Kayınvalidesiyle beraber yada altlı üstlü oturan arkadaşlar lütfen sizde yazın...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve EU2 tarafından 3 Şubat 2009 başlatılmıştır.

3 Şubat 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

arkadaşlar kafayı yemek üzereyim artık... hamileyim kayınvalidemle aynı evde oturuyorum ama bazen canıma tak diyo... aslında hamile kalmamı bile istemiyodu ilk evlendiğim zamanlar eşimi bile 3-4 sene yapmayın diye doldurmuştu ama Allah'ım verecek oldumu hiçbişeyi dinlemiyo rabbime hesapsız şükür... hamile olduğum halde beni sinir etmek için oğluna belli etmeden yapmadığı kalmıyo... birşey yapıyo olsam bi ucundan tutuversin desem mutlaka bi bahane bulup ordan uzaklaşıyo dışarı çıkıyo başka bişeyle ilgileniyo gibi yapıyo... normalde hiç ben ev işi yapıyorum oda yardım etsin diyen biri değilim ama hamile olunca bende zorlanıyorum artık, yardım et demek istemiyorum ama gücümün yetmediği yer oluyo... eşimi benden kıskanıyo... ben eşime çok düşkünümdür, eşime sevgimi çok belli ederim bu yüzden aman niye seviyosun sen onu, bak o senle ilgilenmiyo, bırak şunu falan der bana hep hani bende ilgilenmeyeyimde aramız soğusun diye.. bazende oğluna benim için böyle şeyler söylüyo... bizi çocuk gibi parmağında oynatmak istiyo bi dediği yapılmasa kıyamet kopuyo... eşimi dolduruyo bi güzel aramız açılsın diye... eşimde çoğu zaman karşılık vermez, sen yanlış yapıyosun anne demez, aksine bişey olsa hemen bana annemin gönlünü alsana der... ama kayınvalidem diğer çocuğuyla onun eşini el üstünde tutar bir dediklerini iki etmez, o çocuğundan çekiniyor birazda açıkcası, çünkü o hep eşinide kendinide savunuyo laf söyletmiyo... ayrı evede çıkamayacağız... ama Allah onu bildiği gibi yapsın benim için ne düşünüyosa kendisine bin katını versin... SİZDE NELER YAŞADIĞINIZI YAZIN PAYLAŞALIM LÜTFEN, PAYLAŞMAYA İHTİYACIM VAR...

2. 3 Şubat 2009
  3. EU2

EU2 Guest

ayrıca eşimde ilk hamile kaldığımda inanın bir ay evde surat yaptı... istemiyodu çünkü hatta aldıralım desem aldıracaktı düşünün yani... çünkü hamileliğim büyük bi süpriz oldu:dance: ama bugünlerimize hesapsız şükür Allah mutluluğumuzu istemeyenlere, bize huzursuzluk yaşatıp bizi üzenlere de versi bin katını... inşallah beni aratacak olanını versin ona... yaptıklarını düşündüklerini kendi çeksin...

4. 3 Şubat 2009
  5. capriss

capriss Guest

arkadaşım bu beraber yaşama işi biraz peygamber sabrı gerektiriyor bir kere gelme şansımız olan dünyada istemediğimiz şekilde yaşamamız gerekiyo
    bu anneleri laf söylediğinde kocaların eşlerini savunup annelerine iki çift laf söylememeleri beni delirtiyo demezler ama annemler sadece eşim için bir imada dahi bulunsa kızıyorum ben kızıncada cesaret edip yineleyemiyolar ne yazıkki erkekler buna cesaret edemiyo hanımları neden annene bişey demiyosun dediğindede dırdırcı olup çıkıyo işte yazık
    iş konusuna gelince senin herşeyin üstesinden geldiğini gören kayınvaliden iyi bi yol bulmuş kendine biraz bırak dağınık kalsın bazı şeyleri bilerek yapma sana laf söylediklerinde açıkca yapamıyorum hamileyim elimden bu kadar geliyo de...deki kadın anlasın demessen bu böle devam eder o el sürmesse işlere sende eksik ve az yapmaya devam et sorunlarından bahset şuram ağrıyo de buram ağrıyo de senden biraz ümidini kessin o inat ederse sende inatla eksik yap
    eşine dolduruşu konusunda biraz polyannacılık oynamanı tavsiye edicem yanlız eşinle konuşup birlik olmanız gerekiyo ne derse etkilenmicez ve duymicaz o ne derse desin mutluğumuzu göstericez başarılı olamadığını görünce bir gün bıkıcaktır inşallah unutmayalım ''düşmanı susmak çatlatır evden ayrılma şansım yok demişsin bu konuda birşey diyemiyorum Allah yardımcın olsun bacım..

6. 3 Şubat 2009
  7. bartuarda

bartuarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım allah kolaylık versin sana ya
    inş sende bir gün kendi ayrı evini açabilirsin huzurlu mutlu sağlıklı bir aile yaşantısı sürersin

8. 3 Şubat 2009
  9. sel

sel İkimiz ve oğlumuz Pro Üye

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    ev içine ev olmuyo çok zorr :nazar:

10. 3 Şubat 2009
  11. EU2

EU2 Guest

canım çok teşekkür ederim paylaşımın için... ev işlerini bende yapmadığımda öylece kalıyo dağılıyo için nasıl rahat eder ki, kaç gün gerçi kayınvalidem rahat ediyo bi defasında camları silemedim, eşime demiş galiba camlar kirlendi bi silinse falan diye eşim yarın camları silsene kirlenmiş dedi hamile halimle... eşim normalde kesinlikle ev temizliği konusunda bak toz olmuş sil toparla diyen biri değildir.. geçen günde ben kayınvalideme dedim ben toparlarken sende toz alıver diye inan eşime yaptırdı, eşim toz almaya başladı, benimde tepem atıvermiş aldım elinden kendi işimi gene kendim yaptım... eşime yaptıracak olsam bu halimde sana değil ona söylerim demi... evde kadın varken utanmıyo eline vermeye...

12. 3 Şubat 2009
  13. cucu-pete

cucu-pete Sana Emanetiz Rabbim... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    of ya kaynanayla beraber yasama basligini görünce bile midem kalkiyo:KK43:cünkü bende yasadim..
    aman benden uzak olsunlar Allaha yakin olsunlar,canin cigerinde olsa ev ev üstüne kurulmuyo,cok iyi anliyorum seni..esin ögrenci falan mi neden sansiniz yok cikmak icin...hem bak bebekte geliyo..1 göz evin olsun ama senin olsun...ben evime ciktigimda oturacak koltugum,serecek halim,düsün bi perdem bile yoktu ama benden mutlusuda yoktu cünkü kurtulmustum...
    canim her isi yapma zorunlulugun varmi?bence yok!yapmada yani,zorlaniyorum de,bisey de ama susma bence.sende iki canlisin,koca evin herseyiyle nasil ilgileneceksin ki?bence güzel güzel izah et bunu..
    ben baslarda herseyi yaptim,okulda vardi..sonra baktim hala yüzüme bakilmiyo bende zamanim oldukca yapmaya basladim,yardim isterse yardim ettim...ne laf cakmalar filanin gelini,sunun kizi demeler duydum.basta cok canim yandi ama sonra bunlari dert ederek sadece kendime eziyet ettigimi ve kaynanaminda bundan zevk aldikca üstüme geldigini anladim,herseyden elimi etegimi cektim,herseye gözümü kulagimi kapattim,sabrimin son noktasindada o evden kactim yani..
    insallah hersey güzel olur senin icin,ama bence kendi evinize cikmak icin tüm yollari dene...

14. 3 Şubat 2009
  15. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Allah hamile halinde sabrinida versin cok yazik ama burda sorun kayinvaliden degil esin esin savunmadigi yanlislari gormedigi surece isin zor kisirdongu oda oglu uzerindeki etkiye dayanarak bu hareketleri yapiyor ev ev uzerinde olmuyor gercekten kulak asmamayi dene is planini kendine gore yap karissa bile cok uzerinde durma cunku sizinle oturacmis kurtulusun yok gibi su icinde oldugun durumdan fazlada uzme kendini bebegini dusun

Son düzenleme: 3 Şubat 2009
  16. 3 Şubat 2009
  17. capriss

capriss Guest

canım eğer ev işleri yapılmadığında rahatsızlık duyan bir yapın varsa ve kayınvalide hanım öle geniş biriyse onu rahatsız etmicektir bu konu dediğin gibi ama eşine çok kızdım sakın bidaha o halinle cama çıkma başın döner Allah korusun ben ev işlerine yardımcı almıyorum ama eşim cam konusunda hak koyuyor araya düşük tansiyonum olduğu için kafam sallanıyo çıkınca o yüzden sadece cam silmek için yardımcı çarıyorum bu konuda eşinle konuş erkeklerin kafası basmıyo bazı konulara anlatınca anlıyolar
    k.validen çok tembel bi kadınmış gerçekten en iyisi sen evde sadece kendin yaşıyomuş gibi davran kendine boşuna bu halinle moralini bozma nasılsa beni rahatsız ediyo yapıcam de yapabildiğin kadar yap onların özel işlerini yapma dağıtırlarsa baskı yap yapamıyorum dağıtmayın diye kafalarını şişir yanına kalmasın bari yere bişey düşürüp almazlarsa eğilip alamıyorum anne de wc kirliyse wc yi temiz tutun yapamıyorum de gıcıklık değilmi
    ne bencil insanlar var dünyada ya

18. 3 Şubat 2009
  19. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.678
    Ödül Puanları:
    163
    Ben burada suçun büyük bir kısmını eşinize buluyorum. Annesine bir yerde dur demesi lazım ama bunu yapacağına sizi zorda bırakıyor.