kayinvalideniz hamileliginizde size ne kadar yardimci oluyor

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve helinasli tarafından 10 Haziran 2008 başlatılmıştır.

10 Haziran 2008
    Konu Sahibi : helinasli
  1. helinasli

helinasli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Acikca soylemek gerekirse benimkinin umrunda bile diil dogum yapacak olmam..Halbuki 3 kiz ve 1 tanecik oglu var. Kizlari, esim ve benden cok buyuk. Hepsinin cocuklarina neler yapmis..Ama bana karsi hamileligimde cok degisti, Beni o kadar uzuyo ki cok farkli olucagini hayal etmistim oysaki..:1no2::1no2::1no2:
    Bir eksigin var mi kizim diye bile sormadi hic...

2. 10 Haziran 2008
  3. EU3

EU3 Guest

benimki allah razı olsun çok yardımcı oldu bana ilk 3 ay çok bulantım oldugu için bende kaldı hiç bi iş yaptırmadı bulantım azalınca gitti( ben 3 aylıkken eltim dogurdu ona gitti ondan 2 ay sonrada örümcem dogurdu şuan oda toparlandı sıra bende artık ) zaten ayrı şehirlerdeyiz . önümüzdeki hafta yine gelecek bişi olur erken dogar die bende kalacak ben çok memnunum kayınvaeldem ve kayınpederimden .. ama canım arada seninki gibilerde çıkıyo yapacak bişi yok seninle alakalı oldugunu sanmam sonuçta onunda evladının evladı olacak insanın içinde olacak biraz... boşver canım sen hiç böle şeyleri kafana takma ...

4. 10 Haziran 2008
  5. seherb

seherb Benim Küçük Beylerim. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ahhhhh canım ahhhhhh aynı dertenmişiz demekki benimkide ilk torun sevgisini bende tattı ilk hamileligimdede aynı böleydi... evin en büyügü benim eşim... şimdi hamileyim bi kere bana neye aş erresin die sormadı... düşük riskim vardı bi yardıma ne geldii ne de ksıını yollladı yavaş yavaş yapsın demiş ... geçende oglu dedi bi yardıma hiç biriniz gelmediniz dedi .. oda dediki bende hamileydim ve kan geliodu bacak aramdan dedi.. onların yicek ekmegi varsa gelirler dünyaya dedi.. eşim gittikten sonra arkasından mırıldandıı.. sanki milletin karısına el alem bakıyo dedi çok zoruma gittiii...ama bende minnet etmiyorum 7 ayıma kadar annem ve eşim bana destek oldu eee aglarsa anan aglarmış gerisi yalan...şimdi bende herkesin notunu verdim dogumdan sonra herkese hak ettigini vericem onlarda bana minnet edemes artık.. bi gelinim var diip bi işe kalkışamazlar .. kimseyii görmedim halada göremiyorumm onlardan ..boş ver canım en büyük yardımcımız allah bizim..

6. 10 Haziran 2008
  7. lili08

lili08 BAL KIZIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim kayınvalidem babaanne olucam diye çok seviniyordu ama ben 3 aylık hamileyken vefat etti. Hayatta olsaydı pek yardımcı olamazdı çünkü kalbinde pil vardı, yorulmaya gelemiyordu. Sanırım bebeğe bir sürü şey alırdı. Zaten bizim burada kimsemiz yok annem sağolsun hep antalyadan buralara koşturdu. Ana gibi yar olmaz arkadaşlar. Senin kayınvaliden büyük ihtimal tek gelinsin ya kıskanmıştır bir tanecik oğlunu ne varsa kıskanacak...

8. 10 Haziran 2008
  9. EU1

EU1 Guest

ay keşke benimkide hiç bulaşmasa bana çok mutlu olurum zaten bi işe yaradıkları yok kendi başının çareisine bak sen kendi annen yokmu o bakar niye üzülüyorsun oda onun terbiyesizliği

10. 10 Haziran 2008
  11. helinasli

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Cok sanslisin..Allah nazarlardan saklasin iliskinizi:nazar::nazar::nazar:
    Uzulmemek elde degil benim icin ne yazik ki..Fazla duygusalim ben..Ne kadar kafaya takmicam desem de takiyorum...fisfisfis

12. 10 Haziran 2008
  13. helinasli

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ah cnm inanamiyorum..korkuncmus seninde durumlar ben gibi..Benim bi de gorumcemleri doldurdu..Onlarda arayip sormuyolar..3 tane gorumcem var en kucugu 9 yas buyuk benden..Yani anlaycagin 4 tane kayinvalde var bende..Ama annem olmasa cidden ne yapardim bilemiyorum..Iyiki annem var dedigin gibi..Allah ona uzun omurler versin..

14. 10 Haziran 2008
  15. helinasli

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Valla diyorum ya takmamak elde diil..Resmen bu halde aramizi bozmaya calisti esimle..Yardim etmesin sorun diil belki o kadar ama oyle yalanlar soyledi ki esime olacak is diil..Hayattan bezdirdi beni zaman zaman..Allahtan esim bilio annesinin huyunu da inanmadi ona..Yoksa o zamanlar 4.5 aylik hamileydim ve ayrilmis olurduk o laflara inansaydi..Ama kizlarini inandirdi iste..Hepsi ablam gibilerdi hepsi birden cephe aldi bana konusmuyolar benimle..Bisey yapmis olsam yemin ederim icim yanmicak ama bisey yapmadan bunlarin yapilio olmasi cok koyuyor

16. 10 Haziran 2008
  17. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benimkide tuhaf biraz sanırım...3 tane oğlu var eşim en büyüğü ve ilk evlenen diğrleri bekar..tek gelinim yani..
    hamileliğimde geldi sağolsun yardım etti yemek yaptı...doğum yaptım ne geldi ne gitti bebeğimi kaybettim bu arada doğumda...ne aradı ne sordu...bende anlam veremedim...artıkda umursamıyorum..toparlandım artık..dün bize geldiler..niçin bize uğramıyosun dedi hastaydım dedi komşular gelinin diye bir tas çorba yapmıyor demişler..
    bende evd edurmuyorum hbr yok dedim...oysa ben hastahaneden çıktım kızımı kaybetmişim..psikolojim darmaduman onlar gülüyorlardı espişri yapıp..unutmadım bunları unutmucamda...

18. 10 Haziran 2008
  19. helinasli

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    barzeycim cok uzuldum..Beterin beteri var iste..Unutmamakta cok haklisin..Basin saolsun cnm bu arada...