Kayınvalidesi ile bebek bakımında çakışanlar buraya...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve tuna0909 tarafından 11 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

11 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : tuna0909
  1. tuna0909

tuna0909 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bebeğim 3 aylık şuan.ve 1 ay sonra işe başlıcam ve çocuğuma kayınvalidem bakıcak.aileden biri bakıcağı için huzurluyum.ama kayınvalidem çok alıngan bebeğim konusunda söyledğim şeylerde alınganlık yapıyor hemen suratı değişiyor vs.işimiz zor onunla.daha başka neler neler.uyucağı sırada uykusunu dağıtmak,gürültülü iş yapmak.birde benim yapma dediğim şeyleri yapabilecek kapasitede.örneğin yeni uyandığı bir zaman,karnını doyurduktan sonra uyumak isteyen kızıma.uyumasın ama daha yeni uyandı deyen bir insan.neymiş sevecekmiş onu.aranızda böyle durumlar yaşayan varmı.paylaşalım lütfen.bende akıl almış olurum sizden.

2. 11 Ağustos 2010
  3. demet5834

demet5834 evli-muhasebe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    canım benim benim kendi annem baktığı halde o dönemler bende annamle anlaşamazdım neyi yapma diyosom onu yapardı şuan 13 aylık bebeğim ben 3 aylıkken bırakıp gitmiştim. çalışıyosan katlanıyosun canım yapacak bişi yok valla sen istediğin kadar de işe gittiğinde aynısını yapıyo genee

mutlusey bunu beğendi.
  4. 11 Ağustos 2010
  5. cicikizsinem

cicikizsinem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    120
    Ödül Puanları:
    153
    bende 1 yaşında başladım çalışmaya benim kızımada şuan 19 aylık kayınvalidem bakıyor malesef canım yapma dediğim şeyleri yapıyor örneğin geçen ay çok sıcak değildi hava da esiyordu bende kayınvalidemden kızımı aldım yolda bir baktım atleti yok üstünde de teri çekicek bişey yoktu benimkide alıngan ama söylüyorum ters gelenleri napim

6. 11 Ağustos 2010
  7. tuna0909

tuna0909 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aynen canım.kendi zevkine göre hareket ediyor.kendi annem bizim çocukluğumuzu anlatırken işte elma yalatmıştım ben 2 aylıkken falan diye analtıyordu,hıçkırınca limonlu su verdiğmizde oldu son çare demişti.kayınvalidem aaaaa olmaz öyle şey anne sütü sadece verilmez başka şeyler diye tepki göstermişti.sanki koca elmayı yedirdim dedi annem.yalattım 1 kere dedi.gecen haftalarda şekerpare tatlsı yapmıştı.kayınpederim yalatayım şerbetinden dedi,kayınvalidem uzattı tabağı.ben hemen olmaz ilk 6 ay anne sütü dedim.bizimki en azından elma gibi masum bir meyveydi.sen gidip şekelimi şekerli sağlığa zararlı tatlı şerbetinden yalatcan.ilk zamanlar beraber yıkıyorduk kızımı,sonra dikkat ettim muhabbet esnasında başka insanlara yıkadım kızımı yıkadım kızımı diyor.ben yapmadım bişey sanki.bende hep yıkadık derdim.sen misim dedim öyle diye.artık sadece ben yıkıyorum.işe gidincede tambih edicem yıkamak yok.ben eve gelince yıkanıcak.gerekirse kızsın alınsın küssün.

8. 11 Ağustos 2010
  9. adamavi

adamavi yüreğini mavi tut! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben sırf bu korkuyla bebek sahibi olmayı denemiyorum bile desem?[/I]

minnie bunu beğendi.
  10. 11 Ağustos 2010
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Yani svesin öyle ne var bunda,biraz duygusal yaklaşıyorsunuz bence.
    Torunudur yıkamak da hakkıdır yıkamak yok dese bana gelinim ben bozulur çocuğu bırakırdım.

12. 11 Ağustos 2010
  13. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.213
    Ödül Puanları:
    238
    aynı sorular benim kafamda da var,şu an bebek bekleme aşamasındayız bakalım doğunca ne olacak,kayınvalidem bakacak benim de...benim kafamı karıştıran başka şeyler var,batıl inançlar mesela.
    bir seferinde eşim söyledi ben çok tepki gösterince de şaka falan dedi ama değil biliyorum.yeni doğan bebek,kime benzesin isterlerse o kişi bebeğin ağzına tükürüyormuş,hatta eşim bi yakınının bebeğine tükürmüş öyle istemişler.çıldırdım duyunca,bi göreyim böyle bşeyi bir daha göstermem çocuğu kimseye dedim.böyle saçmalıkları yaparlar çocuğuma diye çok korkuyorum.

14. 11 Ağustos 2010
  15. adamavi

adamavi yüreğini mavi tut! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106

haklısınız onunda torunu belki ama insan ehrşeyiyle kendisi ilgilenmek ister bebeğinin...
    benim bugün bebeğim olsa elden ele düşmekten bana gelmez bile...
    bide k.validem kendi istekleri konusunda çok ısrarcıdır naparsanız yapın bildiğinden şaşmaz...
    büyük konuşmayım ama sevmek dışında ben gelinime bırakırdım heralde bebeğin herşeyini... yerimseniben

16. 11 Ağustos 2010
  17. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    Saruboceq'e katiliyorum. Cok fazla buyutiuyorsun.

elma yalatmasinda, veya ne bileyim azicik serbet vermesinde bir sakinca yok.
    ilk cocugunuz oldugu icin cok pimpirikleniyorsunuz. ama sunu da bilin ki ne kadar pimpiriklenirseniz o kadar cocugunuz hasta vs olur.

Benim de ilk cocugum ama anneme soruyorum oncelikle. terleyince sirtina bez koyma alismasin. vucudu kendi kendine teri emmeyi ve hasta olmamayi ogrensin dedi. gercekten disarida tum cocuklar atletli tshirtli pantolonlu iken eda o havalarda bile tek citcitli badi ile dolasiyordu. masallah hic de hasta olmadi.

cocugun mikroba da ihtiyaci var. bunu unutma ve rahat ol biraz. mikropla tanisacak ki vucudu bagisiklik kazansin. yoksa ilerde cok hasta olur benden soylemesi.

18. 11 Ağustos 2010
  19. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    kayınvalidem,kayınpederim ve babamın ortak söyledikleri şey torun daha çok seviliyor oldu.ciddi söylüyorum bunu.bencede büyük konuşmayın konuşmayalımkaydirigubbakcemile5

katılıyorum kibeleye bende.
    temiz bakım,beslenmesine dikkat ve düzenli uykusuna dikkat edin ama fazlasını yapmayın derim.çünkü zamanla göreceksiniz ne kadar dikkat ederseniz o kadar şey sizi buluyor çocuk bakımında:gitme: