kayınvalıdemin çocuk baskısı

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve beyazgelincikk tarafından 17 Mart 2009 başlatılmıştır.

17 Mart 2009
    Konu Sahibi : beyazgelincikk
  1. beyazgelincikk

beyazgelincikk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkdaşlar 1 yıllık evlıyım hemen çocuk düşünmedık 8 ay kadar sonra ilk gebelıgımde düşük yaptım 3 kadar oluyor..ve dr. 6 ay korunmamızı söyledı hoş biz korunmuyoruz ama 3 aydır da bir gebelık gerçekleşmedı ve kayınvalıdem her görüştügümüzde bebek olmadıgını ima edıyor 1 dedım 2 dedım ama her defasında geçen gün de konyaya gidin dua edın sonra olur dedi ve ben köpürdüm resmen sinirden.. ben zaten stresteyım olmuyo dıye bide bu üstüne gelmezmi.. benım kocam olcak da nasip falan dıyo dıyemıyoki anne oraya hiç çocugu olmayanlar gider dıye kendını savunamıyor .. bende sinirimi eşimden alıyorum surat yapıyorum falan ..:kızgın:

2. 17 Mart 2009
  3. nur ummm

nur ummm Bayılıyorum o gözlere:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım inş olur allahın izniyle sen sıkma canını stres yapma kayınwalidenide takma fazla konuşsun dursun sen kendini düşün canım allah yar we yardımcın olsun

4. 17 Mart 2009
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Nedir bu acele anlamiyorumki?fisfisfis

Henüz 1 yillik evlisiniz daha erken be güzelim..tadini cikarmaya calissin ya...benneyaptımki

Kayinvalidenin davranisi annormal degilki bircok Anne Baba torun torun diye cocuklarinin basinin etini yiyorlar...burda en büyük görev sana ve esine düser...:nazar:

Sayginizi bozmadan iylikle izah edin...nasip kismet isi bu..a.s

6. 17 Mart 2009
  7. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    konyada çocuk olmasını sağlayan ne var merak ettim fisfisfis neyse, konumuz bu değil.
    doktorunuzun dediklerine kulak verin lütfen.

bazı büyükler çocuk konusunda gereksiz bir ısrarla gençleri çok sıkıyor.
    sadece sizin başınıza gelen birşey değil.
    bende de aynı dert var. biz şimdilik düşünmüyoruz ama inşallah planladığımız zaman bekletmeden olur, yoksa hareketli günler, dedikolular beni bekler.. :nazar:

8. 17 Mart 2009
  9. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    başkalarının istegiyle çocuk yapılmaz...
    hem daha yeni evli sayılırsınız...
    sen evliliğinin tadını çıkarmaya bak...
    kulaklarınıda onun bunun sözlerine tıka...

10. 17 Mart 2009
  11. kkgm

kkgm meleğim kollarımda:) Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hiç kendine dert etme böyle cahilce konuşmaları..daha yolun o kadar başındasın ki evliliğin ilk günlerinin tadını çıkarmana bak.stres yapıp bu durumu da eşinle aranızda gergin bir ortam yaratma bence.neticede annesi o. surat yapıyorum demişsin bence surat yapmak yerine hafif bi tebessümle eşine bu durumdan rahatsız olduğunu,hatta sıkıntı stresten dolayı çocuk olmadığını falan söyle.güzel bi dille söyle ki eşin de annesine gereken cevabı verip seni savunsun.eğer surat yaparsan eşin senden yana çıkmaz...
    başkalarının söylediklerini de kulak ardı et ve huzurlu yuvanda çok mutlu ol inşallah!a.s.
    saygılarımla...Şeniz

12. 17 Mart 2009
  13. divinity

divinity ♥ömründe boyun gibi uzun olsun uzun adam♥ Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    213
    cnm hiç olmuyo değilmişki... olmuş düşmüş demekki ömrü yokmuş bebişinin
    sen en azından hamile kalabiliyosun....çok şükür kalamama gibi bi problemin yok
    anlamıyorum şu büyükleri bazen ...herşeyin bir zamanı var....bu acele neden...
    ayrıca eşine tavır yapma cnm...onun bi suçu yok...annesini sinirini eşinden alma boşver stres ve gereksiz gerginliği uzatmayın...herşeyinizi olumsuz etkiler

14. 17 Mart 2009
  15. _vanilla_

_vanilla_ o bir anne:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Konyaya gidin demekle türbelerden medet ummayı kastediyor sanırım..
    Türbelerden medet ummakta kayınvalidenin ne denli cahil olduğunun ispatı...
    Türbeye gidin deyinceye kadar, önce gelinine psikolojik destek olsun, morel versin..
    Soınrada açsın ellerini Allahtan istesinn...
    Senin bu durumda yapman gereken, kayanananın laflarına kulaklarını tıkamak...
    Daha yeni evli sayılırsın , bence sen bırak kayınvalideni, doktorunla görüş o ne derse onu yap..

Son düzenleme: 17 Mart 2009
  16. 17 Mart 2009
  17. Sarisari

Sarisari Guest

ay anlamyiorum kaynanayi ona neyse sanki! sen kendini ne zaman hazir hissedersen. o zaman olucak iste...piskolojiyle alakali bi durum...takma sen onu ya sölerse sölesinn yirtinsin

18. 17 Mart 2009
  19. pamuksekeri

pamuksekeri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    1.si doktor korunmanızı söylemişse korunmanız gerekiyor canım.
    2.si bnim kaynanam bana çocuk için baskı yapmaya kalkınca sen mi bakıcaksın derim hep.
    3.sü de daha çok erken çocuk yapmak için hiç acele etme derim ben.
    Hamile kalmamak gibi bir durumun olsaydı önceki hamileliğin de olmazdı sanırım canım.Üzme kendini insanların ağzı torba değil ki büzesin..a.s.