Kayınvalidesi ile bebek bakımında çakışanlar buraya...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve tuna0909 tarafından 11 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    11 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : tuna0909
  1. tuna0909

tuna0909 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bebeğim 3 aylık şuan.ve 1 ay sonra işe başlıcam ve çocuğuma kayınvalidem bakıcak.aileden biri bakıcağı için huzurluyum.ama kayınvalidem çok alıngan bebeğim konusunda söyledğim şeylerde alınganlık yapıyor hemen suratı değişiyor vs.işimiz zor onunla.daha başka neler neler.uyucağı sırada uykusunu dağıtmak,gürültülü iş yapmak.birde benim yapma dediğim şeyleri yapabilecek kapasitede.örneğin yeni uyandığı bir zaman,karnını doyurduktan sonra uyumak isteyen kızıma.uyumasın ama daha yeni uyandı deyen bir insan.neymiş sevecekmiş onu.aranızda böyle durumlar yaşayan varmı.paylaşalım lütfen.bende akıl almış olurum sizden.

2. 11 Ağustos 2010
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Bir çok anne yaşamıştır bunu.Sadece kayınvalidesi ile değil kendi ailesindekilerle de.
    Benim kayınvalidemin böyle saçma sapan görüşleri yada davranışları hiç olmadı ama aileden birinin bakması bir bakıcıya emanet etmektense daha iyidir diye düşünüyorum.
    Şöyle,ben çalıştığımda kızıma eşimin halası ile kayınvalidem dönüşümlü bakacaklardı.Eşimin ailesinin kızımı zorla öpmesi,kendini sevdirmiyor diye poposuna vurması birde yanında sigara içmeye çalışması bizim için son nokta oldu.3 gün kayınvalidem bakacak geri kalan zamanlarda kreşe gidecek.

4. 11 Ağustos 2010
  5. tuna0909

tuna0909 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eğer benimde canımı sıkan şeyler olursa bizimde sonumuz belki böyle olur.kayınvalidem eşimi büyütürken kendi kayınvalidesi herşeyine karışmış,öyle yapılmaz,o verilmez,alınmaz vs.diye.yaşayamamış bebek büyütmeyi.şimdi sanki kendi çocuğu gibi sahiplenmaya çalışıyor.ben annem,aşkım diye seviyorum kızımı.bir baktım oda aynı şekilde seviyor.ne annesi ya ?annesi benim ben.bir kaç gün yoktular.gelince kızım onları göünce ağladı,suratını astı,gülmedi vs.gülmeyimi unuttun sen kızım diyor.bak laflara bak.ben ketüm bir anneyim sanki gülmeyi unutturdum çocuğuma.

6. 11 Ağustos 2010
  7. gulshenidil

gulshenidil düş hekimi !!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    sanırım evde çok vakit geçirdiğin içinde kayınvalidenin her yaptığı sana zor gelmeye başlamış
    ama kendi annende olsa aynı şeyleri yaşardın emin ol
    bende kızımı 2.5 aylıkken bırakıp çalışmaya başladım
    babaannesi bakıyor kızımada ve saolsun çok güzel bakıyor
    yemeğini yemesi için ,uyuması için çok fedakarlık gösteriyor
    ama sen şimdiden daha ciddi alınganlık göstermişsin hele bide baksın daha fazla şey duyacaksın
    çünkü sahipleniyor doğal olarak
    emek veriyor kendi evladına göstermediği müsamaları gösteriyor belki
    hepsi 55-60 yaşından aşağı değiller bu yaşta ayaklarını uzatıp dinlenmek varken bizim evlatlarımızın peşinden koşuyorlar
    emin ol kızın sana anne derken onada anne dicek:)) alışacaksın
    ama hiçbir zaman senin yerine koymaz emin ol ve rahat ol
    şükret ki o bakacak

8. 11 Ağustos 2010
  9. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    7 aylık benim de kızım...nasıl bakılacağını düşünmeye başladığımızda ve bakıcıya vermeye karar verdiğimizde kayınvalidem dönüşümlü bakalım annenle dedi...kendi teklifiydi...kabul etmedim...ne onu ne annemi...çok uzun düşünerek verdim bu kararı...
    büyüklerin bakması herkese mutluluk veriyor gözlemlediğim kadarıyla ben hariç...çünkü onlar çocuklarını büyüttükleri için herşeyi bizden iyi bildiklerini iddia ediyorlar...ben öyle yaptım ben böyle yaptım, ben doğar doğmaz şerbet içirdim bişey olmadı, ben ayağımda salladım ne var...hayır dediğinde alınganlık gösteriyorlar...ayakta hjiç sallanmamış bebeğimi kayınvalidem 3 günde sallamaya alıştırdı...sadece 3 gün...ben sallamıyorum dediğimde çok özlemişim sallamayı dedi...e onu kıramıyosun, ama çocuğunun düzeninin bozulmasına da tahammül edemiyosun...olmuyo işte...neyse ki eve döner dönmez inadım sayesinde kendi kendine yatağında uyumaya devam etti...
    onlar hep iyiliğimize söylediklerini iddia ediyorlar...onlar doğru, çünkü yaşamışlar...ben de diyorum ki kızımı kendi yanlışlarımla büyüteceğim ben...ben ne dersem o olacak...okadar...bu yüzden bakıcıya gidecek kızım...Allaha emanet...
    severken hitaplarına gelince...daha yenisiniz geçer:))) bende de oldu aynı kıskançlık...kayınvalidem yavrum bebeğim diye sever kızımı...ilk başlarda eşimin başının etini yedim demesin o benim yavrum diye...şimdi gülüyorum kendime...çünkü acemilik...kıskanıyor insan sanırım...onun yavrusu değil o...evet değil...annem de kayınvalidem de kendilerini heder de etseler o benim bebeğim ve onları asla benden çok sevmeyecek...bu aslında bu kadar basit...kıskanacak ve itiraf ediyorum kötülük yapacak bişey yok ortada...bu kısmını boşverin olayın...kayınvalideniz de baksa kızınıza anneniz de asla sizin kokunuza sahip olmayacak...ve kzıınız asla onların gözlerine size baktığı gibi ışıl ışıl bakmayacak...üzmeyin kendinizi...bir süre baksın, baktınız problem var (ama gerçekten problem!!) bakıcıya verirsiniz...böylece müdahale şansınız tam olur...

10. 11 Ağustos 2010
  11. kedishimalya

kedishimalya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    kızlar ben de bu konuda çok takıyorum bebek olunca naparız diye kayınvalidem bakmya hazır hatta kafasında plan yapmışş bile ama ben bakıcı diyorum nasıl bulunur nasıl olur hiç bilmiyorum bu işler ama çocuk yapmaya korkuyorum çünkü kayınvalideyle aynı evde olmaz çocuğa bakarsa aynı evde kalıcaz o şehirdışında çünkü..

12. 11 Ağustos 2010
  13. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.