Kayınvalidemin ısrarları ....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve aLiNyAziMsIn tarafından 8 Ocak 2010 başlatılmıştır.

8 Ocak 2010
    Konu Sahibi : aLiNyAziMsIn
  1. aLiNyAziMsIn

aLiNyAziMsIn Guest

Önclikle herkese merhaba arkadaşlar
    aslında tam olarak dert demeyiyimde fikirlere ihtiyacım var bir konuda.
    Kayınvalidem kendi fikirlerini etrafına uygulatmaya çalışıyor.benim kızdığımı ve dinlemediğimi bilerek.
    Mesela eşime çok karışıyor ve eşimde bundan rahatsız.
    Örnekler ; eşime çok beğenerek aldığımız bir kazak vardı, kayınvalideme göre boyu kısaymış, çıkart onu, at onu, kızım bunu giydirme falan diyo.diyorumki; ben seviyorum giymesini istiyorum.amannn başka kazakmı kalmadı ya, paranız yoksa ben alırım diyo !! bende paramız var ama beğeniypruz o yüzden diyorum.bi gün aklına takmış, gitmiş kazak almış, zorla giydirdi, bende bişey demeyince beğenmedin sen galiba diye sordu? yoo beğendim ama o kazağı seviyodum dedim, aman atın gitsin falan şeklinde konuştu.
    kahvaltıya gidiyoruz, oğlum dişlerini fırçala hadi, fıçam yok diyo, var burda hadi fırçala diyo.tbirazdan eve gideceğiz orada fırçalarım diyor kızıyo eşim, yok ille fırçalayacaksın.bide bana sen söylesene falan diyo kayınvalidem, evde fırçalar ya üzerine gitme diyorum, yok onun dediği olacak.
    Saçını kestir oğlum, tıraş ol oğlum, duş al oğlum, oğlum oğlum oğlum yani.
    Eşim çok kızıyo buna, uyar ben olmadan diyorum eşime.Görüyosun işte anlatamıyorum anneme taktımı takıyo diyo.
    Bunu bir şekilde aşmam gerekiyor benim, açıkçası bu konuda rahatsızım.ve en çok kızdığım şey benim beğenime rağmen hayır kötü deyip zorlaması iyice sinirlendiriyor.Eşim yinede bildiğine yapıyo ama bu konuya kayınvalidemle konuşacağım.
    Açıkçası kırmakta istemiyorum, benim bir fikrim var nasıl anlatacağıma dair ama sizlerinde bakışını, fikrini merak ediyorum.
    Sanırım bu konuda benim gibi sıkıntıya yaşayan arkadaşlar varsa onlarada yardımcı olacaktır.

2. 8 Ocak 2010
  3. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    oğlum oğlum oğlum kaydirigubbakcemile3

evlenmeden önce de oğluna karşı böyle miymiş?

bence "oğlum evlendin ama beni unutma, yine benim sözlerimi dinle, ben senin annenim" demek istiyorakannehir

4. 8 Ocak 2010
  5. NEGRO88

NEGRO88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    CANIM BENİM YAAA.. HEP BÖYLEMİDİR BU KAYINVALİDELERRR alsanaalsanasmilealsanaalsanasmile ALLAHTAN EŞİN ÖYLE DEĞİL ONA UYMUYO VALAA . BELKİ SEN DEĞİLDE EŞİNİN ANNESİYLE İKİLİ Bİ KONUŞMA YAPMASI DAHA DOĞRU OLUR. SEN KONUŞURSAN OĞLUMLA ARAMA GİRİYO POZİSYONUNA DÜŞEBİLİRSİN HER NE KADAR EŞİN DE RAHATSIZ OLSADA. BENCE ONLAR KONUŞMALI..zemuszemus

6. 8 Ocak 2010
  7. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Senin aklındaki fikir nedir o fikir üzerinden konuşalım bence...
    Çünkü eşini de kaynananı da en yakından tnıyan sensin doğruya en yakın yöntemi gene en iyi sen bilirsin....
    Sen fikrini söyle biz doğrusunu yanlışını yada eklemeleri yapalım....

8. 8 Ocak 2010
  9. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    801
    Ödül Puanları:
    153
    Aynı kayınvaldeden bir adette bende var alsanaalsanasmile
    Oğlu için deli divane oluyor yanpıları bu bence..
    Duymamaya görmemeye çalış...
    Çünkü eğer uyarırsan bakarsın alınır eşine der daha fazla sorun olur...
    Madem eşin de rahatsız bu durumdan eşin uyarsın

10. 8 Ocak 2010
  11. speedy-gonzales

speedy-gonzales Ömrüm Ömrüne Annem !! Pro Üye

Beğenildi:
    1.268
    Ödül Puanları:
    338
    Kaynan işte yaw bazen bakıyorum acaba bizimki de böyle olucak mı diyorum.
    Şimdi Allah Var Herşey çok mükemmel ama sadece gelin adayıyım. sanırım ondan Dolayı.:kedi:

12. 8 Ocak 2010
  13. DeliKizinDirdiri

DeliKizinDirdiri Yangına Körük , Kavgaya Sırık... Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    düğün sonrasını bekle sipiidim...alsanaalsanasmile

14. 8 Ocak 2010
  15. DeliKizinDirdiri

DeliKizinDirdiri Yangına Körük , Kavgaya Sırık... Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    canım o konuda oğlunun tepkilerine rağmen devam eden bir kayınvalideye sözlerin pek yerni bulur gibi gelmiyor bana....

16. 8 Ocak 2010
  17. aLiNyAziMsIn

aLiNyAziMsIn Guest

mavrulam sende bendensin desene :KK43:

yani kayınvalidem eskidende böyleydi hemde fazlasıyla, ama eşime yinede çok karışamıyo başkalarına karııştığı kadar.

benim fikrimde şu ; Kayınvalidemle, eşimle beraber konuşalım diyoruz.Anne bak biz ayrı bir ev açtık, başka bir aile olduk, bizler artık sizin küçük çocuklarınız değiliz, tamam sizin gözünüzde öyleyiz belki hala ama bizimde bazı şeyleri başkalarının hatırlatması olmadan yapmamız lazım.bizimde kendi hayatımıza alışmamız lazım içeriğinde, yapıcı bişeyler konuşmak istiyoruz.

çünkü kayınvalidem, eşimin bana yardım ettiğini duyuncada suratı değişiyo, ah benim oğlum kıyamam ben ona, yoruluyodur o bilmez sen yap herşeyi mesajını vermeye çalışyor. buda beni cidden rahatsız ediyor.

Aslında bu konuda eşim konuşsun istedim başta ama tam emin değilim.Dediğiniz gibi benim konuşmam onun gözünde farklı yorumlara sebep olabilir ama tek ses olduğumuzuda bilsin istiyorum.

Birde yarın öbür çocuk sahibi olduğumuzda çocuğumun gözünde yöneten bir babane olmasını istemiyorum.kayınvalidem lafını ailesindeki herkese yaptırır elinden geldiğince, sessiz görünsede fazlasıyla baskın maalesef.işin kötüsü bende baskın karaktere sahibim ve hassasımdır.Hassasiyetim anlaşılmazsa sonuda kötü olabiliyor.bunları yaşamak istemiyorum onunla.

18. 8 Ocak 2010
  19. sea sea

sea sea RABBİM SANA EMANET... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    eşin dediklerini yapmıyosa rahatsız oluyosa problem yok demektir.bence 3 maymunu oyna boşyer konuşupta huzursuzluk çıkarma yine senin canın yanar.