kaynana akademisi

Konusu 'Komik Yazılar' forumundadır ve Nisan21 tarafından 18 Nisan 2007 başlatılmıştır.

18 Nisan 2007
    Konu Sahibi : Nisan21
  1. Nisan21

Nisan21 Taze Bekar ( mihrace ) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Buldum efendim... Buldum ve hatta röportaja gittim.Burası Cakay.Cadaloz Kaynanalar Akademisi.Amblemi kaynana dili kaktüsü olan akademinin dekanı ile söyleşiyoruz.

Öncelikle akademinizi tanıyabilirmiyiz?

Kampüsümüz baba kucağı ovasından yüz kilometre uzaklıkta,koca ocağı arasizinde yer alıyor.Gelin sahibi olan ya da oğlunu nişanlayan kaynanalara burada kaynana olmanın alfabesini öğretiyoruz.Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından öğrencilerimiz var.

Her gelini olan buraya kaydını yaptırabilir mi?

Hayır.Öyle nur yüzlü,yumoş yumoş kayınvaldeleri almıyoruz.Zaten tatlı dili, vicdanı olanları mülakatta eliyoruz. Bu arada iki veya daha fazla gelin sahipleri direkt ikinci sınıftan başlatılır.Derslerimiz;

Beden Eğitimi: Etkili ve korkutucu kaş kaldırma teknikleri / höt derken beden kullanımı /tek bacağı kıvırıp divana çöreklenme ve gelin çekiştirme yöntemleri.

Coğrafya: Bir başka şehir,ülkede yaşayan gelinlerin telefon, mektup, e-posta vb. yolu ile nasıl rahatsız edilir?

Müzik:Oğlanı fitleyecek ağıt nasıl yakılır?
    Torun ninnisi: Bahtsız guzumun bahtsız guzusu uyu... uyu... guzu

Hayat bilgisi:Onu benden koparamazsın (teori,pratik)

Oyunculuk:Yavrum zayıflamışsınnn! (ses tonu, saç okşama stilleri)

Sıkışınca bayılma metodları(düşerken minder seçme)

Yüzleştirilirken soğukkanlı davranma.(renk renksizliktir)

İftiraaaaaaaaaa! Resmen iftira!( etkili vurgu ve inandırıcılık)

Cakay'dan ne kadar sürede mezun olunuyor?

Bu; kaynananın didişkenlik kapsitesine ve elindeki maşanın uzunluğuna göre değişiyor. Sözgelimi, anneye aleyhte iyicene işlenmiş bir torun mezuniyeti işleri çabuklaştıracaktır.Çabaya bağlı... Mesela gelin fıttırtma Ana Bilim Dalı Başkanımız Prof. Feveran'ın bir öğrencisi gelinine art arda üç ruhsal bunalım geçirtip, e tabii gelininin kullandığı sinir haplarının reçetesini de kurula sunarak, sadece bir yılda mezun oldu.

Peki bu eğitim için ücret alıyormusunuz?

Katiyen... Verdiğimiz huzursuzluk bize yetiyor.Önemli olan oğlumuzun ve tüm oğlanların annelerinin dizinin dibinde olması.Bak aklıma yine oğulcuğum geldi.Hüngürt,fırst... Biliyormusun küçükken sarı benekli şortu vardı,şööyle puan puan puanlı... " Anneçim" derdi.Yeni yeni söküyordu biliyomıısııınn... Gırk... Elli yaşında hala öyle diyor kuzucum benim soonra...

Peki,efendim gelinlerden ne istiyorsunuz?

Normal kaynanalar saygı,güler yüz ve oğlunun saadetiyle yetinirler. Ama biz daha özel insanlarız.Bizler kayınvalde değiliz, kaynanayız! Biz itaat ve hakimiyet istiyoruz. Vıdı vıdı vidi...

Cakay' ın ilan panosundan birkaç not;

* Yirmi yıllık gelinine kızıp,"Benim oğluma kız mı yok" diyerek yazmaya başladığı üçyüz elli kişilik gelin listesi ile Afet Bezdirir, Guinness Rekorlar Kitabına girdi!...

*Zaptiye Tırmık' ın gelininden yolduğu saçlarla tasarladığı ve "Pırtık Gelin" adını verdiği post-modern el sanatları sergisi 1 ağustosa kadar gezilebilir.

*Dokuz bin baskı yapan "Oğlum Beni Hala Melek Sanıyor" kitabının yazarı Dilbaz Kaktüs, Fısıltı Yayınevi'nden çıkarttığı "Bu gelin hakkaten pasaklı yaw!" adlı kitabıyla yeniden aramızda.

*Cakay Cadaloz Kaynanalar Akademisi mezunları "Her gelinin başına bir çorap"sloganıyla düzenledikleri kermeste bir araya geleceklermiş.Etrafınızda, yanınızda yörenizde varsa duyurun...

Halime Gürbüz( Türkiye Gazetesi)

2. 18 Nisan 2007
  3. tualina

tualina batuhan'ım can oğlum... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    çok hoş ya...

4. 18 Nisan 2007
  5. KALB!M

KALB!M Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    süperrrrrrrrr eline sağlıkkkkkkkk

6. 18 Nisan 2007
  7. KALB!M

KALB!M Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kaynanayı hangi akademiye gönderirsen gönder kaynana kaynandır anacım çekmez çektirir sürünmez süründürür müşşşşşş duyduğum kadarıyla am herkes değil canummmm istisnalar vardır tabeeeeee:1yes2:

8. 18 Nisan 2007
  9. Nisan21

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merak ettim bir de gelinler akademisi olsa nasıl olurdu acaba halime gürbüz' söyleyelimde birde gelinler için yazsın

10. 18 Nisan 2007
  11. kaynana akademisimi iyi güzel olmuş birde gelinler akademisi olsun ikisi karşı karşıya :uhm: sonu nasıl olur acaba:sm_confused:

12. 18 Nisan 2007
  13. sennur

sennur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gerek yokmuş

14. 18 Nisan 2007
  15. Nisan21

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende oğlan anasıyım yakında evlenir sanırsam oğlum 30 yaşında evlenecek dersek daha 12 yıl var evlenmesine ama ne de olsa kaynana adayıyım ama ben kayınvalde olmak istiyorummmmmm

16. 28 Nisan 2007
  17. AskBocugu

AskBocugu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ay cok güzel ya eline sağlık mihrace cok güldüm ya süperrrrrr..

18. 28 Nisan 2007
  19. inovasyon

inovasyon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    :Roflol: ellerine sağlık çok güldüm ya:Roflol: anneme gönderdim bu yazını:1yes2:
    inşallah benim kızım evlenene kadar bu akademi kapanır :mymeka: