kayınvalidenin çocuk bakımı

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve white_daisy tarafından 1 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1 Haziran 2009
    Konu Sahibi : white_daisy
  1. white_daisy

white_daisy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar arkadaşlar çocuk düşünüyoruz ama çok yoğun çalışıyoruz çocuğumuz olduğunda dadı ya baktırsak yoksa kayınvalideme mi karar veremedim. kendi annemler bize çok uzak ve babam rahatsız sürekli tedavi gördüğü için buraya çok sık gelemiyorlar. ben en iyi kayınvalidem bakar diye düşünüyorum. bu durumda olan arkdaşlar varsa lütfen fikir verin yardımınıza ihtiyacım var.

2. 1 Haziran 2009
  3. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    tabiki en iyi şekilde kayınvalden bakar..
    sonuşta onunda canı olucak bebek
    eğer güveniyorsan hiç bakıcıya bulaşma derim..

4. 1 Haziran 2009
  5. white_daisy

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kayınvalidem biraz huysuz ama çok meraklı çocuk olmasına illaki olsun yada olmasın demiyor siz ne zaman istiyorsanız diyor çocuğada bakarım diyor ama korkuyorum biraz nasıl bakar diye sinirli çocuğa bağırırmı falan diye

6. 1 Haziran 2009
  7. life_city

life_city 22.11.2009 evlendik :) Üye

Beğenildi:
    132
    Ödül Puanları:
    153
    kesinlikle kayınvaliden bakıyorsa bakabilecek duurumdaysa ona baktır.

8. 1 Haziran 2009
  9. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bir bakicinin sen olmadigin vakit bagirmicagini kizmicagini nerden bilebilirsin?:nazar:

Ben olsam 40 yilik yabanci birine nazaran babaannesinin kizmasini tercih ederim....

Dört dörtlük sadece sen bakabilirsin güzelim...ne bir bakicidan nede kayinvalidenden böyle birsey bekleme...o zaman cok hayalkirikligi yasarsin...:kahve:

Isine karismak gibi olmasin sadece sahsi fikrim...imkanin varsa hic olmazsa 1-1,5 sene cocuguna kendin bak...ondan sonra kayinvalidene birakirsin...

Ben Kayinvalidem varken kesinlikle yabanci birine birakmam...tabiki karar senin tercih senin.:1hug:

10. 1 Haziran 2009
  11. white_daisy

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Allah a şükür bakabilecek durumda sağlıkla ilgili bir problemi yok kendide bakmak istiyor zaten ben sizlerinde fikirlerinizi almak istedim

12. 1 Haziran 2009
  13. white_daisy

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    haklısın ama işime yeni başladım bırakmak istemiyorum yeni bir işe alışmak zor oluyor biliyorsun ama hep istemişimdir çocuğuma 2 yaşına kadar kendim bakmayı çocuğumdan önemli hiç bir şey olamaz gerekirse işi bırakırım zaten

14. 1 Haziran 2009
  15. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    sağlıklı bi kadınsa neden bakıcıyla uğraşasınki kayınvaliden baksın bence..hem torun baldan tatlıdır...bağırmaz merak etme...
    benimde annem bakıcak ama kardeşim askere gidecek annem çalışmak zorunda...annem 2 sene daha bekle diyo...ama ben ztaten tedavi görüyrm heran olabilir...olursa kaynanam bakmak zorunda kalabilir bi süre...ama hasta kadın ne yapıcaz bilmiyorum ..çok zorda kalırsam iştende ayrılabilirim...

16. 1 Haziran 2009
  17. white_daisy

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende kayınvalidemden ve annemdem başka hiç kimse iyi bakamaz diye düşünüyorum. söylediğim gibi annemler çok uzak ve babam sürekli tedavi görüyor o yüzden annem gelip bakamaz. bende kayınvalidem baksın istiyorum.

18. 1 Haziran 2009
  19. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    daha önceki konunda kayinvaldenle ilgili problemlerinden ve görüşmediğinizden bahsetmiştin
    bu durumda nasıl kayinvaldene bırakmayı düşünebiliyorsun?
    çocuk olunca ister istemez daha sık görüşeceksınız, çocuğuna baktığı için herşeyinize karışma hakkı görecek kendinde vs. vs.
    gerçi ortada henüz fol yok yumurta yok ama yinede iyi düşün
    belkide işden ayrılıp kendin bakmalısın çocuğuna ilk 1-2 sene
    şuan durumun yoksa belkide çocuk işin biraz ertelemelesin, bir çocuğa en iyi annesi bakar özellikle ilk seneleri çok önemli