Kayınvalidenin memleketinde oturmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir??

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve pink_panther tarafından 3 Haziran 2010 başlatılmıştır.

3 Haziran 2010
    Konu Sahibi : pink_panther
  1. pink_panther

pink_panther Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Evet arkadaşlar Eşinizin memleketi büyükse, yani büyük şehirde oturuyosa ve sizinde onunla evlenir evlenmez orda oturmanızı istiyorsa ne dersiniz? Onun memleketi benim meleketimede yakın. Ama onun memleektinde ne gibi sıkıntılar çekerim sizce? Tüm akrabaları orda..Ve çalışan bir bayanım. Beni neler bekliyor sizce???

2. 3 Haziran 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.372
    Ödül Puanları:
    363
    Kayınvalideyle oturmanın avantajı derken?
    Hiç mi okumuyorsunuz buradaki topikleri?akannehir

4. 3 Haziran 2010
  5. sevdicicegim

sevdicicegim ANNEYİM MUTLUYUM :) Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    yalnız kayınvalidemin memleketinde demiş aynı evde değill gerçi ben öle anladım:kedi:

6. 3 Haziran 2010
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.372
    Ödül Puanları:
    363
    Ayyy pardon!!
    Malum akşam oldu...
    Kafam durdu galiba..

8. 3 Haziran 2010
  9. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    farklı bir şehirden bahsediyorsanız gideceğiniz şehirde de yeni bir çevre kurarsınız. eşinizin ailesi ile olan ilişkilerinizi sizin tutum ve tavrınız belirler. tüm akrabalar o şehirde diye her dakika görüşmek zorunda değilsiniz. mesafeyi baştan koyarsınız. çalışıyormuşsunuz zaten. zamanınızın büyük kısmı işte geçer.
    ama kayınvalde ile aynı ev derseniz , forumda bunlarla ilgili binlerce konu var...

10. 3 Haziran 2010
  11. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Ben ilk etapta mümkünse eşlerin her iki tarafada yakın olmamalarından yanayım.
    Biz iki taraftanda uzağız, buna rağmen sıkıntılar oluyor, mümkünse ayrı dünyalarda yaşamak daha iyi heralde. Ama zorunluluklar varsa, illa da çok kötü şeyler yaşayacaksınız diye birşey yok. Avantajı var mı, pek sanmıyorum. Belki işinize gücünüze yardım ederler, yalnızlık çekmezsiniz, çocuğunuza bakma durumları olabilir, bunları da yaparlarsa tabi. Eğer sıkıntılı insanlarsa bunları yapmayı bırakın, bir de üstüne sıkıntı yaratır dururlar. ınş öyle değillerdir.

12. 3 Haziran 2010
  13. yyagmurr

yyagmurr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben kayıvalidemin ve onlarca akrabasının memleketine hem de küçük bir şehre gelmiş birisi olarak tavsiye etmiyorum. biz eşimin işi sebebiyle geldik ama galiba bu onun bahanesiymiş sonradan anladım. şimdiki aklım olsa kesinlikle benim istediğim bi şehirde yaşamak için onu ikna ederdim evlenmeden düzenini kurmadan önce çok daha kolay olur. dezavantajları say say bitmez özellikle benim gibi geçimsiz bi insansan:) hiç mi avantajı yok dersen tek avantajı gelip de öle günlerce kalma gibi bi sorun yok herkesin akşam evine gideceğini bilirsin:) benim için tek avantaj diyebileceğim bu...

14. 3 Haziran 2010
  15. yyagmurr

yyagmurr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hatta senin ailenin yaşadığı şehir uygunsa daha iyi olur. sen dengeyi daha rahat ayarlarsın zaten kız annesi babası çok rahatsızlık vermek istemez ilerde çocuk falan olunca da annen bakar gözün arkada kalmaz. hastalansan gelir annen yardım eder bi çorba yapar evini toparlar. canın sıkılsa gider bi kahve içer kafa dağıtırsın. off annemi özledim senağlama

16. 3 Haziran 2010
  17. pink_panther

pink_panther Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ben benim memleketime gidelim dedi, beğenmedi küçük şehirmiş. Büyük bir şehirde imkanlar daha fazlaymış falan filan. Ama benim korkum çok iç işlerimize karışılması, ve yalnız kalamamak, sürekli misafir ağırlamak... Bana kalsa orayı hiç istemiyorum ama mafoldumben olmuyor.. Aslında sevdiğim bir şehir ama evliliğimizin zarar görmesinden korkuyorum.

18. 3 Haziran 2010
  19. yyagmurr

yyagmurr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    büyük şehirde imkanların daha fazla olduğu bi gerçek sen şu an çalışıyormusun? ben gerçekten çok zorluklar yaşadım bu yüzden ve hala yaşıyorum. tabiki siz vereceksiniz kararı bence biraz tatlı dille konuşarak ikna etmeye çalış olmazsa da aile büyüklerinden birisi ben kızımın yanımda olmasını istiyorum diyebilir. bi arkadaşımın babası ancak bu şekilde evlenmelerine izin verdi. ben çok kızmıştım o zaman nasıl olur diye ama şimdi çok mutlu olduklarını görüyorum. aklını çelmek istemem, sevgilinle aranın açılmasını da istemem. herkes benim yaşadıklarımı yaşayacak değil sonuçta ama ben kendi tecrübelerime dayanarak kayınvalidenin memleketinden uzak durulması gerektiğini düşünüyorum.