Kayınvalidesi ile oturan arkadaşlar

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve BAYEN tarafından 31 Mart 2010 başlatılmıştır.

31 Mart 2010
    Konu Sahibi : BAYEN
  1. BAYEN

BAYEN orkide Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba kızlar aranıza yeni katıldım kendimi çok yanlız hissettiğim için bu siteye üye olup sizlerle stres atmaya karar verdim. 1,5 yıllık evliyim. Eşimle severek evlendim. 5 aylık bir oğlum var. Evlendiğimden beri kaynanamla oturuyorum. Ev onun birlikte oturuyoruz. Tabii bu benim için çekilmez bir şey. Eşimi sevdiğim için ben bu şekilde olmasını kabul ettim. Buraya kadar herşey normal fakat anormal olan bir şey. Eşimi sevdiğim ve iyi niyetimden dolayı kabul ettim şey kabusum oldu. Hiç kimsenin umru değil fedakarlık yapmışım iyilik güzellik yapmışım falan. Sanki mecburmuşumda yapmışım gibi unutuldu bile. Benim el üstünde olmam gerekmiyormu? Ama hep altan almak zorunda kalan herşeye herkese ayak uydurması gereken ben oluyorum. Ben olsam eşim böyle bir şey yapsa onu mutlu etmek ezdirmemek için herşeyi yapardım. Ama o bile beni anlamıyor. Annemdir alttan al hı hı de. öyle de yapınca kaynanam kendini bir şey sanıp herkesi yönetmeye çalışıyor. Artık çok bunaldım eşim bile beni tutmuyor çok yanlız hissediyorum kendim.

2. 31 Mart 2010
  3. eylul_pinar

eylul_pinar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    seni anlayabiliyorum benim kaynanam yok çoktan rahmetli olmuş ama aynı evde olmadığımız halde karşı dairedeki eltime görümceme falan bile tahammül edemiyorum..bazen iyiki kaynanam yokmuş diyorum..

4. 31 Mart 2010
  5. BAYEN

BAYEN orkide Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Onlarda bı Şekılde kaynanacık oluyor zaten hayatım.

6. 31 Mart 2010
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.470
    Ödül Puanları:
    363
    Bir an önce evinizi ayırmanızı tavsiye ederim..
    Şimdi sorunlar birken yarın bin olur..
    Aile büyükleri ile beraber oturmak her zaman zordur..

8. 31 Mart 2010
  9. nescum

nescum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Kayınvaliden dünyanın en iyi insanı olsa bile
    yine de beraber oturmak çok zor bence
    Hele ki böyle sorunlar olunca iyice çekilmez oluyor
    ımkanınız varsa ayırın evinizi
    Gençliğine yazık

10. 31 Mart 2010
  11. BAYEN

BAYEN orkide Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evımızı ayırma dıye bırŞey sÖzkonusu olmaz ÇÜnkÜ eŞım annesıne Çok dÜŞkÜn kadın yanlız ne yapsın dıyor. Bır gÖrsenız herŞeye kartıŞıyor hep kendı ıstedıĞı gıbı olsun ıstıyor. Temızlık, yemek, gezme falan hep onun dedıĞı olacak. Ben bıraz aĞırlık koymaya ÇalıŞsam eŞım tarafından hep uyarı alıyorum. Annem alınır. Aman kırılmasın. Dıyor. EŞım benı hıÇ anlamıyor. Aslında ıÇın ıÇın bana hak verıyordur ÇÜnkÜ annesını ıyı tanıyor. Benım annem bÖyle ıŞte deyıp Çıkıyor. EvlendıĞımden berı kendıme aıt bır hayatım olmadı. Yanlız bır alıŞverıŞe bıle Çıkamıyoruz. Ancak o burda olmazsa Çıkabılıyoruz. Aksı halde benden Önce gıyınıp hazırlanıyor. EŞımle tatıl planı yapıyoruz mesela hafta sonu ıÇın hemen benden Önce atılıyor. EŞımde ne yapayım gelmemı dıyeyım dıyor. HıÇ deĞerım yok onun gÖzÜnde ıkısı karar alıp bana ayak uydurmak kalıyor. Eskıden bÖyle deĞıldım ben evlenınce aŞk uĞruna ne hale dÜŞtÜm. PeŞımde pervane oluyordu Şımdı neden bÖyle oluyor kı. Eee nasılsa alacaĞını aldı artık.

12. 31 Mart 2010
  13. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.470
    Ödül Puanları:
    363
    Hata ilk başından yapılmış..
    Zaten tüm bu yaşadıklarınız hiç anormal değil ki..
    Kayınvalidenizle beraber yaşamayı baştan kabul ettiğiniz için şu anda ne deseniz boş...
    Evinizi de madem asla ayıramazsınız o zaman sabırlı olmaya çalışın..
    Biliyorum zor ama başka çareniz yok..

14. 31 Mart 2010
  15. BAYEN

BAYEN orkide Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet ılk baŞında hata yaptım ben. Ama yınede bu kız bızı bÖyle kabul ettı o baŞımızın tacı bıze zorluk Çıkarmadı demıyorlar. EŞımde artık benı sevmıyor galıba. HıÇ duygularıma skıntılarıma Önem vermıyor. Bıraz konuŞmaya ÇalıŞsam offf hep annemı kÖtÜlÜyorsun amma art nıyetlısın dıyor. Artık onunlada paylaŞmıyorum sıkıntılarım. Adım hep Şıkayet edene Çıktı. Onların yaptıkları normal benım ısteklerım anormal gelıyor onlara .

16. 31 Mart 2010
  17. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    33.665
    Ödül Puanları:
    563
    Zordur aynı evde birlikte oturmak k.vailde ile onun yaşadığı eve adapte olmak onun dediklerini yapmak ona uyum sağlamak.
    Hatayı baştan yapmışsınız zaten keşke olmasaydı ayrı bireve çıksaydınız.
    İki ayrı düşünce olunca ortak noktayı bulmak zorlaşıyor işte..
    Biraz dişinizi gösterin hem eşinize hem annesine yoksa daha çok başınızı ağrıtırlar..

18. 31 Mart 2010
  19. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Valla şekerim mutlu değilsen mutlu olmanın yollarını ara. Eşin sana evlenmeden önce anlamsız bir dayatmada bulunmuş. Annemle oturacaksın diye şart koşmuş. Sen de bu dayatmayı kabul etmişsin. Seni niye başının tacı etsin ki sana dayatma yaptığı zaman bile olur kocacım ben seni çok seviyorum ne dersen kabulüm diyen bir karısı var. Seni mutlu etmek için neden uğraşsın ki sen fedakarlığa dünden razı olmuşsun ve eşinin mutluluğunu kendinin mutluluğunun önüne koymuşsun. Onun çaba göstermesine fedakarlık yapmasına hiç gerek kalmamış.Ev ev üstüne olmaz diye bir atasözü duymadın mı hiç?Veya ailen çevren de mi uyarmadı seni?. Bu durumu o kadar boynunu büküp ezik vaziyetlerde kabullenmişsin ki ayrı eve çıkmamız söz konusu olamaz gibi kesin kelimelerle kendini sınırlıyorsun. Evlenince bu ortamda mutlu olmadığını anlamışsındır herhalde. Mutlu olmadığın bir ortama niye bir de çocuk yapıp kendini bu adama iyice bağladın?O senin mutluluğunu umursuyor mu ki sen onu bu kadar seviyorsun?Annesi niye yalnız kalamazmış ayrıca? Benim 78 yaşındaki anneannem ve eşimin o yaşlardaki anneannesi hem de çocuklarından ayrı şehirlerde tek başına yaşıyorlar da senin kaynanan sizle aynı şehirde neden yalnız yaşayamayacakmış?Aynı evde yaşamayı kabul ederek başta çok ama çok bbüyük bir hata yapmışsın. Kayınvalide melek bile olsa aynı evde gelinle anlaşmaları çok zordur. Eşinle rahat edemezsin. Eşine rest çekmezsen de hataya devam etmiş olursun ve mutsuz bir şekilde yıllarca yaşarsın. Eşine resti çek. Ya ayrı eve çıkarız ya da sana anacığınla mutluluklar de. Bunu demezsen zaten ayrı eve çıkmayı eşinin kabul etmesi çok zor. Ancak seni kaybedebileceğini görürse belki bunu kabul eder. Kabul etmezse de bu duruma devam edip evliliğini sürdürme bence. Çünkü insanlar mutlu olmak için evlenmeli evlenmiş olmak için değil. Eşin seni mutlu edemiyorsa ve seni mutlu edecek şartları yaratmayı kabul etmiyorsa kendi yolunu çiz arkadaşım. Seçimi yap. Mutluluk mu mutsuzluk mu.

Son düzenleme: 31 Mart 2010