kayınvalideniz doğumda size veya bebeğe bişey taktı mı?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve BeyazLilyum tarafından 25 Ocak 2009 başlatılmıştır.

25 Ocak 2009
    Konu Sahibi : BeyazLilyum
  1. BeyazLilyum

BeyazLilyum diplomalı uzman ev hanımı Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    selam arkadaşlar konu başlığına benzer bişey varmı diye aradım bulamadım ama umarım ikinciye açmıyorumdur...

doğumum yaklaştı ve kayınvalidemler ne yapacaklar çok merak ediyrum..bana bişey takmazlar hayatta beklemiyorumda..en azından bebeğe bişey taksınlar istiyorum..elaleme karşıda artık çok utanıyorum onların bilmemezliklerinden.:çok üzgünüm:.umarım doğumumda yaşatmazlar artık..düğünde yeterince yaşattılar zaten...düşünceli ve görgülü kayınvalidesi olanlara da inanın çok özeniyorum...benimki gibiyle insan içine çıkamazsınız çok zorrrr:1no2:

evet sizden alalım yorumları..kayınvalideniz size veya bebeğinize hediye verdimi takı taktımı????CADIARZU
    inşallah güzel cevaplarda alırız.gönlümüz açılır birazkaydirigubbakcemile3

2. 25 Ocak 2009
  3. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    benim doğumuma biraz var
    ama hem bana hem kızıma bişeyler takıcağından eminim
    kadın zaten çok hevesli ilk torunu olduğu için daha şimdiden neler aldı neler yaptı kızıma
    hep diyordu zaten sen hele bir doğur sana büyük süprizim olacak diye
    eşiminde ağzını yoklamış benim hoşuma giden bir takı seti yada herhangi birşey olup olmadığını sormuş
    bekliyorum yani bişeyler bakalım...
    aslında çokta önemli değil ama düşünüp değer vermesi tabikide güzel olur

4. 25 Ocak 2009
  5. BeyazLilyum

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    ne kadar güzel yaa.kıymettini bilin..düşünceli olması gerçekten çok güzel.imreniyorum böyle kayınvalidelere..bizimkininde ilk torunu ama inan bişey yapmadı..elini bağladı oturdu..annem bir sürü şey aldı,ördü..ona neden yapmıyorsun aşkolsun elalem bile yapıyor sen babannesi olarak bişey yapmıyorsun dedim..dedikten sonra burun kıvıraraktan bir hırka ördü:çok üzgünüm:
    ya niye böyle yaa valla çok üzüyor beni..utanıyorum artık milletin sorularından da bıktım:1no2:

6. 25 Ocak 2009
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ne aldi degil ne almadiki demem lazim!!:nazar:

Allah binkere razi olsun kayinvalidem o konularda cidden cok düsünceli...torunlarina deli divane olan bir Kadin...a.s

Ilk kizima bilezik camasirlar, batanyeler yazlik ayri kislik ayri, kizim yedi yasinda hala yollar elinden geldigi kadar...:nazar:

Ikinciyede bu sene mutlaka bilezik alir cok kücükken almiyor cünkü, ama onada izine gittigmizde rahat uyusun diye 200 milyon verip yatak aldi, camasirlar vs. vs. hic saymiyorum..gamyoncuiremsu.

Yapiyor allah icin...allah ondan razi olsun.kaydirigubbakcemile5

8. 25 Ocak 2009
  9. sevda_yakar

sevda_yakar aşkımmmmmmmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    anlıyorum canım seni evli değilim çocuğumda yok ama eminim torunlarına bir hediye takıcaklardır torun bambaşka birşey oluyor.
    etrafımda torun sahibi olanları görüyorumda çocuklarına davranmadıkları şekilde özenip bözeniyorlar.
    sağlıhıyla do:nazar:ğurursun inş. canım

10. 25 Ocak 2009
  11. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    kayinpederim bana beyaz altin altin ve tasli kalin bi kelepce takti saolsun ben altin takmayi sevmem ama ona baiyliyorum önemi ve degeri cok benim icin kizimada iki tarafli ilk torun oldugu icin hediye yagmuruna tutuldu zaten altin,para kayinvalidemler kizimin odasini ödediler biz secdikte burda bide cok pahali mobilya allah onlari basimizdan eksik etmesin kesselerine bereket........

12. 25 Ocak 2009
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Canim sunuda söylemek istiyorum nacizane

Beklentin olmadigi zaman, hayalkiriklignada ugramassin...

Benim kayinvalidemden hicbir zaman öyle beklentim olmadi, gönlünden kopuyordu yapiyordu kadin, ki benim arkadasimin kayinvalidesi sadece bebege degil birde gelinine neler aldi anlatsam dudagin ucuklar...:1shok:

O yüzden simdiden öyle seylere kafani takma, bence mutlaka alacaklardir birseyler, he almazlarsada onlarin ayibi....a.s

Hayirli dogumlar canim:teselli:

14. 25 Ocak 2009
  15. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    ben de birsey beklemiyorum. kadincagizin elinde yok. olsa yapar.

16. 25 Ocak 2009
  17. BeyazLilyum

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım haklısın elbet benimki beklenti değil aslında..yani onun alacağı 2 parça kıyafete,takacağı takıya muhtaç değilim Allaha şükür ama düşünce bambaşka bişey..inan üzülüyorum ya çevremde gördükçe..biz öyle şeyler bilmiyoruza yatıyor buda benim moralimi bozuyor..sanki yabancıyız..mesela bebeğe hiç bişey yapmaması çok kırmıştı beni...karşı apartmanda oturan komşu bile örmüş 7 kat el kayınvalideye bakınca..onun ilk torunu neden özenmiyor neden düşünmüyor..bide kayınvaliden ne yaptı sorularından bıktım..düğünümde de tek bir iğnesi yoktur..inan utanıyorum artık..bunda bari yapmasa öyle bişey..bırak bana kelepçe bilezik takmasını( hiç ummam bile) bebeğe çeyrek takıp takmayacağından şüpheliyim..

yılda 2 kere evine gideriz,cimriliğinden bişey yapmaz dolapta durur hepsi gidene kadar..beni bırak oğlun için yap bari aylarca görmüyorsun...

arkadaşlar valla ne kadar şanslısınız yaa..bişeyler aldıklarından değil düşünceli olduklarından..insan göğsünü gere gere kayınvalidem diye yanında gezdirir..offf off neyseki uzakta..yanıbaşımda olupta daha da üzmüyor beni bu konularda..

18. 25 Ocak 2009
  19. zelixsx82

zelixsx82 RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bende oğlumu doğurduğumda bana bişey almamışlardı ama oğluma künye almıştı bide bir kaç kat giysi sağolsunlar