Kayınvalidenizin temizliğine yardım ediyor musunuz?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sevda28 tarafından 5 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    5 Kasım 2010
    Konu Sahibi : sevda28
  1. sevda28

sevda28 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    41
    ben ediyordum..ama bu konu aklıma takıldı..daha nişanlıyken bile husisi olrak kilometrelerce uzaktan gelip camlarını silmiştim..böyle şeyleri yapmayı severim yardım etmeyide.. ama sanırım hata ettmişim..iyi niyetimin suistimal edildiğini düşünmeme sebep olan şeyler yaşadım..kayınvalidem camları silicem gelirmisin dediğinde 2 -3 sefer hep gittim ..ama gidiyorum bütün camları sadece tek başıma ben siliyorum..ilkseferde dedim hadi yorulmasın birazda kilolu..60 yaşında bensildim..ama sonraki seferlerde sadece bana sildirdi..yardıma gidiyorum hepsini silip dönüyorum..ya kızım dur ben altları silim sende üstleri hallet bana demek yok..yada gerisini ben yaprım demek yok..yardıma gidiyorum oturuyor..çay içiyor..namaz kılmaya gidiyor..hepsi bana kalıyor..ki ben kendi annemin evinde 1 kes bile cam silmiş insan değilim..ki annemin bel fıtığı var ben hallederim siz başka işlere bakın derdi..bende bu durumdan rahatsız olduğum için kendimi kullanılmış ve bu işi yapmak zorundaymışım gibi hissettirldiğini düşünüp yardım etmemeye karar verdim..tamam kiloluyum yukarılara çıkamıyorum diyor ama 2 yıl önce ben evlenmeden önce nasıl siliodu..ki ozaman üst katta oturuyordu şu an zemin katta...yardıma çağırıyor bir camın kanadına dahi dokunmuyor..e haliyle bende sinirleniyorum..ki önce kendi camlarımı siliyorum bi sürü yoruluyorum sonmra onunkilerle uğraşıyodum..ben bu davranışı anlayamadım.. siz ne diyorsunuz?

2. 5 Kasım 2010
  3. luxxor

luxxor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    103
    Ben yeni evlendim, eltim var aynı şeyden o da şikayetçi. Temizlik yapalım diyip başta kayınvaldem şöle bi göstermelik bez alıomuş eline, gerisini hep bizimki yapıyormuş. Valla bilmiorum ama sonuçta yapmayabilirsin de ne diyecek? Surat yapacak en çok. Benim de işlerim var anne belim ağrıyor. Ağır iş yapamıyorum artık filan de. Ben kendi adıma onlara gittiğimde böyle bi duruma mahal vermem gibi geliyor. Söylerse de baştan savma yapıveririm. Önemli olan art niyet olmasın

4. 5 Kasım 2010
  5. sevda28

sevda28 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    41
    bende vicdansız bir insan değilim tabiki..zaten yardım etmeyi severim ne olucak gencim elime mi yapışacak ama konu o değil..yani banada yazık günah..mecbur değilim ki..yaptım yapmadım değil ama o hepsini bana yaptırmaya kalkınca çok sinirlendim..bugün yine ağzımı aradı..bayramda gelio camları silmek lazım ama parmaklıklardan çok zor oluyor..evet zor olduğunu biliyorum çünkü en son yine ben silmiştim ve kollarım morarmıştı o parmaklıklar çarpa çarpa bayramda ellerim deri attı resmen deterjandan..ki kendi kızı bu zamana kadar bir kere bile yardım etmemiş bu tür konularda..şuanda da çalışmıyor..benim derdim temizlik değil yaparm ne olucak ama kullanıldığımı hissettim..ayıp bi davranış olduğunu düşünüyorum açıkçası ve birazda rahatını düşünme..ozaman bende kendi rahatımı düşüneyim..1 cam silse bile içim gam yemicek okadar sinirlenmicem...gidyorum..ne bez var ne deterjan var ne kova var hepsini benden beklio..yanlış bi davranş değil mi bu?

6. 5 Kasım 2010
  7. yokh

yokh A$ksın Sen... Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    Hiç yapmadım, yapmayı da düşünmüyorum. öyle çok muhtaçlık bir durum omadığı sürece..
    Kendi anneme yapmamışım yıllarca şimdi sırf ayıp olmasın diye ona yaparsam kendimi affetmem herhalde.. Bugüne kadar nasıl yapılıyorsa herkes kendi işini yapsın..

8. 5 Kasım 2010
  9. sevda28

sevda28 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    41
    yani evet bugüne kadar kendi annemin bir tek camını silmemişim..bakkala bile yollamazdı bizi kendi hallederdi..kayınvalidem başlarda beni..markete kasaba yolluyordu..şunu al bunu al diye..ben gidemicem çok yorgunum yada canım hiç gitmek istemio derdi..ben evlenene kadar herişini kendi yapan insan şimdi niye benden bekliyor anlamıyorum..burda art niyet var sanrım..ama hata ettim sanırım diyorum ya başlarda hep tamam dedim..demicektim snırım..böyle şeyleri hesap edip içimi kirletmek istemiyorum ama...ben bu davranışlardan başka bi sonuç çıkaramadım..yapmamaya karrar verdiğim kötü bir insan mıyım kendi kendime soruyorum şimdi:KK43:

10. 5 Kasım 2010
  11. Katreee

Katreee Rabbim sen bizi esirge! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    bilemiyorum, kayınvaliden normalde nasıl biri? bunun dışında kendini kullanılmış gibi hissettiriyorsa yapma. sadece buysa yaşlı biri sonuçta yardım et. tam kestiremiyorum canım... belli sende yardımcı olan birisin ama o da gelin yapcak mecburen filan diye mi düşünüyor?

benim kayınvalidem çok utana sıkıla söylüyor benle bir yapıyor herşeyi. sonuçta kendi evim değil ne ne şekilde olcak tam kestiremiyorum. tahminen her işi ben yapsam bende kendimi senin gibi hissedebilirdim. ama bu sadece temizlik meselesinde böyleyse çok takma kafana her dediğinde gitmezsin işim var filan dersin. başka bi gün gelir yardımcı olurum filan dersin.

12. 5 Kasım 2010
  13. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Son düzenleme: 5 Kasım 2010
  14. 5 Kasım 2010
  15. sevda28

sevda28 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    41
    ilkbaşlarda herşeyimi kendim yaparım elim ayağım tututuğu sürece diyen bir insandı..şu andada çok sağlıklı maşallah ama son bir kaç aydır sürekli yorulduğundan bahsediyor.. çünkü çok kilolu..ama ben evlendiğim sene dahada kiloluydu..ki ben bu yüzden yardım ettim..yani yardıma gel kızım ne demek..beraber yapalım demek..gidyorum sadece ben yapıyprum dediğim gibi.. o hiç bişi yapmıyor..onun kafasında gelinler yapar diye bişey oluşmuş ama benden önce kızı var kızına düşer ben kimseye bişey yapmak zorunda değilim..yaparsam kendi iyiliğimden yapıyorum....bigün mutfak dolaplarını silmeye gittim üstlerig üzelce temziledim..içimden bi altlar kaldı oda kolay derken..yanıma geldi ben alttarafları silerim.. sen mutf,fağın camını sil. dedi..şaşırdım o camı nasıl temzileyebildiğime şaşırdım yağ içinde önceden inşaat pislikleride kalmış..mahfoldum bir camı silene kadar...kayınvalidem biraz rahatına düşkün..çoğu şeyi canı yapma istemez..ben 1 katta oturuyorum o benim altımda...en üstede teras daire var..benim kapıma gelir zili çalar..terasta ışığı açık unutmuşum kapatsana onu der.???kilolardan şikayetçi ama maşşallh yemeyi hiç kesmiyor...o zamn dikkat et..bu zaman kadar bakkala kasaba nasıl gidiodu temziiğini nasl yapıodu..ki kayınpederimin gittiği kahvehane marketin karşısı..eşine dönerken şunu bunu al diyemiyormuda benim kapma kadar gelip "seni markete salıcaktım " diyor..bide bunu daha sonra etraftakilere anlatıyor..bugün hiç canım istemedi yorgundum.. sevdayı saldım markete diye..ne şimdi bu??*

16. 5 Kasım 2010
  17. sevda28

sevda28 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    41
    tiryandafila..evet bu konu başlığını çok aradım ama bulamadım..mecburen açtım yeni başlığı..saol teşekkürer..

18. 5 Kasım 2010
  19. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.