Kayınvalideyle aynı şehirde oturanlar geliş-gidiş sıklığınız nedir?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve feryalcan tarafından 18 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

18 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : feryalcan
  1. feryalcan

feryalcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm eşlerin ailesiyle aynı şehirde oturanlar geliş-gidiş sıklğınız nedir?sorun var yada yok haftada kaç gün gidersiniz yada onlar gelir....benim eşimn annesi sürekli bize gelmek ister hatta yatıya kalmak ister ki bazen kalır....mesafeyi koruyanlar yada hiç görüşmeyenler nasıl başarıyorsunuz?

2. 18 Mayıs 2010
  3. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Calısmadan once haftada ıkı, calısmaya baslayınca haftada bır, evımıze tasınma asamasında oldugumuz ıcın de her gun ordayız.

Ben o kadar memnun oldugum halde, dun bır konuya alındıgım ıcın, ısler buyudu. Bu nedenle ne kadar mesafe olursa, o kadar ıyı olur dusuncesını sonuna kadar desteklıyorum.

Evımıze tasındıgımızda sanırım ayda bır ancak gıderım.

4. 18 Mayıs 2010
  5. mazot

mazot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kayınvalidemin evinden bizim ev 15 dakka ama çok sık gelmezler
    biz her pazar uğrarız biraz 1.2 saat oturur kalkarız..
    önceden evlerimiz daha yakındı 2 sokak vardı aramızda
    ama ben baştan okadar gelip gite yapmadım oda çok sık gelmedi
    ben hep eşimle gittim oraya tek gitmedim gitsem gelirdi belki oda bana gündüzleri
    baştan kestim çok sık gidip gelmeyi:umursamaz:

6. 18 Mayıs 2010
  7. lilyum_85

lilyum_85 buyrun benimm :) Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    ben sevmiyorum sık gidilip gelinmesini. heleki benim kiler bermuda üçgeni kayınvalide-görümce- kayınpeder. 3üde birbirinden entrikacı. oyunları yalanları dolanları bitmez. hergün gidilip gelinsin isterler. çatkapı görümcem kayınvalidem, kayınpederle tartıştıklarını bahane eder kalmaya gelirler. 5 günden aşağıda gitmezler. benim çocuğum var 1 buçuk yaşında. hiçbir işin ucundan tutmazlar. görümceyle 2-3 aydır iyi bir görüşmemiz vardı. kalıyodu ediyodu bizde. ben kal diyodum zaten . ama benim evde ne durum varsa gidip anlatıryomuş kayınvalide kayınpedere. eşimle şakalaştığımız şeylere kadar. şakalarımızı bile gerçekmiş gibi yansıtmış. eşimle konuştuk bu durumu fazla sokmuycaz ortamımıza.
    şuanda görüşmemizi kestik 10 gündür görüşmüyoruz. eşime falan çok laf söylediler annesi babası. böle iyi kafamızı dinliyoruz şuan. kavga gürültü eksik olmuyo onlarla sürekli gelinip gidildiğine...

8. 18 Mayıs 2010
  9. feryalcan

feryalcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

evet en iyisi mesafe n kadar samimiyet o kadar sorun ....

10. 18 Mayıs 2010
  11. feryalcan

feryalcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yani her şeyi anlıyorum bu yatıya kalma meselesi beni sinir ediyor nasıl bi hayat görüşdür ya insanın evi yatağı varken başka bi evde başka bi yatakta hem aynı şehirdeyken........

12. 18 Mayıs 2010
  13. feryalcan

feryalcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

canım haklısn baştan tavır almak lazım ben evlilğim ilk aylarında hep yalnız giderdim sonra eşim gelir alırdı beni eve giderdik ses çıkarmadım eşime sonrradan hep beraber gittik eşimle ama sorun oldu yalnız gelmemenm baştan öyle alıştmasıydım hiç sorun omlucaktı evlilğin hata niaşanllığndan ilk gününden nasıl alıştırrsan öyle gider...

14. 18 Mayıs 2010
  15. lilyum_85

lilyum_85 buyrun benimm :) Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    evet feryalcim. bende anlamıyorum o gelinip kalınmasını ki evlerin mesafesi yürüyerek 3-4 dakika. daha 2 hafta önce yaptılar aynısını. eşimi işe yolladım gece vardiyasındaydı saat 12de, 5 dakka sonra zil çaldı "dedim heralde eşim bişey unuttu" ana bi baktım kayınvalide-görümce gecenin 12 sinde çıkıp gelmişler. kayınpederle kavga etmişler vs. 3 senedir bu böyle. bıktım artık. ayda bir yaparlar bunu. gelirler 5 -6 gün kalırlar. tatil gibi düşünüyorum artık bu yaptıklarını.
    bu sefer hiç yüz vermedim. naptınız noldu falan demedim . hep aynı şey çünkü. anladı kayınvalide bozulduğumu. yer hazırlıyordum, istemiyorum yatcam böle kuru yerde dedi. hem gecenin 12 sinde geliyo çatkapı hem surat yapıyo. hay allahım.
    neyse işte sabah oldu eşim geldi dedim çocuğa bak uyuyamadım gece. uyudum saat 11 buçuğa kadar. eşim geldi kalk hadi hayatım annemler kalktı kahvaltı hazırlayalım dedi. kalktım dedim eşime bu sefer sakın kal demiyosun her seferinde aynısını yapıyolar bıktım dedim. neyse mutfağa geçtik kayınvalidem çocuğa kahvaltı yaptırıyo bana gıcıklığına. bi bardak su peynir ve ekmekle. geç kalktım ya . ama allah var bilerek geç kalktım. her seferinde kaldıklarında 8de kalkar hazırlardım kahvaltıyı. bu sefer yapmadım anlasın istedim çünkü.
    çayı falan demledik kayınvalidem görümceme seslendi gidiyoruz hadi diye. kalktı çıktı kapıya eşimle dedik kahvaltı yapcaktık nereye dedik. " siz saati 8 zannediyosunuz heralde saat olmuş 12 ne kahvaltısı" dedi gitti.

Son düzenleme: 18 Mayıs 2010
  16. 18 Mayıs 2010
  17. minikprenses

minikprenses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ozaman çeksin gitsin 12değil 17 bile olur desydin...

18. 18 Mayıs 2010
  19. feryalcan

feryalcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

ayy ne sinir birde tavır yapiıyo gelini ne sanıyolar ya kendileri için tasarlanmış bi makiner heralde canım seninkier yine gurur yapmış benmkilerde kovsamda gurur yapmaz oğlumuzun evi değil mi derler istediğimz kadar kalırız derler yaa oğlularıyla mı evlendik aileyle mi anlamadım....