Kayisi çekirdeği yaği ve faydalari........

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve berylla tarafından 25 Ekim 2008 başlatılmıştır.

25 Ekim 2008
    Konu Sahibi : berylla
  1. berylla

berylla Guest

Ben daha önce kayısı yağı kullanmıştım fakat sürdüğümde cildimi azda olsa yakıyordu,daha sonra bir arkadaşım kayısı çekirdeği yağı kullanmamı tavsiye etti ben denemeye karar verdim 3aydır kullanıyorum gerçektende çok memnunum hem cildimi yakmıyor hemde göz altlarıma çok iyi geldiğini söyleyebilirim.faydalarına geline;hücre yenileyicidir,nemlendirici olarak cilltte kullanılır,göz çevresi kırışıklıklarını giderir(göz çevresinde kullanırken tatlı badem yağıyla karıştırılması önerilir)cildi tazeler,.DAHİLEN kullunımda şeker hastalığına ,ağrı giderici olarak kullanılır ,karın ağrısı içinde geçerlidir.Dahilen kullanımı 1 fincan suya 4-5 damla damlatılarak kullanılır tok karnına içilir ayrıca. Doğada en yüksek oranda B 17 vitaminini ihtiva eden tek meyve kayısı ve kayısı çekirdeğidir.a.s.

2. 25 Ekim 2008
  3. Asmin

Asmin en güzel hikayem.. Üye

Beğenildi:
    15
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    cildinizde ne gibi değişiklik gördünüz yazabilir misiniz

4. 25 Ekim 2008
  5. berylla

berylla Guest

Benim cildim kuru bir cilt nemlendirici olarak kullanıyorum,kayısı çekirdeği yağını kullanmadan önce cildim pul pul olurdu şimdi öyle bir sorunum yok.Göz çevremede sürüyorum hiç kırışığım yok cildim pamuk gibioldu.

6. 8 Kasım 2008
  7. doctor21

doctor21 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım bu kayısı çekirdeği yağın hangi marka,bem pek güvenemiyorum da göz çevrem için düşünüyorm

8. 8 Kasım 2008
  9. charming

charming Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yalnız yağlı ciltler için önerilmiyor bu yağ.
    Gözeneklerin daha da genişlemesine sebep oluyormuş.
    Dikkat edin arkadaşlar.

10. 9 Kasım 2008
  11. aydxixnbodrum

aydxixnbodrum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki yağlı ciltler için ne yapmak gerekiyor

12. 7 Mart 2009
  13. prenses_1234

prenses_1234 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar övgüler üzerine bende kullandım bu yağı yüzümdeki tüyleri çoğalttı ve regi daha bi koyu olmaya başaldı hemen bıraktım her duyduğunuzu kullanmayın

14. 11 Temmuz 2009
  15. FeArLeS_gRiL

FeArLeS_gRiL Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    yüzüme değilde ğözcevreme uyğulamak istiyorum ince cizğiler var :KK43:herhanqi bir yüz nemlenricisiyle beraber qözcevreme uyğulasam cizğileri azaltırmı sizce :KK43:qözcevresine uyğulayan arkadslar varmı,yaşımda 24 uyğulasammı

16. 17 Temmuz 2009
  17. LAYLAY12

LAYLAY12 Guest

bende arkadaşımın tavsiyesiyle kullandım ama gözenekleri büyüttüü ve sivilce çıktı.hemde çok yakıyor bence herkese aynl etkiyi yapmıyor .çünki arkadaşımın yüzü çok güzeldi..

18. 15 Eylül 2009
  19. BabyPink

BabyPink Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    kayısı yagımı kayısı cekırdegı yagımı kullandıgı cunku yuz ıcın kayısı cekırdegı kullanmak lazımmıs goz cevresı hassas bolgeler ıcın kullanımı uygunmus ayrıca sıvılce olusumunu da engellıyormus bebek malzemelerınde ozellıkle cok kullanılıyormus bu yag b17 vıtamını ıceren tek yagmıs az once surdum kı ben cok hassas tenlıyımdır gozlerımde cok hassastır beklıyorum ama yanma olmadı normalde makyaj urunlerıne kremlere sac boyasına bıle alerjım olur ondan dedım acaba denılenlerın hangısı dogru