kayısı çekirdeği yağı kullandınız mı?

Konusu 'Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları' forumundadır ve secret85 tarafından 13 Kasım 2009 başlatılmıştır.

13 Kasım 2009
    Konu Sahibi : secret85
  1. secret85

secret85 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir arkadaşımın tafsiyesi üzerine aldım; ama kullanmakta tereddüt ediyorum. Yorumlarınızı bekliyorum kızlar.:enbuyukkk:

2. 13 Kasım 2009
  3. eda

eda Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım hiç tereddüt etmeden kullanabilirsin.cilt yaşlanmasını önleyerek güzel temizliyor kayısı yağı.biraz pamuğa damlatıp yüzünü sil her akşam .yerimseniben

4. 13 Kasım 2009
  5. secret85

secret85 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cildim çok hassas sürekli kullanımda tahriş olur mu diye çekiniyorum.Kullananlar memnun kaldıklarını söylüyorlar deneceğim bakalım. Memnun kalırdam kremini de almayı düşünüyorum hayırlısı

6. 20 Kasım 2009
  7. seda_341

seda_341 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hassassa cildin haftasa bir iki gün kullanın.gündüz kesinlikle sürmeyin güneş ışığıyla karşılaşınca ciltte leke yapabiliyormuş akşam sürün bekletin yatana kadar

8. 24 Kasım 2009
  9. tourmaline

tourmaline Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    canım yüzde tüy çıkardığını duymuştum dikkat et, bunu kirpiklere sürüyorlar,uzatıyormuş..

10. 24 Kasım 2009
  11. secret85

secret85 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim canım iyi ki uyardın beni vereliniortak Şimdilik bir faydasını görmedim kızlar, tüylenmeye de sebep oluyorsa yüzüme sürmek yerine kirpiklerim için kullanmak daha iyi

12. 24 Kasım 2009
  13. tourmaline

tourmaline Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    rica ederim canım..yüze buğday yağı sürüldüğünü duydum onu bir araştır istersen netten..

Son düzenleme: 24 Kasım 2009
  14. 24 Kasım 2009
  15. nemida

nemida Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kayısı yağı mı kayısı ÇEKıRDEĞı yağı mı?

Çünkü ikisi birbirinden oldukça farklı. ıkisini de kullandım.

Kayısı yağı:
    Uçucu bir yağ dolayısıylauzun süreli ciltte kullanılırsa kırışma yapar ama ben ıslak pamuğun üstüne biraz döküp yüzümü bununla sildiğimde çok güzel temizliyordu. Zaten cilt temizliğinde kullanılıyor başka birşeyde değil.

Kayısı ÇEKıRDEĞı yağı:
    Bu daha kalın bir yağ dolayısıyla cilt bakımında kullanılıyor. Bende hala var. Banyodan sonra banyodan dışarı çıkarken sürüyorum cildimi korusun diye. Bende pekte fazla bir halta yaradığı yok abartıldığı kadar mucizevi bulmadım şişesini bitirmeye çalışıyorum açıkçası bir daha da almayı düşünmüyorum. Arkadaşın dediği gibi yüzde tüy de yapıyordur doğrudur kalın yağların çoğu yapıyor zaten emilmiyorlar da cilt üstünden vıcık vıcık.

Buğday yağını ise geçenlerde farkettim. Bu kadar güzel bir yağ görmedim. Sürdükten sonra ciltten çok emiliyor aynı krem gibi. ve içindeki E vitamini cilt yenileyici özelliğe sahip pek çok kozmetikte kullanılıyormuş. Bundan sonra buğday yağı demirbaşımdır.
    Tavsiye ederim cildime yarayan birşey almak istiyorum diyorsan buğday yağı derim.

16. 25 Kasım 2009
  17. secret85

secret85 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bendeki kayısı çekirdeği yağı, birkaç gün kullanmama rağmen memnun kalmadım, bir yan etkisi olmadığı gibi faydasıda olmadı. Buğday yağını araştıracağım bakalım yerimseniben

18. 25 Kasım 2009
  19. tourmaline

tourmaline Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    kızlar benim bildiğim kayısı çekirdeği yağı ile kayısı yağı aynı şey..çünkü kayısı yağı dediğiniz ,meyveden zaten yağ elde edilemez ki, yağlar direk çekirdekten elde ediliyor tezimi yağ konusu üzerine yaptım..o nedenle nasıl yağ çıkartılır biliyorum :)) ayrıca bu yağları göz altına sürmeyin minik minik yağ bezecikleri yapabiliyor gözaltında..