Kayınvalidemlerle altlı üstlü oturmak :S

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve elifaslann tarafından 21 Nisan 2010 başlatılmıştır.

21 Nisan 2010
    Konu Sahibi : elifaslann
  1. elifaslann

elifaslann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba hanımlar.. derdim başımdan aşkın şu ara... 3 yıldır nişanlıyım.. yakın zamanda evleneceğim.. nişanlımın ailesinin 3 katlı evleri var. bir tanesini nişanlım ve benim için ayırdılar.. nişanlımla ikimz çalışıyoruz ama yaşadığımız şehirde kiralar çok pahalı. yani neredeyse birimizin maaşını kiraya yatırmak gerekiyor. daha bunun faturası, mutfak masrafı yol masrafı vs. bir sürü hali var... ama korkum altlı üstlü ourursak bir sorun yaşar mıyız acaba??? ama kira vermek de istemiyoruz en azından arabamızı alırız, rahat yaşarız filan diyoruz... yardıımm. ne yapmalıyım.. terazinin hangi kefesi daha ağır??

2. 21 Nisan 2010
  3. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Biraz karşındaki insanlara da bağlı. Mümkün olduğunca bunu tercih etmemekte fayda var ama ekonomik koşullar da malum.
    Ama biraz da iş sende bitiyor. Baştan kurallarını açıkça hisettirri mesafe koyarsan sorun olmaz. Bir arkadaşım var kayınvalidesiyle aynı apartmanda oturan, ama baştan tavrını koydu. Diğer komşularla nasılsa onunla da öyle. Anahtar vermek, beraber yiyip içmek, her misafirle birlikte gidip gelmek, her akşam beraber oturmak yok. Öyle olunca da gereksiz sorunlar olmuyor. Çok iyi de anlaşıyorlar.
    Ama dediğim gibi hem sana bağlı ham karşındaki aileye. Sen saygısızlık olaraka algılanmayacak şekilde, sivri laf edip kalp kırmadan bu kurallları uygulamaya sokabileceksen ve karşındaki aile de bunu anlayabilecke olgunluktaysa sorun yok. Yok eğer içli dışlı olma durumu oalcaksa uzak dur, değmez araba için filan.

4. 21 Nisan 2010
  5. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.234
    Ödül Puanları:
    463
    valla buna yorum yapmamız için önce kaynananı tanımamız lazım tabii, ama bu mümkün olmadığına göre genele bakarsak.....
    altlı üstlü oturupta gül gibi geçinip giden hiiiiiiç görmedim
    ama kaynanan aklı başında bi insansa, sende sürekli ne yediğinize içtiğinize, nereye gidip nereden geldiğinize, ne aldığınıza ettiğinize, geleninize gideninize, bitmek bilmeyen akraba sosyalleşmelerine, hatta belkide merdiven temizleme gibi apartman geyiklerine katlanacak bi insansan tabii ki geçinilir
    :hulya:
    içini açtım demikaydirigubbakcemile3

6. 21 Nisan 2010
  7. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım valla çalışıyormusun bilmiyorum ama tabiki avantajlarıda dezavntajlarıda vardır ama avantajları daha fazladır. bak bende ankarada oturuyorum, yenlız kalmak çok zor. zor gününde destekçilerin olur, ilişkinizin sınırını koy yeter. ben çocuğum hep kalabalık ailede büyüsün istemişimdir. hem sen hayata 1-0 önde başlıyorsun. bizim gibi maaşının yarısını eve vermeyeceksin. bizde ailelerimizin olduğu şehre taşınmaya çalışıyoruz. sonra baktın olmadı ayrılırsınız

8. 21 Nisan 2010
  9. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    nişanlının ailesinin sana olan davranışları nasıl iyimi. aileden bitiyor aslında bu. bence bir dene oturun belkide çok iyi olacaksınız yardımcı olacaklar. benim ailemle abim altlı üstlü bütün masrafları ailem karşılar herşeyi babam alır markete bile gitmezler. ama banada zırnık koklatmazlar o ayrı mevzu. inş çok iyi olursunuzda destek destektir kira ödemek çok zor inan bana.

10. 21 Nisan 2010
  11. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bencede tabi o ev sizin özeliniz olsun, yemek içmek, gezmek ayrı olsun. koloni gibi heran berabar takılmanında anlamı yok

12. 21 Nisan 2010
  13. rapunzel26

rapunzel26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    karsındakı kışıyı ne kadar ıyı tanıyorum desen de bazen evlılık le beraber o tanıdığın ınsanlar çok ama çok değişiyor canım
    ben eşini sevdığım ve kayınvalıdemle ıyı anlıştığımı sandığım için altlı üstlu oturdum sonra baktım mı olmuyor senın ısteklerıyle onunkıler bırbırını tutmadığı zamanda çatışmalar başlıyor.
    yıne de karar senın
    evet
    para bu zaman da çok onemlı ama huzur daha da onemlı

14. 21 Nisan 2010
  15. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    arkadaş olayı çok güzel özetlemiş.alkisalkisalkisalkisalkisalkis
    sen sınırını çizebilirsen ve karşı taraf bunu saygısızlık olarak düşünmeyecek kadar olgunsa sorun yok ama böyle değiller ben bunları yaparsam eşimi kışkırtırlar aramızı bozarlar diye düşünüyorsan araba şu bu boş evdeki huzur hepsinden önemli git kirada otur ama uzak ol canıma.s

16. 21 Nisan 2010
  17. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.427
    Ödül Puanları:
    363
    Bakıyorum buraya da ne kadar büyük sorunlar yaşıyorlar insanlar kayınvalide ile yakın oturmaktan kaynaklanan..
    Bunu bile bile hala aynı apartmanda oturmayı düşünmek çok büyük cesaret işi bence..
    Kendi ailemle bile altlı üstlü oturmayı göze alamayan ben kayınvalidemi düşünemiyorum bile..
    Allahım kolaylık versin size inşallah..

18. 21 Nisan 2010
  19. BenNeriman

BenNeriman Guest

ya kızlar iyice korktum yorumları okuyunca...bnmde nişanlımın 3 katlı evleri var altta annesi ortada biz üstte abiisi oturcak..ben napcam bilmiyorum nişanlımı çok seviyorum sırf bu yüzden onla tartışmak istemem.gerçi ailesine düşkünlüğü yok ama ilerde ne olur bilemem yaşayıp görcem galiba