Kayınvalidemler yakınıma taşınıyorlar :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve shinyday tarafından 6 Şubat 2009 başlatılmıştır.

6 Şubat 2009
    Konu Sahibi : shinyday
  1. shinyday

shinyday Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar yaklaşık 4 aylık evliyim. allahıma çok şülkür güzel giden bi evliliğim var. herkesin evliliği çok daha güzel gitsin inaşşaallah amiin. b.düzü tarafında oturuorm. kayınvaldemler saolsuınlar borca girip bize ev almşlardı.kendi evmizdeyiz. ama hala borcu btmedi evn. ve bunca ekonomk krize rağmen borca rağmen kayınpederm saolsn tekrar kredi borcuna grerek krediye de eşimin imzasını attırark kendsine ev aldı. aldığı ev kendi evimize yaklaşık 10 dkkalık mesafede. okdr stres oluorm ki. çnkü ben aile apartmannda büyümş birisym. annem 30 senedr kayınvaldesyle altlı üstlü oturuo. zorlklarını çok ii yaşayark örendm. ve evliliğmn bööle zedelenmesini istemiorm.kaldı ki eşim de benmle hem fikr. herşeyi geçtm kayınvaldem ble gelmek istemedi benm tarafıma kadın 45 yıldır mahallesnde gül gbi yaşıodu. şmdi ben orda naapçam diip duruo.ama kayınpederm saolsn kmseyi dnlemedi. napıcam şmdi. bööle uzaktalarken ilişkiler gayet mesafeli gdiodu. iidi. ama şmdi o mesafeyi nası korucam. acaip içm sıkılıo düşndükçe. ufff allahım yaa... .:çok üzgünüm:

2. 6 Şubat 2009
  3. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    aynı apartmada oturmakla 10 dk mesafede oturmak çok farklıdır inanın.
    aynı apartmanda oturunca bi kapı açmaya bakar birbirinizi görmek ama aranızda az da bir mesafe olsa görüşmek için oraya gitmek gerekir.
    madem eşinizde sizinle aynı fikirde, size herhalngi bir baskı yapmaya kalkmaz o zaman.
    bence korktuğunuz kadar da kötü olmayabilir.

4. 6 Şubat 2009
  5. shinyday

shinyday Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ii de görümcem durmadan "artık yakınına geliyoruz daha sık görüşrz" diip duruo. biz eşmle çok gzel bi program yaptk en başta. haftanın 1 gnü benm aileme 1 gnü de kendi ailesine gidiodk. şmdi artk bahaneleri hazır "10dkkalık yere de üşenmeyn kalkn geln" olucak. ya da kendleri pat dye çıkıp gelcekler. ufff......yne de teşekkür ederim cevabınz içn.

6. 6 Şubat 2009
  7. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    10 dakikalık mesafeye geldiler diye eşinizin ve sizin bu olayı neden bu kadar stres yaptığınızı anlamadım. İnsanın (özellikle eşiniz için söylüyorum) ailesinin yakın olmasından bu kadar şikayetçi olmasını anlayamadım. Kaldıki aynı evde veya aynı binada bile değilsiniz. Bu olay bana baba oğluna bağ bağışlamış oğlu babasına bir salkım üzüm vermemiş sözünü hatırlattı.

8. 6 Şubat 2009
  9. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    canım üzülecek bır durum yok...
    şimdiden strese gitme...
    anlattıgın kadarıyla anlayışlı insanlar...
    aynı apartmanla 10 dakıkalık mesafeye çok farklı
    sorun olcagını düşünmüyorum.....

10. 6 Şubat 2009
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Banada onu hatirlatti burbuk can, inanki bende onu düsündüm simdi:nazar:

Arkadasim sanki öcü geliyormus gibi niye hemen böyle pesin hükümlü oluyorsunki...tamam belki daha SIK görüsmek zorunda olucaksin fakat aran iyi ise anlasabiliyorsan takma bence hic...:nazar:

Belkide memnun bile olucaksiniz...Simiden evliliginin zedelenmesini düsünüyorsan zaten onlarin her dedigi her yaptigi sana batacak demekki...yapma böyle bence...sakin ol:teselli:

12. 6 Şubat 2009
  13. shinyday

shinyday Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de eşim de ailelelrimze çok bağlıyızdır. ancak her ikimz de evlilklerin en çok 3.şahıslar yüznden yıpratıldığnı özellkle kayınpeder kayınvcalidelern evli insanların hayatlarının içnde çok fazla olmasından dolayı zarar gördğnü çevremzdeki tecrübeler sayesnde öğrendk. bizde çok zorlanark kurduğmuz yuvamızın zarr görmemesi adına herkesle samimi ama bi okadr mesafeli olayı seçtk. ne ben aileme haftada 1 kere gtmekten şkayetçiym ne de eşim şkayetçi. annem her zamn der ki "siz mutlu olun, ben telefondan sesni ii duyim hiç bşey önemli değil. bana gelmesnzde olur" der. bu kötü nyetli bi düşnce değl. heralde ben olayı çok dzgün anlatamadm.

14. 6 Şubat 2009
  15. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    aslında bır bakıma kotu olmus stresını anlayabılıyorum
    ve emınımkı dedıklerının aynısı olacaktır nerde cokluk orda b... derler cok afedersın
    yapıcak bısey yok mumkun oldugunca gıtmıceksın gelmek ıstedıklerınde musaıt olmadıgını soylıceksın
    yada evını kıraya verıp baska yere tasınıcaksın

16. 6 Şubat 2009
  17. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Bak güzelim 19 yıllık evliyim. Bu 19 yıl içinde hem kendi aileme hemde eşimin ailesine yakın oturdum yani 3 aile birbirimize çok yakınız ve 19 yıldır içiçeyiz. Evet sorunlarımız oldu ama karşılıklı anlayışla aştık. Ama bu sorunlar inan devede kulaktı bizim için. Çünkü yakın olmanın o kadar çok avantajını gördümki anlatamam. Olumsuz örnekler tabiki var ama siz şimdiden peşin hükümlü olup, kaynanam kayınpederim yakınıma gelirse herşeyimize karışırlar öngörüsüyle hareket ederseniz onların size yapacağı iyilik bile size diken gibi batar. Unutma ki evlilik hayatı hep böyle güllük gülüstanlık gitmez, zor günlerinizde ailelerinizin yanınızda olması bulunmaz nimettir. En güzel örnek çocuğun olunca çocuğuna senin gibi bakacak büyükannesi ve büyükbabası olacaktır.

18. 6 Şubat 2009
  19. gerekli

gerekli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım öncelikle bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Rabbim daim eylesin inşallah.
    Biz de yakın zaman önce ev aldık. Kayınvalidemlere yakın sayılır. Ben de takmadım desem yalan olur. Ama sonrasında düşündüm Allah bozmasın iyi , zararsız,anlayışlı insanlar. Anladığım kadarıyla seninkiler de iyi niyetliler. Aynı apartman değil sonuçta mesafe var. Bu kadar dert etme kendine. İnsan an geliyor bir büyüğün yardımına ihtiyaç duyuyor. İyi tarafından bakmaya çalış. Hem herşey olacağına varır.