olacak. Çünkü bakın siz de bu durumdan rahatsızsınız. Yani karşılıklı aynı kişiyi paylaşamıyorsunuz. Siz neler hissediyorsanız kayınvalidenizde onu hissediyor.
    Sakın biz nişanlıyız, bu günlerde birlikte olucaz falan demeyin, çünkü oda annesi, onu doğup büyüten insan. Yani biraz sizinle biraz annesiyle olacak.

14. 31 Ocak 2010
  15. xxtalyaxx

xxtalyaxx hayat buysa gerçek nedir? Üye

Beğenildi:
    1.661
    Ödül Puanları:
    188
    aaa deli mi ne:dilcikar: eşinden diğer oğlundan göremediği ilgiyi nişanlındanmı bekliyor.. ne adaletsizlik:uhm:

16. 31 Ocak 2010
  17. izmirim_

izmirim_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ve biz 8 yıldır birlikteyiz az çok alışık bu fikre ama bu sadece paylaşamama değil ztn normal haytlarında da hep ailede nişanlıma nazı geçiyor ve onu mutsuz ediyoe. burada beni üzen de bu.nişanlım boşveremiyor e yazık ki.gülüp geçse önemsemese neyse ama kendini yıpratıyor bu da bana yansıyor

18. 31 Ocak 2010
  19. blueege

blueege Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    Bence normal değil bir annenin oğlunu nişanlısından kıskanması nitekim .nişanlının senle paylaşımları ayrı annesiyle ayrı.nişanlının bu durumu çözmesi lazım.annesi kıskanacak diye senin ailene ziyarete geldiğinde kendini kısıtlaması çok saçma. Nişanlın annesine çok taviz veriyor bence.
    Her davranışını annesi kıskançlık krizlerine girmesin diye devamlı annesine göre yapacak o zaman seninde işin iş .evlendiğinizde ne olcak annesi aranızda yatar artık.