Kayınvalidemin evimin her tarafını karıştırmasından nefret ediyorum....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve feryalcan tarafından 15 Ocak 2010 başlatılmıştır.

15 Ocak 2010
    Konu Sahibi : feryalcan
  1. feryalcan

feryalcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrb arkadaşlar şimdi de kayınvalidemin beni çileden çıkaran başka bir yönünü sizinle paylaşmak isityorum bu konuları açıyorum ama bazen insan bazı konularda yalnız olmadığını anladığında kendini daha iyi hissediyor...
    benim kayınvalidem evimin her yerinin karıştırr:
    *eşim evde sıcak yarım kollu bi şey giymiş üşür diye yatak odama gidip kışlık kıyafetleri karşıtıp hırka bulup getirmesi ben mutfaktayım haberim yok
    *meyve bahçeleri var meyve getirdiğinde kendisinn dolaba yerleştimesi
    *görümceimn çocuklarına yemekten yarım saat önce yada sonra bana hiç sormadan kahvaltılık hazırlaması ve onu tekrar toplamaması
    *büyük bi kitaplığım var kitapların altına eline sokması kitapları kaldırıp altına bakması temizliğni kontrol ediyo
    *salonda yemek odası takımınn bütün çakmecelerini açması ve karıştırması bunu her geldiğinde yapması
    *dolabta ne almışız ne yemişiz diye bakması ve aynen şöyle dedi et almışsınız siz yeni evilsiniz borçlarınız var...bu kadar açılmayın hayır bizde onları davet ettik onlar için aldık pişman oldum...
    *eve ogün 1 tl lik plastik içinde meyve sebze yıkamak için kase aldım bunu yeni almışsn heralde biz hiç bi şay alamıyorz sizden kalan borçları temizliyoruz dedi...

konuyla ilgisi yok ama bana dediği ve çok zoruma giden bi şey var ev eşylarıma bakıp bize bu kadar eşyayı annen aldırdı halbuki annem alışverişe bile gelmedi sanki annem aldırsa da kendisine aldırıyo almayacak durumda olsa üzülürüm senin oğlunun evine gidecek eşyalar.....

2. 15 Ocak 2010
  3. verdinaaz

verdinaaz hedef 65 Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    153
    vay cadaloz vayyy afedersin ama direk bunu söylemek geldi içimden canım eşin arkanda duruyorsa açıkca söyleyebilirsin evimi ve eşyalarımı karıştırmandan rahatsız oluyorum diye

4. 15 Ocak 2010
  5. cihad

cihad Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya böyle kaynanalar var hala bendede buna benzer kaynana var aynı doyguları yaşıyoruz galiba

6. 15 Ocak 2010
  7. cihad

cihad Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu yüzden seni çok iyi anlıyorum sorma gitsin çekilmiyorlar

8. 15 Ocak 2010
  9. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ıçim şişti valla okurken. Dolabı açtığında veya karıştırdığında annecim ben hoşlanmıyorum sinirlerim bozuluyor kendi anneme de izin vermem lütfen karıştırma de bence

10. 15 Ocak 2010
  11. mmeerrwee

mmeerrwee Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok sinir birşey ya ben kendi annemin odamı karıştırmasına bırakın eşyalarımı katlayıp dolaba kaldırmasını bile istemiyorum düzen falan kalmıyor çünkü allah akıl fikir sizede sabır versin

12. 15 Ocak 2010
  13. PamukPrensesiim

PamukPrensesiim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    vallahi benimkisi daha fena bende daha yeni evlendim, evliligimin ikinci günü geldi daha camasrilarimi tam yerlestirmemistim cünki ev dügünden 3 gün önce tutulmustu geldi camasir sepetimdede korselerim vardi girdi yatak odama aldi eline birde salliyarakdan kizim bunlar senin neyine lazim dedi ben sok gecirdim daha iki günlük gelinim, neyse gecen sene yazin ben izine gitdim esimde annesine evin anahtarini vermis cicekleri sula postaya bak diye, biz tatildeyiz telefon geliyor annesi telefonda diyorki oglum ben evinizde cicekleri sulamaya gitdim ben oturma odasindayken birde giristeki ayakkabilik düstü kendiliginden, sonra esim bana anlatdi bende tabiki inanmadim 1 yildir asili ayakkabilik biz yokken de düsmiyorda sen gelince mi tesadüf düstü, herneyse izinden geldik ayakkabiligin camlari kirilmis ama daha saglam yerine koyduk gecici olarak sonra görümcemle annesi geldiler, eve giderkende kaynanam ayakkabiliga yaslanarakdan ayakkabilarini giyiniyordu sonra görümcemin agzindan " ay anne dur yine düsürceksin" kacti sonra esime anlatdim bunu, tamam düsürmüs olabilir ama niye dogruyu söylemiyor dedim oda bak sen dedi :) her evime geldiginde mutlaka iyice dagitip gidiyor, koltuklarimin üzerindeki battaniyeyi bilerek kizimi yemek yediriyor üstünde bilerek birseyler döküyor ama her geldiginde nedense ben hic pisletmiyorum :) benimde buz dolabima gelirler kurcalarlar, aynisini benim esimede yapar ilkbaharda sifir kol giymis, girmis yatak odama kendisine kazak ariyor esimin dolabindan...size tavsiyem ben kafama cok takardim bana cok laf sokmaya calisirdi, sakin altda kalmayin cevabini verin sayginizi tabi bozmadan yoksa kendinizi hasta edersiniz, kusura bakmayin ama cogu cahillikden kaynaklaniyor, ben internetde okumusdum kaynanalar kendileri ogullarin bekar zamaninda ogullarinin prensesi olarak görürlermis ve baska bir kadininda yerini almasini kabullenemezlermis, ellerinden geleni yapip onun mutsuzlugunu düsünmeden sadece kendi egolari icin bosanmaniz icin elinden geleni yaparlarmis...o yüzden asla YENILMEYIN ne olursa olsun ;-) öptüm

14. 15 Ocak 2010
  15. PamukPrensesiim

PamukPrensesiim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    haaaa buarada benimde mutfagima giriyor mesela esyalarin yerlerini degistiriyor...gelde sinir olma yok bu burda daha iyimis birakda ben karar veriyim ona degilmi cadi kaynana :)))) benim evim degilmi....size bi tavsiye daha sacma sapan konusursa odayi terk edin, bunu bana babam söylemisti ben dogumdan sonra bana cok yüklendi kari babamda dediki kizim kendine gel, söyledikleri bi kulagindan girip ciksin, sacmaliyorsa odayi terk et, git yatak odana uzan yada mutfakda oyalan...haaa AMAN HA hasta olmayin yoksa gelir birde size bakma bahanesiyle evinizde kalir ;-) bikere hastaydim, öyle deyince ister istemez birden iyilestim :)))))

16. 15 Ocak 2010
  17. feryalcan

feryalcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben bazen yeni evli (6 ay oldu )olduğum için evliliği de bilmedğim için bana mı tuhaf geliyo derdim yani benmi kayınvalidem gibileri de varmış..tşk ederim yorumlarınz içn tecribelrnizden yararlanıcam....

18. 15 Ocak 2010
  19. feryalcan

feryalcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

diyorum ama it ürür kervan yürür dercesine devam ediyo....